reklama

Jasný návod k získání stavebního povolení

Od ledna 2022 se již po několikáté zpřísnily podmínky pro získání stavebního povolení na stavbu rodinných domů. Zvyšují se nároky na energetickou nezávislost a samozřejmě úspory.

Energetická nezávilost
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Stavební povolení získáte snadněji, pokud budete mít vyřešeno vytápění a energetickou nezávislost (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Jak získat stavební povolení?

V ideálním případě toho může být docíleno architektonickým zpracováním stavby. Hodnotí se kompaktnost, správná orientace stavby pro lepší využití sluneční energie a vhodný tvar střechy pro eventuální efektivní umístění solárních panelů. Ne vždy je však možné docílit optimálního uspořádání s ohledem na stávající zástavbu nebo orientaci a umístění pozemku. Pak přichází na řadu technologie, které výrazně přispějí ke snížení energetické náročnosti stavby a získání kýženého stavebního povolení. 

Využití řízeného větrání s rekuperací tepla a využití obnovitelného zdroje k vytápění
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Využití řízeného větrání s rekuperací tepla a využití obnovitelného zdroje k vytápění (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Řízené větrání + vytápění obnovitelným zdrojem

My vám představíme řešení, které není jediným východiskem, ale řadí se svou dostupností k jednomu z nejschůdnějších řešení, které má navíc jednoznačné zdravotní benefity a celkově přispívá k pohodě v interiéru. Jedná se o využití řízeného větrání s rekuperací tepla a využití obnovitelného zdroje k vytápění v podobě krbové vložky. Komplexní balíček navíc můžete pořídit od jednoho dodavatele, společnosti Schiedel.

Tento tradiční výrobce komínových systémů se dnes zaměřuje na ucelená řešení pro tepelnou pohodu interiérů. Stavebníci rodinných domů mohou využít kombinaci komínového tělesa s integrovaným krbem Kingfire a řízeného větrání s rekuperací tepla KombiAir. Celý systém je dodán na klíč a zákazník získá vše na jednom místě.

Krbová vložka a řízené větrání se nevylučuje, jen je třeba sáhnout po technologicky vyhovujícím krbu
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Krbová vložka a řízené větrání se nevylučuje, jen je třeba sáhnout po technologicky vyhovujícím krbu (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Řízené větrání s rekuperací tepla výrazně zvýší komfort bydlení

Srdcem celého řešení je řízené větrání s rekuperací tepla KombiAir se špičkovou technologií @Zehnder. Tato technologie zatočí s problémem špatné kvality vnitřního prostředí čím dál dokonaleji zateplených budov a zároveň minimalizuje úniky tepla, ke kterým dochází při běžném otevírání oken.

Řízené větrání KombiAir zajistí pravidelný a dostatečný přísun pročištěného venkovního vzduchu, který je ohříván ve výměníku tepla. Zabudované entalpické výměníky umí upravit i vlhkost přiváděného vzduchu. Filtry Microban® vyčistí venkovní ovzduší od pachů i alergenů a výrazně uleví alergikům například v pylové sezóně. S řízeným větráním KombiAir ale pocítí výrazné zlepšení života prakticky každý.

V dobře větraných prostorách se lépe spí, člověk se budí odpočatý a přes den má více energie. Jelikož trávíme v interiérech mnohem více času než dříve, ovlivňuje kvalita vnitřního prostředí náš život více, než si připouštíme. Jednotka KombiAir navíc vyniká energetickou účinností až 95%, nízkou spotřebou a výjimečně tichým povozem, který není u konkurence samozřejmostí.

Veškerá aktivita se odehrává v závěsné centrální jednotce @Zehnder, tzv. výměníku tepla
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Veškerá aktivita se odehrává v závěsné centrální jednotce @Zehnder, tzv. výměníku tepla (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Krb není pouhým estetickým doplňkem

Pořízení krbové vložky mnozí stavebníci považují za jakýsi estetický doplněk, který se do vytříbeného interiéru hodí. Zakomponování krbové vložky do projektu má ale svůj pragmatický důvod. Stavebník doloží požadované využití obnovitelného energetického zdroje a tím dostojí legislativním požadavkům.

Navíc ve velmi napjaté situaci na energetickém trhu je diverzifikace tepelných zdrojů vhodná nejen z hlediska úspor, ale i ze strategického hlediska. Instalace krbové vložky Kingfire pak výrazně zrychlí proces výběru dodavatele, neboť se jedná o komplexní řešení zahrnující na míru vyráběný monolitický komín, ve kterém je zabudována krbová vložka.

Oproti běžnému komínovému tělesu a na něj napojené krbové vložce, zabírá Kingfire cca polovinu plochy. Pro moderní interiér je pak zásadní těsnost celého systému a nezávislost na vzduchu z místnosti. Vzduch potřebný k hoření se totiž po zatopení v kamnech začne nasávat zvenčí samostatnou šachtou umístěnou v komínovém tělese.

Zdroj informací: Schiedel, s.r.o.

Publikováno: 17.5.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce