reklama

Screeny – moderní, ale staletími ověřený způsob chlazení

Pokud vás doma trápí ostré slunce a horko a chcete být moderní a ekologičtí zároveň, nemusíte vařit z horké vody. Stínění je ověřenou metodou pro udržení příjemného klima v interiérech, přičemž nenarušuje přírodní zákony. V podání CLIMAXu nabízí i několik moderních vychytávek pro efektivnost hodnou 21. století.

Ostré sluneční paprsky a horko mohou značně narušit pohodu v domácnosti, proto volíme účinné zastínění
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Ostré sluneční paprsky a horko mohou značně narušit pohodu v domácnosti, proto volíme účinné zastínění

Historie stínění

Stínicí technologie není žádný současný vynález. Již Římané dokázali zastínit Koloseum takzvaným velariem, což byla soustava plachet, kůlů a lan natažených nad amfiteátrem. V období středověku se rozšířilo používání markýz. Sloužili k zastínění stánků se zbožím a chránili je před přímým sluncem a deštěm. V Japonsku jsou tradičním stínicím prvkem sudare, bambusové rolety, které je potřeba vyrolovat a uchytit provázky.

Moderní přístup

I když se nemění samotný princip stínění, přední český výrobce stínicí techniky CLIMAX posouvá hranici pohodlí o další krůček dopředu. Trendem posledních let jsou venkovní žaluzie, hliníkové předokenní rolety a screenové rolety. Pokud hledáte tradiční a moderní stínění, podívejte se na screenovou roletu Unirol, která v sobě snoubí ověřenou a funkční jednoduchost se současnými technologiemi.

S Unirolem od CLIMAXu docílíte elegantní vzhled ještě se ochráníte před sluncem
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
S Unirolem od CLIMAXu docílíte elegantní vzhled ještě se ochráníte před sluncem (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Screenová roleta jako vrchol stínicí techniky

Screenová clona Unirol rozvíjí roletový princip návinu látky na hřídel. Základem je však speciální, takzvaná technická látka. Existuje několik druhů této tkaniny lišící se ve vlastnostech:

  • Průhlednost – screenovou látku si volíte s různým stupněm průhlednosti podle toho, zda chcete úplné zatemnění interiéru nebo zachovat výhled ven.
  • Voděodolnost – screenové látky disponují různým stupněm voděodolnosti
  • Reflexní povrch – pro maximalizaci stínicích vlastností a snadnou údržbu

Mezi další skvělé vlastnosti patří nehořlavost, recyklovatelnost nebo vysoká schopnost odolávat ulpívání nečistot. Protože se nejedná o běžnou tkaninu, mají dlouhou životnost a výjimečnou odolnost.

Pokud požadujete úplné zatemnění interiéru, screenová clona Unirol zajistí stoprocentní blokaci světla
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Pokud požadujete úplné zatemnění interiéru, screenová clona Unirol zajistí stoprocentní blokaci světla (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Ještě více inovací

Screenové rolety CLIMAX nabízí také podle nejnovějších trendů ve stínicí technice se solárními pohony. Set solárního panelu, baterie a motoru nevyžaduje žádnou další kabeláž, a pokud hledáte jednoduchou montáž bez zásahu do stavby, je to pro vás ideální volba.

Solární panely zajistí nabíjení i bez přímého slunečního světla, stačí i zamračený den. Dá se říct, že díky slunci budete stínit slunce. Nulové provozní náklady tak můžou být lákadlem navíc.

Screenové clony chrání soukromí, ale nebrání pohledu ven
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Screenové clony chrání soukromí, ale nebrání pohledu ven (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Unirol jako nenápadný doplněk fasády

Unirol 80 od CLIMAXu se vyznačuje minimalistickým boxem o rozměru 8x8 cm. Na okně ho téměř nezaregistrujete. I tak je ale schopen ukrýt 2 metry navinuté látky. Zde si pak můžete vybrat z nepřeberného množství barevných variací.

To z Unirolu dělá výjimečný designový prvek, díky kterému proměníte vzhled svého domu a podtrhnete svůj vkus a styl. U screenových látkových rolet Unirol platí víc nežli při jiném stínění, že je potřeba brát do úvahy jejich designový aspekt už při výběru.

Technické látky screenů UNIROL účinně zabrání přehřívání interiérů
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Technické látky screenů UNIROL účinně zabrání přehřívání interiérů (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Inteligentní domácnost

Zásadním technologickým rozšířením je možnost zařadit své venkovní látkové clony do inteligentní domácnosti. Díky tomu budete mít své stínění pod kontrolou, i když nebudete právě doma. Pomocí mobilního telefonu ovládáte screeny na dálku.

Nebo si se systémem TaHoma Switch vytvoříte automatizované režimy a ponecháte se v rukou inteligentní domácnosti. Třešničkou na dortu je pak AR aplikace CLIMAXu. Přes rozšířenou realitu uvidíte a vyzkoušíte screeny na vašem domě přímo ve svém mobilním telefonu.

Nebojte se experimentovat s barvami na fasádě. Screenové rolety od CLIMAXu jsou na to ideální
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Nebojte se experimentovat s barvami na fasádě. Screenové rolety od CLIMAXu jsou na to ideální (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Neváhejte využít stín v jeho moderní podobě a buďte styloví a ekologičtí díky screenům od CLIMAXu. Stiňte efektivně, stiňte s CLIMAXem.

Zdroj informací: SERVIS CLIMAX, a.s.

Publikováno: 29.4.2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce