reklama

Kvalitní beton z mixu i pro drobné stavby

Základy potřebují i docela malé zahradní stavby, které snadno zbudujete vlastníma rukama. Při přípravě materiálu pro takovou stavbu máte dvě možnosti: Vyrobit si beton pro základy sami, nebo objednat beton hotový. Druhá možnost má výhody, o nichž se vyplatí uvažovat, i když potřebujete jen menší množství. Především eliminujete časové ztráty, získáte materiál požadovaných vlastností a kvality. CEMEX namíchá i menší množství betonu, které si můžete odvézt například na přívěsném vozíku.

Základy potřebují i docela malé zahradní stavby, které snadno zbudujete vlastníma rukama. Beton pro základy si můžete vyrobit sami, nebo objednat beton hotový.
Kvalitní beton z mixu i pro drobné stavby

I zahradní domek, dřevěná chatka, kůlna, garáž, skleník nebo nový plot či brána s pojezdem, zkrátka nejen rodinný dům, ale každá stavba musí mít pevné základy. I když požadavky na beton pro základy plotu jsou jistě nižší než na beton pro základy rodinného domu, i tady je třeba dosáhnout určité kvality. Výroba betonu, resp. smíchání základních složek, vypadá jednoduše. Aby však bylo požadované kvality betonu dosaženo, musí být dávkování jednotlivých složek přesné. Specifická kombinace vstupních surovin určuje výsledné vlastnosti betonu.

Kutilům vychází vstříc každá ze 70 betonáren CEMEX, vyrábějící betonové směsi dle požadavků zákazníka, a to již od objemu 0,25 m3 CEMEX výrobou betonu pokrývá celou Českou republiku, včetně všech velkých měst, kde se nacházejí betonárny přímo nebo v jejich blízkém okolí, například Praha, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Cheb, Jihlava, Kladno, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Příbram, Ústí nad Labem a další.

Konzultace na betonárně

Hustá síť betonáren slibuje nejen rozumné náklady na dopravu betonu, ale také možnost osobní konzultace. Pokud tedy pracujete vlastníma rukama na nějaké malé stavbě či stavbičce, můžete zajet pro radu přímo do betonárny. Tady pak můžete konkrétní recepturu zkonzultovat, případně rovnou beton i objednat. Konzultace i objednání betonu lze provést i po telefonu. Nejbližší betonárnu CEMEX pro Vaši stavbu a kontakty vám ukáže interaktivní mapa na www.cemex.cz. Na betonárnách CEMEX vám s výběrem betonu poradí a doporučí optimální recepturu pro danou konstrukci.

Konzultace na betonárně
Konzultace na betonárně

Čerstvý transportbeton z mixu je směs připravená přímo k ukládání a kontrolovanému tvrdnutí. Dopravu, včetně ochrany při dopravě, zajišťují autodomíchávače. Nezapomeňte, že doba mezi počátkem míchání na betonárně a uložení na stavbě by neměla překročit jednu hodinu. Aby nedošlo ke zhoršení kvality betonu v případě porušení tohoto pravidla, konzultujte případně prodloužení této doby s možnou úpravou receptury na betonárně. V případě, že objednáte zavlhlý beton, musíte s ním nakládat jako s polotovarem, určeným k dalšímu zpracování. Požadované konzistence dosáhnete domícháním s vodou a řádným promícháním všech složek. Teprve potom je směs připravena k ukládání.

Kalkulátor on-line

Pokud si nejste jisti, kolik betonu budete potřebovat pro vaši stavbu, použijte pro výpočet kalkulačku objemu betonu umístěnou rovněž na www.cemex.cz. Vyberte tvar konstrukce, zadejte rozměry a výsledný objem můžete navýšit o rezervu. Pokud chcete znát i cenu betonu, zvolte typ projektu, který plánujete realizovat, poté vyplňte poptávkový formulář. Získáte cenovou nabídku na dodání betonu včetně dopravy.

Více informací naleznete na www.cemex.cz.

Publikováno: 10.9.2019, Autor: Cemex (text a foto), Profil autora: Redakce