reklama

Stavíte, plánujete rekonstrukci nebo již rekonstruujete?

Možná jste o tom nikdy takto nepřemýšleli, ale při stavbě či rekonstrukci je dobré si uvědomit, že dveře zásadním způsobem ovlivňují celkový vzhled domácnosti a současně jí mohou prokazovat velkou službu. Váš byt či dům oživí, prosvětlí, opticky zvětší, odhluční či dokonce ochrání. A i to je důvod, proč se společnost SAPELI, jednička na trhu interiérových dveří a zárubní, stala již podruhé generálním partnerem velmi úspěšné soutěže Rekonstrukce roku. Znáte tuto soutěž?

Stavíte, plánujete rekonstrukci nebo již rekonstruujete?

Přihlášení do soutěže je jednoduché. Stačí zaslat fotografie interiéru před začátkem a následně také po skončení rekonstrukce přes přihlašovací formulář na webu www.rekonstrukceroku.cz. Ze všech soutěžních rekonstrukcí, resp. přihlášených fotografií „před“ a „po“, vybere odborná porota, složená ze zástupců organizátora, partnerů soutěže a odborníků na poli interiérového designu, celkem 30 rekonstrukcí, které postoupí do finálového hlasování veřejnosti.

Ta zvolí tři nejzdařilejší rekonstrukce roku 2019, které se mohou těšit na finanční odměnu ve výši 100 000 Kč pro první místo, 70 000 Kč pro druhé místo a 50 000 Kč pro třetí místo. V průběhu soutěže budou navíc odbornou porotou vybrány čtyři soutěžní rekonstrukce, jejichž průběh bude sledován formou video seriálu. Tyto rekonstrukce obdrží již v průběhu rekonstrukce věcné ceny od partnerů soutěže. Tak co říkáte, zapojíte se do druhého ročníku Rekonstrukce roku stejně jako SAPELI?

V soutěži Rekonstrukce roku máte možnost vyhrát 100 000 Kč
V soutěži Rekonstrukce roku máte možnost vyhrát 100 000 Kč

„Při rekonstrukci se na dveře často zapomíná nebo se jim v rozpočtu věnuje jen velmi malá pozornost. Přitom s novými kvalitními dveřmi domov prokoukne, navíc, s ohledem na mnoho funkčních vlastností, jako je tepelná nebo zvuková odolnost, poslouží nejen k rozdělení dvou místností.“ komentuje Petr Klíma, produktový specialista SAPELI a dodává: „Při výběru dveří záleží na mnoha faktorech, přičemž nejdůležitější jsou zejména vaše potřeby. Proto je nejlepší navštívit odbornou prodejnu jako např. SAPELI Centra, kde vám pomůžou dveře naplánovat přesně na míru.“

Stavíte, plánujete rekonstrukci nebo již rekonstruujete?
Stavíte, plánujete rekonstrukci nebo již rekonstruujete?

Ačkoliv k montáži dveří je ideální přistoupit v době, kdy máte v domě hotové podlahy a malby, případně obklady, tedy v podstatě ve finální fázi rekonstrukce, jejich objednání je nutné udělat nejpozději dva měsíce předem. Musíte zde totiž počítat s dobou výroby dveří, která se dle zakázky pohybuje kolem 6 týdnů. Samotná montáž dveří většinou zabere jeden den a na to, jak probíhá, se můžete podívat v tomto videu.

Při výběru dveří záleží na mnoha faktorech, nicméně nejdůležitější jsou vaše potřeby. Nejprve si rozplánujte počet dveří a do jakých místností budou instalovány. Při tom si uvědomíte, o jaké dveře se bude jednat a zda bude potřeba využití i některých speciálních vlastností. Abyste neudělali chybu, zkuste se sami sebe zeptat na to, kolik místa mohou dveře v daném místě zabírat, jak často budou v provozu a který systém otevírání se vám nejvíce líbí a je pro vás nejpraktičtější. A pak už přichází na řadu jejich vzhled.

„Při výběru materiálu a dekoru se fantazii meze nekladou a v SAPELI boříme zavedené vzorce. Chcete-li doma přírodní vzhled, vyberte si dýhu. Pokud ale hledáte levnější řešení, jsou pro vás ideální lamino dveře. Ty můžete mít v barvě, lesku či matu, v moderních dekorech jako je beton, a stejně tak v dekoru dýhy, od dýhovaných dveří jsou na první pohled k nerozeznání. Nadčasový design a především prosvětlení interiéru nabízí celoskleněné dveře SAPGLASS v mnoha typech skla a motivech. A nakonec řešte detaily - výběr modelové řady, tedy designu, zda budou dveře klasické nebo bezfalcové (v jedné rovině se zárubní), zda bude zárubeň přiznaná nebo skrytá, schovat můžete také panty a části kování,“ radí Petr Klíma.

Více na www.rekonstrukceroku.cz a www.sapeli.cz

Publikováno: 28.6.2019, Autor: Sapeli (text a foto) , Profil autora: Redakce