reklama

Lehká, a přece odolná betonová taška

Při výběru nové krytiny na rekonstrukci střechy je jedním z hlavních kritérií nosnost krovu. Vhodným řešením pro krovy s limitovanou nosností je betonová taška Classic AERLOX. Je o třetinu lehčí než srovnatelná betonová taška, přesto si zachovává vysokou pevnost a odolnost vůči mechanickému poškození. Povrchová úprava Protector PLUS chrání krytinu před působením povětrnostních vlivů a zajišťuje její dlouhou životnost.

Lehká, a přece odolná betonová taška

Model Classic AERLOX představuje inovativní technologii, která pochází z portfolia firmy BRAMAC. K výrobě betonových střešních tašek je zapotřebí voda, cement a písek. Díky kombinaci optimalizace tvaru tašky, použití velmi kvalitního cementu a speciálního kameniva je zajištěno snížení hmotnosti tašky, přitom je zachována požadovaná pevnost. Výsledkem je Classic AERLOX. Samozřejmě i tento model splňuje normou požadované vlastnosti betonových tašek, jako jsou především tvarová stálost, pevnost a mrazuvzdornost.

Lehká, a přece odolná betonová taška
Lehká, a přece odolná betonová taška

Lehká, ale odolná

Pokud jde o hlavní benefity novinky, v popředí zůstává nízká hmotnost tašky, která činí 2,9 kg/ks (spotřeba tašek na 1 m² je cca 10 ks). Krytina tak méně zatěžuje krov, ale také se s ní snáze manipuluje při pokládce, což může snížit náklady na práci.

Lehká, ale odolná
Lehká, ale odolná

Další velkou předností nového modelu je vyspělá povrchová úprava Protector PLUS. Zatímco povrch standardních tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u tašky s technologií Protector PLUS je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného jemnozrnného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký a na první pohled atraktivní povrch. Tuto střešní krytinu tak charakterizuje stálobarevnost a vyšší odolnost vůči vlivům počasí i usazování mechů, nečistot a řas.

Lehká, ale odolná
Lehká, ale odolná
Lehká, ale odolná
Lehká, ale odolná

Dokonale sladěná střecha

Classic AERLOX byl vyvíjen jako standardní součást Inteligentního střešního systému BMI BRAMAC. Profil tašky odpovídá modelové řadě Classic a disponuje velmi propracovaným systémem originálních střešních doplňků. Nabídku doplňuje nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm, solární kolektory či okapový systém. I na krytinu Classic AERLOX se vztahují nadstandardní záruky. Výrobce nabízí 30letou záruku na kvalitu a mrazuvzdornost betonových střešních tašek BMI BRAMAC. Dle vybraných střešních doplňků pak mohou zákazníci získat i 10 nebo 15letou záruku na funkčnost střešního systému

Publikováno: 10.6.2019, Autor: Bramac (text a foto) , Profil autora: Redakce