reklama

Bezstarostné prázdniny s chytrou domácností

Při plánování dlouho očekávané dovolené se chcete ujistit, že váš čas na odpočinek nenaruší starosti běžného dne. Během této doby je zvlášť důležité se ujistit, že máte domov řádně zabezpečený, abyste nemuseli myslet na to, jestli je vše v pořádku, zatímco jste pryč. Zjistěte, jaká existují inteligentní řešení chytré domácnosti, která vám zaručí klid, úplnou kontrolu a pocit bezpečí.

Jedním z nejdůležitějších prvků chytré domácnosti jsou inteligentní zabezpečovací systémy
i (Zdroj: SOMFY, spol. s r.o.)
Jedním z nejdůležitějších prvků chytré domácnosti jsou inteligentní zabezpečovací systémy

Letní sezóna – jste připraveni na dovolenou?

Dovolená je čas, na který se těšíte, abyste se trochu odreagovali a objevili nová místa. Někdo dává přednost horolezectví, někdo cestuje k moři a do exotiky. Jedno je jisté – ať už se opalujete na pláži, vyrážíte na horské túry nebo prozkoumáváte městské atrakce, neměli byste se obávat o bezpečí vašeho domova. Řádné zabezpečení majetku je klíčovým prvkem, který vám umožňuje užívat si naplno vaší dovolené bez zbytečných starostí. Co můžete udělat proto, abyste si byli jisti, že v době vaší nepřítomnosti bude váš dům zabezpečen? Odpovědí může být chytrá domácnost.

Přístup do nemovitosti a garáže

Před odjezdem na dovolenou je dobré se ujistit, zda je dům řádně zabezpečen proti vloupání nebo nepředvídaným situacím. Je dobré začít tím, že si prověříte potenciální místa, přes která by se do domu mohli dostat nežádoucí hosté. Na prvním místě je vjezdová brána. Pokud si zvolíte variantu na elektrický pohon, můžete kdykoli měnit její nastavení.

Pohony Somfy k tomu využívají rádiovou technologii io-homecontrol®, která poskytuje zpětnou vazbu o poloze každého zařízení – pokaždé, když je vydán příkaz, ať už dálkovým ovladačem, nástěnným vysílačem, chytrým telefonem nebo i hlasem, uživatel dostane potvrzení o jeho provedení. I když jste mimo domov, budete vědět, zda byla brána v pořádku uzavřena.

Pamatujte, že propojený dům není jen o bezpečnosti, ale také o pohodlí a snadném přístupu. Představte si, že se vracíte domů za deštivého počasí. S pomocí řešení pro chytrou domácnost nemusíte vystoupit z auta a zmoknout, abyste otevřeli bránu.

Kontrolujte zabezpečení vašeho domu pomocí mobilní aplikace, ať jste kdekoli
i (Zdroj: SOMFY, spol. s r.o.)
Kontrolujte zabezpečení vašeho domu pomocí mobilní aplikace, ať jste kdekoli (Zdroj: SOMFY, spol. s r.o.)

Poplašné systémy a videotelefony

Myslet jen na zabezpečení přístupu na váš pozemek ale nemusí stačit. Pro úplnou ochranu je dobré také instalovat poplašná zařízení, kamery a videotelefon, které jsou sloučeny do jednoho systému chytré domácnosti. Inteligentní systémy vám umožňují sledovat váš dům odkudkoli.

Kompletní ochrana

Díky spolehlivým produktům můžete účinně chránit svůj domov a užívat si dovolené bez obav o bezpečnost vašeho majetku.

Pohony vrat a bran, poplašné systémy, videotelefony a další řešení lze integrovat do jediného systému pomocí řídicí jednotky TaHoma® switch. Ta kombinuje nejmodernější technologii s flexibilitou a přizpůsobuje se jakémukoli životnímu stylu a individuálním potřebám.

Zdroj informací: SOMFY, spol. s r.o.

Publikováno: 2.7.2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce