reklama

Vyberte si ta správná okna, nechte hluk venku a užijte si klid domova

Akustická okna zajistí klidný domov i v rušné lokalitě, bezpečnostní skla pak odolají pokusům o vloupání a ochrání i vaše nejmenší. Nepodceňujte hluk a riziko zlodějů! Pořiďte si okna, která dokáží obojí. V našem článku se dozvíte, jak vybrat ta správná okna, která splní všechny vaše potřeby a požadavky.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Akustická okna HELUZ IZOS: Tlumení hluku pro váš klidný domov 

Akustická okna HELUZ IZOS jsou nedílnou součástí plánování novostavby, jelikož jejich vlastnosti výrazně ovlivní komfort bydlení. Pro dosažení optimální akustické izolace je vhodné zvolit tlustší skla. Zatímco plastové profily dovolují maximální tloušťku 53 mm, u hliníkových rámů a velkoformátových oken se můžeme dostat až na 64 mm. Kdy je pak vnější sklo polepeno akustickou fólií, která zajišťuje útlum hluku až 52 dB. Dvojitá vrstva skla navíc funguje také jako UV filtr, který chrání jak interiér, tak i zdraví obyvatel domu. 

HELUZ IZOS ukazuje, jak akustická okna fungují
i (Zdroj: HELUZ IZOS s. r. o.)
HELUZ IZOS ukazuje, jak akustická okna fungují (Zdroj: HELUZ IZOS s. r. o.)

Bezpečnostní okna HELUZ IZOS: Ochrana proti vloupání i vašich nejmenších

Bezpečnostní okna HELUZ IZOS nabízí komplexní ochranu vašeho domova a jeho obyvatel. Takové sklo je možné použít nejen do oken, ale i do interiérových dveří. Zajistí vám: 

Ochranu proti vloupání 

Odolná konstrukce a bezpečnostní skla znemožní zlodějům snadné vniknutí. Kalená skla HELUZ IZOS jsou až 5× pevnější než běžné sklo a také 5× odolnější proti nárazu, čímž odolají i pokusům o rozbití.

Ochranu pro uživatele

I v případě rozbití kaleného bezpečnostního skla HELUZ IZOS nedochází k vzniku ostrých střepů, které by mohly způsobit vážná zranění. Kalená skla se rozpadnou na malé tupé úlomky. Díky tomu jsou tato okna ideální pro rodiny s malými dětmi, osoby s rizikem pádu a domácí mazlíčky.

I velkoformátová okna mohou být bezpečnostní a mohou izolovat hluk
i (Zdroj: HELUZ IZOS s. r. o.)
I velkoformátová okna mohou být bezpečnostní a mohou izolovat hluk (Zdroj: HELUZ IZOS s. r. o.)

Bezpečnostní okna HELUZ IZOS vám nabízí dvě varianty pro vaši ochranu

Společnost HELUZ IZOS nabízí dva typy bezpečnostních oken: 

Bezpečnostní kalené sklo 

Ideální pro vnitřní použití jako součást izolačního trojskla. Je vhodné i pro okna s velkými rozměry. 

Bezpečnostní vrstvené sklo 

Takové okno se skládá z více vrstev skla spojených fólií. V případě rozbití tohoto skla střepy ulpí na fólii, čímž se zabrání jejich rozletu a zranění osob. Počet a typ fólií ovlivňuje odolnost skla proti proražení a propadnutí. Čím více fólií, tím větší je odolnost proti rozbití a vniknutí. Tento typ skel nabízí tu nejvyšší úroveň ochrany proti vloupání a zranění.

Pepa Libický je nadšen z kvality oken HELUZ IZOS
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pepa Libický je nadšen z kvality oken HELUZ IZOS (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ochrana proti vnějšímu napadení 

Pro maximální ochranu proti vloupání je vhodné použít trojsklo s bezpečnostním vrstveným sklem na vnitřní straně. Toto řešení znemožní zlodějům snadné proniknutí do interiéru, i když se jim podaří rozbít vnější a střední sklo. 

Sofistikovaná okna HELUZ IZOS s izolačním trojsklem nenabízí jen tu nejlepší tepelnou izolaci, ale i maximální bezpečnost, vysokou akustickou izolaci a UV filtr – a to vše klidně v jednom izolačním okně. Nechte se proto hýčkat komfortem a klidem s okny HELUZ IZOS. 

Odborník z HELUZ IZOS Pepovi Libickému vysvětluje princip akustických a bezpečnostních oken
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Odborník z HELUZ IZOS Pepovi Libickému vysvětluje princip akustických a bezpečnostních oken (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

HELUZ IZOS: Tradice a inovace pro váš domov 

HELUZ IZOS, s. r. o. je největším výrobcem izolačních skel v České republice s více než 30letou zkušeností. Ve své nabídce má širokou škálu izolačních, bezpečnostních a akustických oken, která splňují ty nejnáročnější požadavky na kvalitu, funkčnost a design. Společnost klade důraz na inovace a používá ty nejmodernější technologie výroby, čímž zajišťuje špičkové vlastnosti svých produktů. Dbá rovněž na ekologický přístup k výrobě a používá materiály šetrné k životnímu prostředí. Nabízí rovněž i komplexní poradenské služby a technickou podporu, aby svým zákazníkům pomohli vybrat ideální řešení pro jejich potřeby. 

Zdroje informací: HELUZ IZOS s. r. o.

Publikováno: 14.6.2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová