reklama

Splňte si svůj sen o vlastním domě pomocí moderní dřevostavby, je to rychlé i cenově výhodné

Moderní dřevostavba v podobě sendviče nebo modulu se neobejde bez toho, aby na sebe jednotlivé úkony při jejich stavbě plynule navazovaly. Potom, co se postaví obvodové zdi, přichází na řadu stavba střechy, pokládka střešní krytiny, aby následně mohli stavaři uvnitř instalovat podlahy. Jak tato část stavby probíhá a jak dlouho trvá, se dozvíte v našem článku.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Moderní dřevostavba je rychlá 

Moderní dřevostavba roste před očima. Je neuvěřitelné, že v místě, kde ještě před jedním dnem byla pouze základová deska, dnes stojí impozantní stavba. Každý den stavba modulového domu v rychlých krocích pokračuje. Nastupují zde další a další řemeslné profese. Montáž probíhá přesně podle plánovaného harmonogramu, s maximální přesností a bez zbytečných prodlev. Zatímco se zedníci věnují zdění, elektrikáři v souběhu s nimi rozvádí kabely a připravují elektroinstalaci. Zároveň se montuje sádrokarton a pokládá se podlaha. 

Podlaha se vyrovná nivelačním podsypem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Podlaha se vyrovná nivelačním podsypem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

 

Podlaha je v takovém bungalovu položena jen za pár dnů  

Nejprve se připraví parozábrana. Následuje vyrovnání povrchu nivelačním podsypem a pokládka dvouvrstvého polystyrenu (5 cm a 2 cm) s důkladným provrstvením. V následujícím kroku se polystyren dá i na podlahové topení. Na takto připravený základ se rozprostřou fólie pro podlahové topení a potrubí, vše se zakryje fólií a finálně se pokládají sádrovláknité desky Fermacell. Díky propracovanému systému práce RD Rýmařov zvládne položit podlahu v bungalovu během pouhých 3 dnů. A co je naprosto úžasné, samotný bungalov může být hotový už za 10 dnů.

Na laťování se pokládá vámi vybraná střešní krytina
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na laťování se pokládá vámi vybraná střešní krytina (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Dokonalá souhra uvnitř i venku 

Zatímco se uvnitř domu pokládají podlahy, venku na střeše pilně pracují pokrývači. Na laťování pokládají vybranou střešní krytinu. Je skvělé, že moderní dřevostavba vám umožňuje, abyste si u ní vybrali vše, na co si jen vzpomenete – tedy i to, čím bude pokryta vaše střecha.

I komín se staví rychlým způsobem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
I komín se staví rychlým způsobem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

I komín roste rekordním tempem 

Ani komín nezůstává pozadu. Pomocí jeřábu se na střechu domu usadí polovina komínové konstrukce přesně na předem vyznačené místo. Tam se vyřízne otvor do fólie a přesně se nasadí na předem vyznačené místo, kde se zakotví. Následně se pomocí spojek připojuje i druhá polovina komína. Obě části se pečlivě utmelí. Pro bezchybnou funkci komína se přebytečný tmel odstraní protažením molitanového válečku. Ve finále se pak komín ukotví mezi krokve, čili do krovu, a je tímto způsobem připraven.

RD Rýmařov – to jsou mistři v moderním stavebnictví
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
RD Rýmařov – to jsou mistři v moderním stavebnictví (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

RD Rýmařov s. r. o. – mistři v moderním stavebnictví

Tradiční český výrobce RD Rýmařov s více než 50letou zkušeností nabízí kvalitní dřevostavby na klíč v různých typových řadách i individuálních projektech. Díky prefabrikovaným panelům probíhá výstavba domu rychle a efektivně, čímž se šetří čas i peníze. Dřevo je ekologický a prodyšný materiál, který zajišťuje zdravé a komfortní bydlení s nízkými energetickými nároky a provozními náklady. Mistři v moderním stavebnictví RD Rýmařov kladou důraz na individuální přístup ke každému klientovi a nabízí mu široké možnosti úprav a individualizace typových domů.

Zdroj informací: RD Rýmařov s. r. o.

 

Publikováno: 2.6.2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová