reklama

Jak na údržbu betonových povrchů? Jednoduše a s novým nátěrem

Betonové povrchy jsou oblíbenou volbou do zatěžovaných i technických místností, jako jsou garáže, sklepy, dílny nebo schodiště. Jak ale surový beton správně ošetřit, aby si zachoval svůj vzhled, odolal zátěži, a navíc se snadno čistil? Vyzkoušejte nový nátěr Primalex Ultra Beton, který na podkladu vytvoří pevnou, vysoce odolnou a protiskluzovou vrstvu. Díky svým voděodolným vlastnostem je navíc ideální i k ošetření bazénů.

Dopřejte betonovým plochám ochranný nátěr
i (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)
Dopřejte betonovým plochám ochranný nátěr (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)

Proč dopřát betonu nátěr?

Beton je velmi tvrdý a odolný materiál, kterému nevadí výkyvy teplot ani vlhkost. Odolá dokonce i vysoké zátěži. Pokud však plochám z hrubého betonu nedopřejete vrchní ochranu, brzy se na nich objeví skvrny od oleje a chemikálií, praskliny nebo oděrky od kamínků. Vyznačuje se také vysokou prašností, proto prostory s betonovou podlahou mohou působit neudržovaně a nevzhledně.

Ochranný nátěr je nutnost

Každý betonový povrch si proto zaslouží ochrannou úpravu. „Pro ošetření betonových ploch v interiéru i exteriéru je ideální nový Primalex Ultra Beton. Tento jednosložkový alkyduretanový nátěr vytvoří tvrdý a odolný film a k podkladu výborně přilne. Díky tomu chrání povrchy před skvrnami od detergentů, chemikálií, vody, oleje, mastnoty, benzínu nebo nafty,“ informuje Radek Kříž, technický poradce značky Primalex. Nátěr odolá také působení horkých pneumatik a na površích se středním provozem vozidel utlumí i nárazy.

Důkladně očistěte povrch
Důkladně očistěte povrch (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)
Ideálně použijte vysavač
Ideálně použijte vysavač (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)

Odolnost i lepší vzhled

Primalex Ultra Beton je nejen extrémně odolný, ale také prodlouží trvanlivost a sníží prašnost vaší betonové podlahy. Vytváří pololesklý protiskluzový povrch, který se bude mnohem lépe udržovat a čistit. Nátěr je vhodný na podlahy v garážích, sklepech, chodbách, skladech, dílnách, schodištích apod.

Nátěr naneste štětcem kolem lišt
Nátěr naneste štětcem kolem lišt (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)
Na plochu použijte váleček
Na plochu použijte váleček (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)

Beton nejen v šedé

Díky tomu, že Ultra Beton spolehlivě odolá vodě i chemikáliím, je také ideální k nátěrům bazénů, kašen a fontán. Na výběr jsou nejen dva šedé odstíny, ale i modrá varianta aqua blue. Kromě toho si nátěr můžete nechat neomezeně natónovat do dalších více než 20 000 barev.

Nátěr naneste ve dvou vrstvách
i (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)
Nátěr naneste ve dvou vrstvách (Zdroj: Primalex / PPG Deco Czech, a.s.)

Jak nátěr aplikovat?

„Betonovou podlahu je důležité před aplikací nátěru důkladně omést od všech nečistot, ideálně ji i vyluxujte. Barvu důkladně promíchejte. Dbejte přitom na to, abyste do hmoty nevmíchali vzduchové bubliny. Nátěr nanášejte vždy na dostatečně suché a vyzrálé povrchy. Pro první vrstvu ho nařeďte 15 % ředidly, druhou vrstvu naneste po 8 hodinách již nenaředěnou. Kolem stěn barvu aplikujte pomocí štětce, na větší plochy použijte váleček,“ doporučuje Radek Kříž.  

Zdroj informací: Primalex, PPG Deco Czech, a.s.

Publikováno: 23.6.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce