reklama

Alternativní zdroje energie za každou cenu?

Hlad po alternativních zdrojích energií došel tak daleko, že mnozí lidé sází na velmi nejisté karty ve snaze ušetřit. Příkladem je přehřátý trh se solárními elektrárnami, který kromě prověřených dodavatelů generuje celou řadu nezkušených a nespolehlivých firem, které nejsou schopné v termínu či vůbec dokončit nasmlouvaná díla. Lidem tak místo ušetřených peněz nezbývají než oči pro pláč.

Alternativní zdroje vytápění: Systém SARGAS
Alternativní zdroje vytápění: Systém SARGAS (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Alternativní zdroje energie: Dejte na veřejně dostupné recenze

Pořízení alternativního zdroje energie není jen tak Odborníci radí prověřovat, ať už u známých či na internetu, kde dnes realistickému hodnocení prakticky nelze uniknout. Mnozí lidé opravdu bez rozmyslu skočí na nejlevnější nabídku, aniž by si přečetli veřejně dostupné recenze od zákazníků. Každý někdy udělá chybu a tzv. pochytá nějaké negativní komentáře. Pozitiva by ale měla převažovat.

Krbová kamna zajistí tepelný komfort, ale...

Poměrně snadné, rychlé a v provozu relativně levné řešení vytápění dnes představuje instalace krbových kamen. Při jejich pořizování je nutné mít na paměti, že alfou a omegou je kvalitní produkt a odborná instalace a schopnost posléze dodržovat určité zásady pro ekologické vytápění.

Vytápění menšího interiéru zvládají krbová kamna Sirius nezávislá na vzduchu z místnosti
Vytápění menšího interiéru zvládají krbová kamna Sirius nezávislá na vzduchu z místnosti (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Krb a komín v symbióze

Krbová kamna je nutné řešit komplexně společně s komínovou vložkou. V moderních novostavbách je navíc nutné řešit přísun vzduchu ke kamnům, která by již dnes neměla odebírat vzduch potřebný k hoření z interiéru. Konstrukčně nejpropracovanější a nejjednodušší řešení dnes představují výrobky společnosti Schiedel. Jejich komplexní výrobky zabezpečí přísun vzduchu ke spotřebiči přímo komínovou vložkou. Nejsou tak potřeba žádné dodatečné rozvody a instalace. Vzduch proudící komínem se navíc ohřeje a vysuší a do krbu proudí s optimální teplotou.

Schiedel navíc přistupuje ke komínu s krbovou vložkou jako k jednomu celku, což výrazně usnadňuje instalaci. Zákazník si může vybrat na míru vyrobený betonový monolit KINGFIRE, který je určen pro novostavby. Umísťuje se na připravený podklad v rámci hrubé stavby pomocí jeřábové techniky či hydraulické ruky. Případně dá přednost nerezové komínové vložce a kompaktním krbovým kamnům s veškerými doplňky. Tyto typy produktů, které obsahují moderní krbová kamna a nerezovou komínovou vložku, jsou velmi snadné na instalaci. Není nutná žádná speciální zvedací technika a instalace je vhodná i do zaběhlých domácností.

Schiedel KINGFIRE RONDO obohatí prostor o příjemné sálavé teplo
Schiedel KINGFIRE RONDO obohatí prostor o příjemné sálavé teplo (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Pozor na kvalitu topného zařízení i jeho obsluhu

Moderní krbové vložky v kombinaci s kvalitním a bezpečným komínovým systémem mají tu výhodu, že dělají z vytápění dřevem ekologickou variantu vytápění. To se rozhodně nedá říci o otevřených krbech, případně zastaralých kamnech. Nejmodernější krbové vložky dokážou díky technologickým vychytávkám a dokonalému hoření snížit produkci škodlivých emisí o neuvěřitelných 90 %.

Ekologické vytápění dřevem je alternativou i ve městě

Jak již bylo řečeno výše, na snížení emisí při vytápění dřevem má velký vliv i uživatel obsluhující krbová kamna. Zásadní je totiž typ otopu, který se do kamen přikládá. Je třeba dbát na správně vysušené a odkorněné dřevo, které umožní efektivnější spalování. Takto obsluhovaná kamna je v dnešní době možné instalovat bez výčitek a obav i do husté městské zástavby.

Zdroj informací: Schiedel, s.r.o.

Publikováno: 17.5.2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce