reklama

Jak se připravit na instalaci solárních panelů

Pokud stavíte či rekonstruujete dům, nezapomeňte stavební práce přizpůsobit případné instalaci fotovoltaické elektrárny. Je lepší být připraven i v případě, že o pořízení solární elektrárny zatím neuvažujete. Jejich cena totiž klesá, což se rozhodně nedá říct o ceně energií. Společnost Krel Central ví, jaké kroky podniknout, aby instalace solárních panelů byla bez problémů.

Solární panely chrání přírodu i vaši peněženku
Solární panely chrání přírodu i vaši peněženku (Zdroj: Krel Central a.s.)

1. Solární panely: V hlavní roli střecha

Pokud chcete získat dotaci na pořízení solárních panelů, lze solární elektrárny instalovat pouze na budovy zakreslené v katastru nemovitostí. Je důležité zkontrolovat, zda je střecha nemovitosti dostatečně pevná a stabilní. Aby mohly panely správně fungovat, musíte zajistit dostatečné množství slunečního světla. Na střeše musí být také dostatek místa, pozornost věnujte vysokým komínům a vikýřům, které zabírají místo a vrhají stín. Jestliže střecha vyžaduje údržbu či opravu, je potřeba ji provést ještě před instalací solárních panelů.

Využijte energii slunce
Využijte energii slunce (Zdroj: Krel Central a.s.)

2. Výběr dodavatele

Dalším krokem je výběr kvalitního dodavatele solárních panelů. Vzhledem k tomu, že roste poptávka, narostl za poslední roky i počet firem, které se fotovoltaikou zabývají. Vybírejte společnost s dobrou pověstí, dlouholetými zkušenostmi a kvalitními službami. Vzhledem k tomu, že vám fotovoltaika bude sloužit minimálně 30 let a za tuto dobu bude potřeba alespoň občasná údržba, vsaďte na stabilní společnost s dlouholetou tradicí. Je otázkou, zda firma, která vznikla před pár lety v největším boomu, tu za dalších 5 let ještě vůbec bude. Dejte na doporučení ostatních a neporovnávejte jen cenu. Některé firmy nabízejí pouze samotnou instalaci solárních panelů, zatímco jiné firmy zajistí vše od A do Z, včetně všech administrativních záležitostí a vyřízení dotace.

3. Instalace

Instalace solárních panelů by měla být prováděna profesionály. Aby byla zajištěna maximální účinnost a bezpečnost, musíte se ujistit, že je instalace provedena správně. Profesionální instalátoři vám také mohou poskytnout informace o údržbě a péči o solární panely.

Netroufáte si na instalaci? Přizvěte odborníky
Netroufáte si na instalaci? Přizvěte odborníky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jednoduché řešení FVE

Existuje jednoduché komplexní řešení, jak tyto nezbytné kroky bezstarostně absolvovat. Společnost Krel Central poskytuje komplexní servis, což znamená, že se zákazník nemusí o nic starat. Firma zajistí vše od A do Z, včetně všech administrativních záležitostí, vyřízení dotace, povolení u distribuční společnosti apod. Každému žadateli smluvně garantuje vyplacení částky z dotací v plné výši. Pokud chcete realizovat fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům či firmu, neváhejte se na společnost Krel Central obrátit, stačí nezávazně vyplnit jednoduchý formulář, na základě kterého vás bude kontaktovat odborník, jenž s vámi probere vaše požadavky a navrhne pro vás to nejlepší řešení.

Zdroj informací: Krel Central a.s.

Publikováno: 5.5.2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce