reklama

U rekonstrukcí menšího rozsahu budou vždy v centru dění příčky

Pro dobře provedené a současným nárokům odpovídající rekonstrukce jsou ideálním stavebním materiálem pórobetonové tvárnice, příčky a další stavební prvky Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální tepelněizolační desky Multipor.

Akustická řešení Ytong a Silka interiér
Akustická řešení Ytong a Silka interiér (Zdroj: Xella CZ, s.r.o.)

U rekonstrukcí menšího rozsahu budou vždy v centru pozornosti každého stavebníka příčky z Ytongu a Silky.

Příčky z Ytongu a Silky zvládnete snadno a rychle

Příčky Ytong mají výborné tepelněizolační vlastnosti a při práci s nimi oceníte i skutečnost, že jsou homogenní a že si ve všech směrech zachovávají stejné technické vlastnosti. Snadné a rychlé zdění je s nimi samozřejmostí, vynikají také nízkou hmotností a vysokou přesností příček. Spolehnout se můžete i na široký výběr nenosných a plochých překladů, malt, omítek, stěrek a nářadí.

Snadno se do nich dělají otvory, drážky pro instalační rozvody a niky. Příčka z pórobetonu Ytong vytváří v domě optimální klima a chrání zdraví jeho obyvatel. Díky možnosti využít každý kousek materiálu budete mít na stavbě minimum odpadu. S oblými tvary obloukových příčkovek Ytong se snadno realizují i oblé tvary stěn. Prefabrikované zakřivení minimalizuje potřebu pracného opracování a broušení, hladký povrch vám po vyzdění usnadní finální úpravy.

Pórobeton je ideální materiál pro stavbu příček
Pórobeton je ideální materiál pro stavbu příček (Zdroj: Xella CZ, s.r.o.)

Stěny a příčky z Ytongu jsou ideální podklad pro instalační rozvody a povrchové úpravy

Jednoduchá instalace drážek na vodu a elektřinu pomocí drážkovače vám ušetří spoustu času. Před samotným drážkováním si na stěnu vyznačíme budoucí polohu drážek a instalačních krabic. Drážkovač taháme podle pevného pravítka, čímž dosáhneme rovné drážky v požadovaném směru. Okraje drážky jsou ostré a čisté. Vícenásobným tažením drážkovače vytvoříme drážku požadované šířky a hloubky.

Prohloubení drážky můžeme vytvořit již volně od ruky. V Ytong příčce tloušťky 75 a 100 mm doporučujeme vytvářet drážku pouze pro vedení el. kabelů, v příčce tl. 125 mm i pro vedení vody, a v příčce tl. 150 mm i pro vedení odpadu apod. Větší oslabení příček a nosných stěn je nutné konzultovat s projektantem či statikem. Vytvořit otvor s kruhovým průřezem pro krabice rozdělovačů, zásuvek a vypínačů pod omítku je také poměrně jednoduchou záležitostí. Výklenek na vedení svislých rozvodů v tloušťce stěny vytvoříte snadno a rychle pomocí ruční nebo elektrické pily.

Zdroj informací: Xella CZ, s.r.o.

Publikováno: 20.12.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce