reklama

Jak ušetřit za energie rychle a bez starostí?

Při koupi nových spotřebičů často hledáme takové, které budou z hlediska elektrické energie úspornější než ty předchozí. I přesto jsou naše výdaje za elektřinu stále vyšší. S přicházející zimou se navíc k běžné spotřebě přidávají i hodiny topení nebo umělého svícení.

Úspory energií můžete dosáhnout fotovoltaickými panely
Úspory energií můžete dosáhnout fotovoltaickými panely (Zdroj: Krel Central a.s.)

Pokud zároveň patříte mezi majitele elektromobilů, určitě víte, že se ani jejich nabíjení neřadí mezi nejlevnější položky.

Problém s vysokými cenami elektřiny ale nepociťují pouze obyvatelé českých domácností, ale i majitelé menších či větších společností. Lidé, kteří zůstali po pandemii na home office, totiž stále ubývá, a tak jsou doby zhasnutých kanceláří, vypojených tiskáren, kávovarů i monitorů dávno pryč. Jak tedy vyřešit problém zvyšujících se účtů jak ve firmách, tak bytech či domech?

Odpovědí vám budou obnovitelné zdroje. Konkrétně slunce, které u nás svítí většinu roku a my ho tak můžeme pohodlně využít v náš prospěch. Nejen, že se díky výrobě vlastní elektřiny ze slunečního záření stanete nezávislými na svém distributorovi, čímž šetříte peníze, ale navíc ještě snižujete uhlíkovou stopu a ulevíte tak životnímu prostředí.

Využijte sluneční energii pro sebe
Využijte sluneční energii pro sebe (Zdroj: Krel Central a.s.)

Pokud si vyberete variantu instalace FVE s baterií, jste automaticky chráněni proti všem výpadkům elektrické energie, což jen podporuje vaši soběstačnost. Nepreferujete bateriové úložiště? Pak pro vás bude ideálním řešením instalace fotovoltaiky s akumulací přebytků do teplé vody. Díky tomu získáte ohřátou vodu „zadarmo“ po dobu 6-7 měsíců v roce. Fotovoltaické panely jsou také skvělým pomocníkem na ohřev bazénů.

Máte o FVE zájem, ale nemáte dostatečné finanční prostředky? Chybí vám znalosti o tom, jak získat dotace nebo nevíte, jaké smlouvy a formuláře vyplnit, abyste nic nezanedbali? Oslovte Krel Central. Společnost, jejíž tým se za více než 30 let své existence dokázal vypracovat na špičku v oblasti elektrotechnického průmyslu. Jsou tak zárukou nejen kvality, ale také toho, že s výstavbou solární elektrárny nebudete mít žádné starosti.

Instalace panelů je rychlá
Instalace panelů je rychlá (Zdroj: Krel Central a.s.)

Jediným krokem, který pro realizaci stačí udělat, je vyplnit krátký formulář na webu společnosti Krel Central. V něm kromě svých kontaktních údajů uvedete, zda máte zájem o FVE na klíč pro rodinný dům, byt, firmu či jiný objekt. Zároveň se nemusíte obávat, jelikož solární panely lze instalovat na všechny typy střech – jak rovné, tak se sklonem. Na základě informací z dotazníku pak tým zkušených odborníků připraví nabídku na míru právě vaší nemovitosti. Také vás jeden ze specialistů v předem domluveném termínu navštíví, aby si místo zaměřil a provedl prohlídku kvůli budoucí instalaci.

Instalaci svěřte do rukou odborné firmy
Instalaci svěřte do rukou odborné firmy (Zdroj: Krel Central a.s.)

Následuje pouze odsouhlasení návrhu řešení, cenové nabídky a podpis smlouvy. Všechny další potřebné podklady, včetně žádosti o dotaci Nová zelená úsporám, za vás totiž zcela zdarma zpracuje právě Krel Central. Po vyřízení všech administrativních procesů vám také solární elektrárnu nainstalují a připojí do distribuční sítě.

Udělejte krok k energetické soběstačnosti i lepšímu životnímu prostředí – vyplňte formulář na webu Krel Central a šetřete bez zbytečných starostí.

Zdroj informací: Krel Central a.s.

Publikováno: 18.10.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce