reklama

Držte náklady na teplo na uzdě

Cítíte, že pouštíte teplo pánu bohu do oken? Pozorujete to i na vyúčtování za energie, které vám dělá větší a větší díru do rozpočtu? Pak zřejmě nastal čas zamyslet se nad tím, jestli vaše okna nepotřebují vyměnit!

Výměna oken je prvním krokem k úspoře za teplo
Výměna oken je prvním krokem k úspoře za teplo (Zdroj: ACOND a.s.)

Utíká vám teplo okny?

Někdy totiž i zdánlivě funkční okna, která jste si před pár lety pořídili, nemusí mít o moc lepší tepelně izolační vlastnosti, než třeba ta původní, za která jste je vyměnili. „Ověřili jsme si, že i když se okna papírově prokazují stejnými vlastnostmi, je mezi nimi velký rozdíl. To se týká životnosti, ovládání, ale hlavně úspory energie,“ popisuje Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, předního českého výrobce oken a dveří.

„Stará nebo nekvalitní okna způsobují velké úniky tepla. Do bytu jimi táhne, jsou zkroucená, nejdou seřídit, mají často nevyhovující kování i těsnění a navíc jsou špatně namontovaná. V rodinném domě uteče takto 40 % a v bytě i 50 % tepla,“ dodává Roman Kubálek. Kromě samotných oken a dveří o úsporách na vytápění rozhoduje také jejich odborná montáž.

Stará nebo nekvalitní okna způsobují velké úniky tepla
Stará nebo nekvalitní okna způsobují velké úniky tepla (Zdroj: Vekra)

Certifikované dodávce oken a dveří na klíč věří VEKRA natolik, že nabízí zákazníkům, kteří  pořízením nových oken a dveří neušetří alespoň 30 % energie na vytápění za topnou sezónu 2022/23, náhradu nákladů na spotřebu tepla. Podmínky jsou přitom jednoduché – uzavřít smlouvu o dílo na dodávku a montáž oken a dveří VEKRA z jakékoliv produktové řady, zvolit zasklení trojsklem, které je dnes už samozřejmostí, a vyměnit všechna okna v bytě, případně všechna okna a vchodové dveře v rodinném domě.

Vytápění s rozumem, to je tepelné čerpadlo
Vytápění s rozumem, to je tepelné čerpadlo (Zdroj: ACOND a.s.)
Pokud uzavřete smlouvu do 15. září a montáž se uskuteční do konce října, můžete se do akce zapojit. Jde o ambiciózní akci, která kromě samotného přínosu v podobě zkvalitnění bydlení a úspor nákladů na teplo přinese i zajímavé mapování bytů a domů a jejich úspor.

Více informací zde.

Zdroj informací: ACOND a.s.; Vekra

Publikováno: 26.8.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce