reklama

Střešní krytina... jak vybírat a jaké by měla mít parametry

Aby střecha ochránila váš domov před povětrnostními vlivy, nesmíte zanedbat její výběr. Střešní krytina by vždy měla splňovat několik parametrů, vybírejte s rozvahou. Jen kvalitní střecha vás může chránit dlouhá léta.

Krytina EVROmodul nabízí ideální řešení
Krytina EVROmodul nabízí ideální řešení (Zdroj: EVROmat a.s. )

Jak již samotný název napovídá jedná se o modulové řešení této krytiny, což sebou přináší nespočet výhod. Vyniká kompaktními rozměry a tím i nenáročnou manipulací, efektivní přepravou a snadnější organizací práce na staveništi. Jako plechová střešní krytina disponuje nízkou hmotností a snadnou pokládkou a je tak oceňovaná zejména při rekonstrukcích starších objektů.

Lehké EVROmoduly usnadňují transport na místo pokládky, který snadno zvládne jedna osoba i v méně prostorných místech (chodba, schodiště). Není tedy nutná práce se složitým stavebním zařízením. Modulární řešení této krytiny přináší optimalizaci pracovních nákladů a minimální množství odpadu.

Přestože se jedná o modulární systém, tedy maloformátovou střešní krytinu, působí střecha celistvě a tvoří tak dokonalý jednotný systém. Díky možnosti pokládky od sklonu 14° nabízí široké spektrum uplatnění od zastřešení pergol či garáží, přes rodinné domy, chaty až po velké moderní objekty.

EVROmodul je bezúdržbová plechová krytina jejímž základem je ocelový žárově pozinkovaný plech opatřený na vrchní straně vrstvou polyesteru či hliníkový plech s atraktivními povrchovými úpravami stucco, quartz a storm. Tyto kvalitní materiály bezpečně chrání krytinu před klimatickými podmínkami, nepodléhají korozi a zajišťují bezkonkurenční životnost povrchu. Díky tomu poskytuje společnost EVROmat a.s. na tento produkt záruku až 60 let!

Jedná se o modulární systém
Jedná se o modulární systém (Zdroj: EVROmat a.s. )
Okapový systém je kompaktní a tvoří s krytinou jednotný celek
Okapový systém je kompaktní a tvoří s krytinou jednotný celek (Zdroj: EVROmat a.s. )

Krytina je díky svému kompaktnímu rozměru připravena k okamžitému odběru v dostatečné skladové zásobě. Odpadá tak čekací doba na zakázkovou výrobu a komplikace v případě potřeby dokoupení tohoto materiálu.

Pokládka EVROmodulů je velice snadná a rychlá. U běžných domů nezabere více jak 2-3 dny a troufnou si na ní i zdatnější kutilové. Díky tomu si získává u koncových zákazníků, ale realizačních firem stále větší oblibu.

Nezbytnou součástí každého střešního systému jsou i klempířské doplňky a okapový systém. Klempířskými prvky jsou ty plechové díly, které ladí s krytinou jak zvoleným materiálem, povrchovou úpravou, tak i barevností. Řadíme mezi ně závětrné lišty, úžlabí, lemování a hřebenáče. Okapový systém je tvořen několika komponenty dle charakteru stavby. Všechny tyto doplňky jsou součástí vlastní výroby společnosti EVROmat a.s. a společně s krytinou vytváří jednotný fungující celek.

Zdroj informací: EVROmat a.s.

Publikováno: 3.9.2022, Autor: EVROmat a.s. (text a foto) , Profil autora: Redakce