reklama

Moderní technologie ovlivňují i topení

Jak se topí chytře? Moderní technologie ovlivňují prakticky všechny oblasti naší činnosti a pronikají také do našich domovů, kde ulehčují třeba i vytápění. Zapnout topení proto můžete klidně z kanceláře a o případné opravy se téměř nemusíte starat.

Chytré topení
Jak se topí chytře? (Zdroj: ACOND)

Zatopte si chytře

Spolehlivý chod přístroje totiž hlídají moderní technologie v podobě vzdálené správy. 

„Naše tepelná čerpadla využívají při svém chodu také připojení k internetu, což nám umožňuje na dálku dohlížet na jejich chod. Náš dispečink sleduje a vyhodnocuje, jak je tepelné čerpadlo funkční a efektivní v daném prostředí. Tuto službu navíc poskytujeme k našim čerpadlům zdarma,“ říká Jakub Tykal, obchodní ředitel společnosti ACOND, předního českého výrobce tepelných čerpadel.

Inteligentní systémy usnadňují obsluhu čerpadel a představují výhodu jak pro klienta, tak i pro výrobce. Pokud se s přístrojem stane cokoliv nestandardního, servisní oddělení dostane hlášení o chybě, které se následně vyhodnocuje. Výrobce tak může zkontrolovat, zda se jedná o závadu vyžadující servisní zásah nebo jen o výkyv provozního stavu.

Inteligentní systémy usnadňují obsluhu čerpadel a představují výhodu jak pro klienta, tak i pro výrobce
Inteligentní systémy usnadňují obsluhu čerpadel a představují výhodu jak pro klienta, tak i pro výrobce (Zdroj: ACOND)

Případnou komplikaci tak výrobce mnohdy zaznamená dříve než majitel, navíc často není nutný ani servisní výjezd. Pokud výrobce zjistí, že je něco jinak, stačí problém vyřešit na dálku například jednoduchou úpravou nastavení či parametrů nebo přehráním software. Majitel díky tomu nemusí čekat na příjezd technika a opravu.

Vzdálená správa navíc umožňuje ukládat všechny záznamy a historii chodu čerpadla, což usnadňuje odhalení a poskytuje rychlou opravu případné závady. Samozřejmostí je pak dnes již možnost připojení tepelného čerpadla do systému chytré domácnosti. To zajišťuje jeho vzdálenou regulaci pomocí aplikace v telefonu nebo přes speciální webové rozhraní výrobce. S tepelným čerpadlem, které topí chytře, zkrátka dnes už kolem vytápění není nutné řešit téměř nic.

Zdroj informací: ACOND, a.s.

Publikováno: 14.7.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce