reklama

Větrání je nezbytnost, na kterou vám stát přispěje

Řízené větrání s rekuperací se v posledních letech stává prakticky nedílnou součástí novostaveb. Od letošního roku zařazení řízeného větrání do projektu výrazně usnadní získání stavebního povolení a navíc jeho instalace rozhodně dává smysl. O cca polovinu nákladů se díky dotacím můžete podělit se státem.

Rekuperace zajistí kvalitní a zdravé prostředí
Rekuperace zajistí kvalitní a zdravé prostředí (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Sofistikované větrání zajistí zdravý interiér

Moderním stavbám se v posledních dekádách daří úspěšně snižovat náklady za energie na minimum. Potíž ale spočívá v hermeticky uzavřeném objektu, do kterého proniká minimum vzduchu zvenčí. To má za následek špatnou kvalitu vnitřního ovzduší, na kterou odborníci hlasitě upozorňují již několik let. Jediným rozumným řešením je řízené větrání doplněné rekuperací tepla, které vnáší zcela nový rozměr do vnitřního prostředí, pravidelným přísunem pročištěné venkovního vzduchu ohřívaného ve výměníku tepla.

Špičková rekuperace KombiAir s jednotkou @Zehnder od společnosti Schiedel dokáže navíc ovlivnit a upravit vlhkost přiváděného vzduchu, která bývá častým problémem zateplených staveb. Zabudované filtry navíc dokáží vyčistit ovzduší od pachů i alergenů a výrazně uleví právě alergikům například v pylové sezóně. Výrazné zlepšení života ale pocítí prakticky každý. V dobře větraných prostorách se lépe spí, člověk se budí odpočatý a přes den má více energie.

Rekuperace dokáže ovlivnit a upravit vlhkost přiváděného vzduchu
Rekuperace dokáže ovlivnit a upravit vlhkost přiváděného vzduchu (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Uvědomme si, že dnes trávíme v interiérech mnohem více času než dříve a to jak dospělí, tak děti. Kvalita vnitřního prostředí tak ovlivňuje náš život více, než si připouštíme.

Jak nepřicházet o drahocenné teplo

Pokud si uvědomíme, kolik investic padne na technologie na snížení nákladů na vytápění, není divu, že mnozí z nás během dne sotva otevřou okno. Rekuperace tepla udrží vyprodukované teplo v interiéru a zároveň zajistí dostatečný přísun čerstvého vzduchu. S rekuperací tepla nemusíte mít obavy, že už nikdy nebude moci otevřít okna dokořán, nicméně získáte svobodu v tom, kdy a na jak dlouho okna otevřete. Již to bude pouze o pocitu nadechnout se čerstvého vzduchu, nebude to však povinnost.

Nebojte se přílišných nároků na prostor

Výhodou řízeného větrání KombiAir je minimální hlučnost během provozu. Rozhodně tak není nutné umístění do technické místnosti, ale stačí relativně malý prostor například v předsíni. Za běžného provozu není slyšet prakticky žádný hluk, mírnější aktivitu zaznamenáte pouze při zvýšeném výkonu, který je dobré zapnout například při sprchování. Zvýšený výkon se spíná i při návštěvě toalety.

Závěsná jednotka Zehnder
Závěsná jednotka Zehnder (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Výrobci sanitárního zařízení došli v současnosti tak daleko, že odvod pachů je dnes zaveden přímo do toalety, ze které je odváděn právě systémem řízeného větrání pryč z místnosti.  Veškeré rozvody jsou schovány v podlaze nebo stropě. K samotnému proudění dochází naprosto neslyšně a bez povšimnutí. Veškerá aktivita se totiž odehrává pouze v centrální jednotce.

Nechte si poradit a zažádejte o dotace

Výhodou zavedených výrobců řízeného větrání s rekuperací tepla je fakt, že se můžete plně spolehnout na kvalitní servis. Sestavení koncepčního a výhodného řešení vytápění, stavba na klíč a pomoc při získání dotace je bonusem, který se počítá. Na zákazníka je tak kladena minimální zátěž. Schiedel navrhne a dodá technologii k bezproblémovému získání stavebního povolení v podobě řízeného větrání KombiAir.

Volte komplexní řešení komínu s integrovanou krbovou vložkou
Volte komplexní řešení komínu s integrovanou krbovou vložkou (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Na Schiedel se můžete spolehnout i při řešení otopné soustavy. Můžete vybírat z řady těsných komínů, případně zvolit komplexní řešení komínu s integrovanou krbovou vložkou Kingfire. Pomocí této technologie se splní požadavek na využití obnovitelné energie a dostojí se požadavku maximálních úspor.

Zdroj informací: Schiedel, s.r.o.

Publikováno: 16.7.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce