reklama

Vchodové dveře řeknou vše

Vchodové dveře ochrání váš majetek a jsou také vizitkou domu, proto je nezbytné, věnovat jejich výběru patřičnou pozornost. Je libo klasické, moderní či atypické? Možností je spousta a záleží jen na vás, abyste si vybrali ty pravé.

Vchodové dveře jsou prvkem funkčním, který může být i krásný
Vchodové dveře jsou prvkem funkčním, který může být i krásný (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

V dnešní době si na trhu můžete vybrat dveře z různých materiálů. Nejčastěji se však setkáte s plastem, hliníkem a dřevem. Výběr materiálu je vždy klíčový, ale záleží především na osobních preferencích a vkusu. Mezi výhody plastu patří nižší cena, snadná údržba, široká škála barevného provedení a také například vysoká odolnost i v oblastech s agresivním ovzduším, typicky průmyslové oblasti. Hliník také nabízí pestrou škálu barev a jejich kombinací. Oproti dřevu je však jeho nespornou výhodou dlouhá životnost a odolnost, nevýhodou vyšší cena v porovnání s plastem. Zároveň společně s plastem nevyžaduje hliník prakticky žádnou údržbu.

Dřevo je vhodnou volbou, pokud máte rádi tradiční ornamentální zdobení a strukturu, ale vyžaduje pravidelnou údržbu. Aktuálně mezi trendové varianty patří sklo-hliníkové dveřní výplně, které kombinují vnější skleněnou desku s vnitřní hliníkovou, to vše při zachování pevnosti, dostatečné teplené izolace a odolnosti. U kvalitních výrobců máte možnost materiály různě kombinovat a tím si dveře přizpůsobit vlastním požadavkům. I když na vzhledu záleží, vždy je dobré myslet také na bezpečnost. Pokud chcete mít zajištěno, že vaše nové dveře budou nejen krásné, ale i bezpečné, poraďte se o výběru s odborníkem.

Jste milovníky tradičního stylu? Volte dveře klasické
Jste milovníky tradičního stylu? Volte dveře klasické (Zdroj: VP trend)

Mnoho lidí při nákupu zavítá do hobby marketu, ale u tak důležitého bezpečnostního prvku, jako jsou vchodové dveře, to nedoporučujeme. Určitě je dobré nechat si udělat výplň dveří na míru. Víte, odkud pochází, z čeho je vyrobena a jakými bezpečnostními prvky je vybavena. Rozhodně není pravidlem, že bezpečné dveře jsou jednoduché a strohé. V dnešní době je možné vybírat z nepřeberného množství dekorů, prosklení a barevných variant.

Na co se zaměřit?

Vchodové dveře se v základní verzi skládají z rámu křídla, výplně, zárubně, kování a zámku. Všechny součásti by měly být v souladu a kvalitně vyrobené. Pro usnadnění jsou bezpečnostní prvky rozděleny do jednotlivých tříd. Každé bezpečnostní dveře mají nějaké bezpečnostní prvky, a čím vyšší je jejich úroveň, tím déle vydrží dveře, respektive dveřní výplň odolávat násilnému pokusu o vniknutí.

Na co si dát při výběru pozor

  • Výrobce a země původu: Vždy se vyplatí důvěřovat tuzemským výrobcům s ověřenou kvalitou. Díky tomu lze předejít problémům při reklamaci a neshodám při jednání. O kvalitách výrobce svědčí hlavně recenze a délka působnosti na českém trhu. Vůbec nejdéle zde působí tradiční rodinná firma VP trend a to už od roku 1998.
  • Odpovídající certifikáty: Pokud se chcete vyhnout zbytečným problémům s pojišťovnou, dobře si zkontrolujte certifikáty dveří a především to, jestli se vztahují na daný model.
  • Montáž: Samotná montáž dveří je poměrně náročná a tak je vhodné ji svěřit do rukou odborníka.  Jen tak si zajistíte kvalitní ukotvení, funkčnost a odpovídající záruku.

Pro běžnou rodinnou stavbu bohatě postačí dveřní výplně třídy RC2, v případě zámku volte bezpečnostní třídu stejnou nebo o jednu třídu vyšší. Jen tak budete mít jistotu, že jsou tyto dva prvky společně kompatibilní a vše bude plně funkční. Montáž přenechejte raději odborníkovi, který se postará o kvalitní instalaci a potvrdí vám bezpečnostní certifikáty. Předejdete tak problémům při možné reklamaci a zároveň si usnadníte jednání s pojišťovnou.

Do moderního domu volte dveře minimalistické
Do moderního domu volte dveře minimalistické (Zdroj: VP trend)
Vybírat můžete z různých materiálů i barev
Vybírat můžete z různých materiálů i barev (Zdroj: VP trend)

Design vchodových dveří: Dveře klasické, moderní nebo něco mezi?

Dveře klasické, moderní i řadu Creative, která je alternativou pro ty, kteří hledají něco zcela originálního. To vše najdete v nabídce tradiční české rodinné firma VP trend, specialisty na výrobu dveřních výplní. Kvalita a dlouhá životnost všech výrobků jsou samozřejmostí. Společnost VP trend dokonce jako jediný výrobce na českém trhu nabízí prodlouženou záruku 7 let na plastové (ABS) dveřní výplně. Všechny výrobky mohou být dodány za nepatrný příplatek také v certifikovaném bezpečnostním provedení tříd RC2 a RC3. Dveře si můžete nechat vyrobit na míru přesně podle vašich přání a požadavků – tvar, rozměry, dekor, barva, prosklení, ozdobné pásky či drážky – to vše je jen na vás. Firma VP trend má ve svém sortimentu dveře plastové (ABS), sklo-hliníkové, HPL i hliníkové.

Dveře klasické nabízí roky prověřený design, který se hodí jak k domům postaveným před lety, tak i k novostavbám. Jejich reliéf je plastičtější a zákazníci mají na výběr hned z několika řad klasických dveří: dveře lisované, dveře s lisovanými drážkami, dveře lamelové či kombinované. Velmi oblíbené je provedení v dřevodekoru a samozřejmě v tradiční bílé barvě.

U moderních dveří hrají prim čisté linie, stylový design a geometrické tvary, které dveřím dodají eleganci a styl. Kromě téměř neomezených možností při volbě barvy (u hliníku v celé škále RAL) mohou zákazníci vybírat v širokém sortimentu doplňků, ozdobných rámečků, pásek, mřížek, lišt a drážek. V současné době je trendem antracitová barva.

Jedinečnou kombinaci plastických tvarů klasických dveří a čistých linií těch moderních v sobě kloubí unikátní řada Creative od společnosti VP trend. Lisované dveřní výplně v plastovém (ABS) provedení jsou vyráběny v 11 variantách, které nabízejí řadu možností, včetně těch s ozdobnými aplikacemi či prosklenými částmi. Tyto designy jsou cenově dostupné, ačkoli byly navrženy exkluzivně pro společnost VP trend a nikde jinde je nenajdete

Zdroj informací: VP trend

Publikováno: 17.7.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce