reklama

Když se chystáte lepit průhledné materiály i designové prvky

Plánujete rekonstrukci, prosvícení domu nebo opravy? Čiré materiály a designové prvky jsou krásnými doplňky moderních domácností. Jak je účinně upevnit či spojit bez šroubů, silně a transparentně?

Zachovejte čistotu designu průhledným montážním lepidlem
Zachovejte čistotu designu průhledným montážním lepidlem (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

V moderních koupelnách, kuchyních i v obývacím pokoji jsou dnes více a více používány průhledné a skleněné materiály a prvky. Prosklené či celoskleněné dveře, které vpouští více slunce do chodby a tmavých koutů jsou praktické a zároveň velmi pěkné. Designová umyvadla, skleněné kouty nebo desky za kuchyňskou linkou jsou stále více oblíbenými trendy moderního bydlení. Prostory se stávají opticky většími a přívětivějšími. Proto skleněné mohou být i police a různé předělové plochy.

Lepidlo udrží i těžký skleněný obklad za kuchyňskou pracovní deskou
Lepidlo udrží i těžký skleněný obklad za kuchyňskou pracovní deskou (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

Rodiny s malými dětmi či mazlíčky volí do domácnosti i mnoho prvků z plexiskla a plastu. Ovšem všechny tyto čiré materiály mají pravidla pro přichycení či připevnění. Při nepatřičném způsobu uchycení budou tyto prvky působit nevkusně. Šrouby nebo viditelný pruh bílého lepidla mohou dojem z celého interiéru okamžitě zkazit.

Lepidlem můžete přilepit i průhledný materiál
Lepidlem můžete přilepit i průhledný materiál (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)
Lepidlo si poradí s různými materiály
Lepidlo si poradí s různými materiály (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

Krása průhledného designu je v její čistotě. Proto je potřeba při práci zvolit vhodné produkty. Takovým je montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL CRYSTAL. Díky krystalické čirosti je lepidlo ideální pro lepení i tmelení průhledných materiálů či mezer. Vytváří téměř neviditelný spoj. Navíc má velkou lepicí sílu. V konečné pevnosti udrží na 1 cm² až 30 kg a můžete jej používat i pro lepení ve vlhkém prostředí.

Použití lepidla je vhodné i ve vlhčích prostorách, jako je koupelna
Použití lepidla je vhodné i ve vlhčích prostorách, jako je koupelna (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

Je určen k lepení průhledných obkladů na zdi v koupelně či kuchyni, přilepíte s ním průhledné úchyty či háčky, dokáže přilepit panty ke skleněným dvířkům, spravíte s ním i naprasklý nábytek nebo ukotvíte průhlednou poličku. Vzhledem k tomu, že je lepidlo krystalicky čiré, neruší design průhledných věcí.

Podívejte, jak jednoduché je například přilepení moderního umyvadla, kde je důležitý neviditelný spoj:

Pattex ONE FOR ALL CRYSTAL lze nanášet i na vlhké podklady. Můžete jej použít na dřevo, kov, keramiku, beton, zrcadla a mnoho dalších materiálů.  Je tedy vhodný pro použití v interiéru i exteriéru, v koupelně i v kuchyni či v jiných místnostech, kde jej potřebujete. 

Zdroj informací: Pattex, www.pattex.cz

Publikováno: 29.6.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce