reklama

Na co myslet při výběru koupelnové skříňky

Víte, že v koupelně strávíte v průběhu svého života průměrně 540 dní? To je zhruba rok a půl. Je proto důležité, abyste se v ní cítili pohodlně, příjemně i komfortně. Velmi tedy záleží na dostatku úložných prostor. Při výběru koupelnových skříněk myslete na správné rozměry, zaměřte se na kvalitní materiály a nezapomeňte ani na design.

Jak vybrat do koupelny skříňky? (Zdroj: Duravit)

Začněte jednoduše ‒ vezměte do rukou metr a změřte, kolik úložného prostoru se vám do koupelny vejde. Každý centimetr se počítá. Podle toho se bude odvíjet správný rozměr, typ a tvar každé koupelnové skříňky. Koupelnová skříňka pod umyvadlo se musí vejít všude!

Dejte přednost kvalitě i preciznímu provedení

Zaměřte se na nábytek určený přímo do koupelny. Je vyrobený ze speciálních materiálů tak, aby ustál vlhké prostředí i změnu teplot, ke kterým v koupelně často dochází. Dejte přednost renomovaným značkám a zbytečně nešetřete. Investice se vám velmi rychle vyplatí. Pozornost věnujte i preciznímu provedení. Pokud totiž do sebe nábytek přesně nepasuje, jak má, vznikají zbytečně spáry, do nichž padá prach a zatéká voda. Nekvalitní koupelnové skříňky se ve vlhkém prostředí koupelny brzy poškodí, zničí a rozklíží. Zásuvky pak nedoléhají a dvířka se těžce dovírají.

Trh nabízí pestrý výběr materiálů

Na materiálu velmi záleží. Trh nabízí pestrý výběr různých materiálů, které působí velmi moderně a stylově. Dobám plastových a lacině vyhlížejících koupelnových skříněk už naštěstí odzvonilo. Dnes se korpusy obvykle vyrábějí z laminované nebo dýhované dřevotřísky. Snadno se totiž opracovává a je ekonomická. Na čelní dvířka se pak většinou používají kvalitnější a dražší materiály – například MFD deska, biodeska nebo masivní dřevo.

Při výběru nábytku do koupelny promyslete i typ a samozřejmě design
Při výběru nábytku do koupelny promyslete i typ a samozřejmě design (Zdroj: Villeroy & Boch)

Typ a design skříňky hrají prim

Při výběru nábytku do koupelny promyslete i typ a samozřejmě design. Můžete zvolit koupelnovou skříňku pod umyvadlo, nad umyvadlo (se zrcadlem, bez zrcadla, s osvětlením i bez osvětlení) nebo třeba vysokou koupelnovou skříňku, do které uložíte ručníky, fén, žehličku na vlasy, do vyšších poliček pak léky, agresivní čisticí prostředky či prací prášky. Tuto možnost oceníte hlavně s malými dětmi, které si snadno spletou dezinfekci s dětským pitíčkem. Nejoblíbenější barva koupelnového nábytku je bílá, ale můžete si zvolit i jiné barvy či dekory. Pamatujte si – jakýkoliv koupelnový nábytek vybírejte vždy z jedné série a v jednotném designu. Jedině tak bude koupelna působit uceleně a hezky.

Péče o nábytek není žádná věda

Ať už je koupelnová skříňka vyrobená z jakéhokoliv materiálu, pamatujte, že v péči o ni platí jednoduché pravidlo – stačí ji očistit obyčejnou mýdlovou vodou a následně vyleštit hadrem z jemné tkaniny. Nepoužívejte žádné chemikálie, čisticí písky, natož abrazivní prostředky, které by mohly nábytek do koupelny nenávratně poškodit.

Koupelnové skříňky koupelnu uklidí i zútulní

Koupelnové skříňky v koupelně nic nenahradí. Jsou velmi praktické, protože ukrývají všechny ručníky, čisticí prostředky i kosmetické přípravky. Bez nich by koupelna působila neuklizeně, chaoticky a neuspořádaně. Zároveň koupelnu zútulní a dodají jí eleganci a styl. Najděte si čas a vyberte si. Není to žádná věda.

Publikováno: 26.5.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce