reklama

Tepelné čerpadlo vás pošle na dovolenou!

Tepelné čerpadlo vám dopřeje dovolenou, a to klidně na dva týdny! Čas strávený skládáním uhlí, přikládáním a čištěním kotle může hravě ušetřit jeho ekologičtější kolega - tepelné čerpadlo.

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo si bez nás umí poradit (Zdroj: ACOND, a.s.)

Tepelné čerpadlo

„V rámci našeho interního průzkumu jsme porovnávali vytápění tepelnými čerpadly a kotli na tuhá paliva. V případě topení uhlím pak činnosti s ním spojené počínaje jeho složením, denním přikládáním a také čištěním samotného kotle včetně spalinových cest, zaberou přibližně 300 hodin ročně,“ popisuje Jakub Tykal, obchodní a marketingový ředitel společnosti ACOND, předního českého výrobce tepelných čerpadel, který dále pokračuje: „Kromě času navíc se úspora projeví i na ceně za elektřinu. S instalací tepelného čerpadla se totiž pojí výhodnější sazba elektrické energie, která se nevztahuje pouze na provoz čerpadla, ale i ostatních domácích spotřebičů.“

S instalací tepelného čerpadla se pojí výhodnější sazba elektrické energie
S instalací tepelného čerpadla se pojí výhodnější sazba elektrické energie (Zdroj: ACOND, a.s.)

A co když je tepelné čerpadlo nad vaše finanční možnosti? S jeho pořízením pomůže stát. Pokud se chystáte měnit starý neekologický kotel, jehož zákaz vstoupí v platnost v roce 2024, můžete zažádat o příspěvek v krajských výzvách, kde mohou majitelé domů s nízkými příjmy získat až 95 %. Žádost je možné podat na příslušném krajském úřadě, podpora bude poskytovaná na instalace uskutečněné od 1. 1. 2021. Ostatní domácnosti mohou čerpat dotace na nový topný systém v rámci programu Nová zelená úsporám, získat zpět lze až 50 % nákladů. Na vyřízení nezbytné administrativy navíc nemusíte být sami – někteří dodavatelé s jejím vyřízením svým klientům pomáhají.

Na dvoutýdenní dovolenou vám tak zbyde dost času a třeba i nějaká ta koruna navíc.

Více se dozvíte zde.

Zdroj informací: ACOND, a.s.

Publikováno: 31.5.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce