reklama

Volbou cihel HELUZ FAMILY zrychlíte stavbu a ušetříte i za vytápění

Do nákladů na stavbu domu se promítají nejen ceny za stavební materiál, ale i za práci. U stavebních materiálů i s ohledem na aktuální vývoj cen energií se pokles nepředpokládá a úbytek pracovních sil je už dlouhodobým problémem.

Stavba a vytápění
i (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
Čím zrychlíte stavbu a ušetříte na vytápění? (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Nemovitosti jsou nadále oprávněně považovány za rozumnou investici, a to zejména domy z trvanlivých zdicích bloků, jako jsou právě cihly. Takové domy neztrácejí svou hodnotu a jsou schopné odolávat nejen inflačním vlivům, ale oproti alternativním materiálům i zubu času, mají léty prověřenou životnost. I proto se dodací doby stavebních materiálů, jako jsou cihly, spíše prodlužují. Objednávejte včas a neodkládejte jejich nákup na poslední chvíli.

Dalším chytrým materiálem, kterým stavbu urychlíte, je tekutá malta HELUZ SIDI
i (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
Dalším chytrým materiálem, kterým stavbu urychlíte, je tekutá malta HELUZ SIDI (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

V obecné rovině cenu stavebního materiálu příliš neovlivníte, ale výběrem konkrétní cihly můžete zásadně ušetřit, a to hned dvěma způsoby.

Můžete ovlivnit rychlost a náročnost výstavby a tedy snížit náklady za práci
i (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
Můžete ovlivnit rychlost a náročnost výstavby a tedy snížit náklady za práci (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Za prvé můžete ovlivnit rychlost a náročnost výstavby a tedy snížit náklady za práci, resp. zvládnout stavbu třeba i svépomocí. A to například volbou cihel pro jednovrstvé zdění, jako jsou HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1.

Nemovitosti jsou nadále oprávněně považovány za rozumnou investici
i (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
Nemovitosti jsou nadále oprávněně považovány za rozumnou investici (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Tyto cihelné bloky nemusíte dodatečně zateplovat, abyste mohli bydlet v pasivním domě. Jejich výběrem vám tedy odpadá jeden stavební krok a zároveň šetříte i za dodatečnou izolaci domu. A mimochodem vytváříte pro svou rodinu i zdravější vnitřní prostředí s dýchajícím zdivem oproti dodatečně zatepleným domům. Dalším chytrým materiálem, kterým stavbu urychlíte, je tekutá malta HELUZ SIDI, kterou zdíte, jako když malujete válečkem.

V obecné rovině cenu stavebního materiálu příliš neovlivníte
i (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
V obecné rovině cenu stavebního materiálu příliš neovlivníte (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

Tedy žádná míchačka pro rozdělání sypké směsi s vodou, ale rychlé, nenáročné zdění. Zmíněné materiály jsou navíc součástí kompletního cihelného systému HELUZ, který nabízí i doplňkové cihly, z nichž zase vytvoříte rohy nebo ostění, aniž byste se zdržovali dořezáváním cihel.

Systém HELUZ lze proto přirovnat ke skládačce - legu pro dospělé, kdy cihly do sebe perfektně zapadají a hrubá stavba roste před očima.

Dodací doby stavebních materiálů, jako jsou cihly, se spíše prodlužují
i (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
Dodací doby stavebních materiálů, jako jsou cihly, se spíše prodlužují (Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)

A druhým, neméně důležitým momentem, kdy můžete výběrem správného materiálu značně a dlouhodobě ušetřit, je pohled do budoucnosti – pokud si vyberete cihly, které svými tepelněizolačními parametry splňují parametry pro stavbu nízkoenergetického až pasivního domu, významně ovlivníte následnou energetickou spotřebu domu během jeho provozu a tedy výrazně snížíte budoucí náklady na vytápění.

Zdroj informací: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Publikováno: 22.4.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce