reklama

Zateplení domu usnadní nový kalkulátor od dodavatele minerálních izolací URSA

Výrobce a dodavatel minerálních izolací URSA připravil pro odborníky i laiky, kteří se chystají zateplit dům, praktickou pomůcku. Přehledný kalkulátor umožní tepelně technické a vlhkostní posouzení konstrukce, které si může každý vyplnit online a výsledky zdarma stáhnout ve formátu pdf.

Možnosti výběru jsou u kalkulátoru nastaveny tak, aby v něm každý našel řešení pro svoji konstrukci
Možnosti výběru jsou u kalkulátoru nastaveny tak, aby v něm každý našel řešení pro svoji konstrukci (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)

Díky kalkulátoru ušetří stavebníci čas a získají potřebné informace, díky kterým bude jejich dům vhodně tepelně izolován.

Zateplení domu usnadní nový kalkulátor

Tepelná izolace domů získává v posledních měsících na významu. Rostoucí ceny energií přesvědčují stále více lidí o tom, že klíčem ke snížení nákladů za bydlení, je co nejvíce snížit jeho energetickou náročnost. Aby byl dům správně zateplen, je třeba nepodcenit úvodní přípravu. Ta ale vyžaduje dostatek času a většinou také odborné znalosti.

Kalkulátor ocení jak odborníci ve stavebnictví, tak i stavebníci z řad široké veřejnosti

Nový online nástroj je zdarma k využití na webových stránkách společnosti. Je určen především odborníkům působícím ve stavebnictví, například architektům, projektantům a dalším souvisejícím profesím.

„Věřím ale, že kalkulátor využijí i stavebníci laici, kteří se rozhodli zvýšit komfort svého bydlení a snížit náklady na energie. Výhodou práce s kalkulátorem je výrazná úspora času při plánování vhodného zateplení. Uživatel si může vybrat z řady   typových konstrukcí s již předvyplněnými daty anebo do kalkulátoru přidat vlastní konstrukci. Software následně ze zadaných parametrů vygeneruje výstup, který je možné si jednoduše stáhnout ve formátu pdf a vytisknout,“ uvádí Ing. arch Tereza Vojancová ze společnosti URSA.

Nový online nástroj je zdarma k využití na webových stránkách společnosti
Nový online nástroj je zdarma k využití na webových stránkách společnosti (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)

Kalkulátor si poradí se všemi možnostmi zateplení

Možnosti výběru jsou u kalkulátoru nastaveny tak, aby v něm každý našel řešení pro svoji konstrukci.  Spočítá požadované parametry, ať už jde o zateplení šikmých nebo plochých střech, půdy, stěn či podlahy.

Součástí kalkulátoru je i možnost výběru nevhodnějšího materiálu URSA v souladu s výstupem, který uživatel získá. „Minerální izolace URSA nabízí širokou škálu materiálů, které jsou vhodné pro kompletní zateplení domu. Všechny jsou vyrobeny z recyklovaných surovin a šetří životní prostředí. Doufám, že společně s naší novinkou, která usnadní přípravy na izolaci domu, přinese zateplení domu jeho uživatelům dlouhá léta strávená v příjemném prostředí a s nízkými nároky na jejich peněženky,“ dodává Tereza Vojancová.

Více informací naleznete na stránkách.

Zdroj informací: URSA CZ s.r.o.

Publikováno: 18.4.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce