reklama

Řešení vytápění pro stavby s vysokými nároky na hygienu

Nemocniční prostory, školství nebo i domácnosti s vysokými požadavky na hygienu či snadnou údržbu radiátorů. Portfolio největšího českého výrobce radiátorů, společnosti KORADO, nabízí řešení pro tyto prostory v podobě modelů RADIK HYGIENE a RADIK CLEAN.

Vytápění staveb
Vytápění pro stavby s vysokými nároky na hygienu nabízí elegantní řešení (Zdroj: Korado a.s.)

RADIK HYGIENE je upraven pro instalaci v místnostech s vysokými požadavky na hygienu a čistotu. Jedná se o deskové otopné těleso v provedení KLASIK i VENTIL KOMPAKT. Všechny typy jsou bez přídavné plochy mezi deskami, takže zde nedochází k usazování prachu ve srovnání s běžným provedením radiátorů. Mají hladkou čelní desku, snadno omyvatelnou a švové svary desek jsou zakryty speciální hladkou lištou. U typu 20S je větší vzdálenost mezi deskami (hloubka tělesa B = 102 mm) ve srovnání s klasickým řešením typu 20 (B = 66 mm).

Radiátor nemá bočnice ani horní mřížku. V základní výbavě má i potřebný počet navrtávacích konzol, které umožňují upevnit otopné těleso standardně až 65 mm od stěny. Radiátor lze tedy jednoduše omýt ze všech stran a to i ve vnitřním prostoru mezi deskami či za tělesem jako takovým. Lakování je hladké. Je tedy ideálním řešením do místností, kde je potřeba zachovat čistotu, od prostor nemocnic až např. po dětské pokoje běžných domácností.

RADIK HYGIENE je upraven pro instalaci v místnostech s vysokými požadavky na hygienu a čistotu
RADIK HYGIENE je upraven pro instalaci v místnostech s vysokými požadavky na hygienu a čistotu (Zdroj: Korado a.s.)
RADIK HYGIENE je ideálním řešením do místností, kde je potřeba zachovat čistotu
RADIK HYGIENE je ideálním řešením do místností, kde je potřeba zachovat čistotu (Zdroj: Korado a.s.)

V případě modelu RADIK CLEAN jsou všechny typy bez přídavné plochy, bez mřížky a bočních krytů. Čelní deska oproti modelu HYGIENE není hladká, ale má standardní prolisy. Švové svary nejsou zakryté lištou, nicméně i tak toto těleso najde ideální využití i v domácnostech, kde je vyšší požadavek na čistotu prostředí a snadnou údržbu, což ocení např. alergici.

Jeho výhodou je i podstatně nižší cena. Nově je model CLEAN k dostání i jako těleso s univerzálním připojením na otopnou soustavu označené jako RADIK CLEAN VKM8.

RADIK CLEAN najde ideální využití i v domácnostech
RADIK CLEAN najde ideální využití i v domácnostech (Zdroj: Korado a.s.)
Nově je model CLEAN k dostání i jako těleso s univerzálním připojením na otopnou soustavu
Nově je model CLEAN k dostání i jako těleso s univerzálním připojením na otopnou soustavu (Zdroj: Korado a.s.)

Pokrývá všechny běžné i méně časté způsoby připojení. To umožňuje snížit náročnost montáže ve speciálních případech, které často vznikají při modernizacích.

Zdroj informací: korado.cz

Publikováno: 24.4.2022, Autor: Korado a.s. (text a foto) , Profil autora: Redakce