reklama

Dovolte si myslet ve velkém

Zařizujete interiér vašeho domu či bytu? Přemýšlíte nad využitím velkoformátových obkladů či dlažeb? Díky jedinečnému designu, který na velkém formátu krásně vynikne, se stane dlažba dominantou interiéru.

Myslete ve velkém a pořiďte si velkoformátové dlaždice (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Velkoformátové dlažby jsou v posledních letech stále populárnější a zažívají naprostou revoluci. Díky stále novým technologiím roste nabídka opravdu velkých formátů. Dlažba ve formátu 60 x 60 cm už dávnou není žádnou výjimkou, do hledáčku se dostávají „desky“ v rozměru třeba i 100 x 300,  Jste překvapeni? Pojďte s námi objevovat zcela nové rozměry a luxusní design.

Design přírodního mramoru a kamene okouzlí originální kresbou i barevností
Design přírodního mramoru a kamene okouzlí originální kresbou i barevností (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Imitace přírodních materiálů a nádech luxusu

Na velkých formátech skvěle vynikne imitace přírodních materiálů. Design přírodního mramoru a kamene okouzlí originální kresbou i barevností. Zvlášť pokud se rozhodnete pro rozměr 120 x 160. Pokud máte rádi chladný kov v interiéru, zkuste velkoformát imitující kovový efekt série Met Arch.  

Díky jedinečnému designu, který na velkém formátu krásně vynikne, se stane dlažba dominantou interiéru. Dlažby ve velkých formátech můžete bez obav použít i do vstupních hal nebo obývacích místností. Celý prostor tak bude působit honosně a noblesně. Zcela výjimečný efekt elegance a luxusu přináší série Tele Di Marmo Onyx, Podívejte se na nádhernou hru jemných barevných odstínů a žilnaté kresby. Doslova bere dech.

 Dlažby ve velkých formátech můžete bez obav použít i do vstupních hal nebo obývacích místností
Dlažby ve velkých formátech můžete bez obav použít i do vstupních hal nebo obývacích místností (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Velmi oblíbenými formáty obkladů jsou 30 x 90 cm33 x 100 cm nebo 40 x 120 cm. U velkoformátových dlažeb můžete popustit uzdu představivosti mnohem více a vybírat mezi formáty 45 x 90 cm80 x 80 cm40 x 120 cm60 x 120 cm120 x 120 cm až po velkoformátové desky 120 x 260 cm nebo 100 x 300 cm. Nebojte se využít velkoformátovou dlažbu i na stěny. Budete překvapeni, jak elegantní design a nádech luxusu vtisknou celému prostoru.

Velkoformátové dlažby sluší nejen prostorným interiérům. Jsou skvělou volbou i do těch menších, například i pro malé koupelny. Opticky prostor zvětší, celkový dojem bude velmi harmonický a ucelený. Navíc tak i důmyslně odpoutáte pozornost od faktu, jak malá koupelna ve skutečnosti je.

Velkoformátové dlažby sluší nejen prostorným interiérům
Velkoformátové dlažby sluší nejen prostorným interiérům (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Oceníte minimální množství spár

Díky použití velkých formátů docílíte v prostoru minimálního množství spár, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Tuto výhodu oceníte především v prostoru sprchového koutu a v okolí vany, kde dochází k intenzivnímu styku povrchu s vodou. Můžete tak zapomenout na nikdy nekončící drhnutí zašlých spár ve sprchovém koutě. Použitím velkoformátových dlažeb minimalizujete množství spár a výrazně tak zjednodušíte i úklid koupelny.

Pokud je vaše představa přesně taková, že do sprchového koutu použijete pouze 1 kus dlaždice, doporučujeme využití dlažby ve formátu 120×260, např. série Timeline. Zařizujete interiér vašeho domu či bytu? Přemýšlíte nad využitím velkoformátových obkladů či dlažeb? Rádi vám pomůžeme s výběrem. Jsme tady pro vás, využijte služeb našich projektových konzultantů,

Zdroj informací: SIKO KOUPELNY a.s.

Publikováno: 21.4.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce