reklama

Webinář: Představíme nástroje, které vám pomohou při stavbě či rekonstrukci

Přestože zima ještě neřekla poslední slovo, jaro už nám pomalu, ale jistě klepe na dveře a s ním i letošní stavební sezóna. Pojďme se na ni společně připravit. Hezky v teple a pohodlí domova nebo kanceláře.

Online webinář
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )
Webinář o stavbě či rekonstrukci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Online Webinář: Sledujte vysílání kdykoliv budete mít čas

Na podzim loňského roku byl spuštěn dotační program Nová zelená úsporám, díky němuž mohou vlastníci bytových jednotek, bytová družstva, města a obce, fyzické i právnické osoby a v některých případech také developeři podávat žádosti o příspěvek na rekonstrukce bytů a domů přispívající k udržitelnému rozvoji.

Online webinář 11. 3. 2022 od 10.00 hodin
i (Zdroj: Saint Gobain, divize Weber)
Online webinář 11. 3. 2022 od 10.00 hodin (Zdroj: Saint Gobain, divize Weber)

Pro lepší orientaci v programu i zodpovězení těch nejpalčivějších otázek přinášíme webinář k NZÚ iniciovaný divizí Weber společnosti Saint-Gobain, který reaguje na dotazy žadatelů o příspěvek. Za Státní fond životního prostředí se jej zúčastnil Jakub Hrbek, za divizi Weber pak Miloš Hutník.

Konkrétně se v něm dozvíte například, jak elektronicky ověřit svou identitu při podávání žádosti, s jakou výškou dotací můžete zhruba počítat pro konkrétní rekonstrukce či jaké odborníky je při přípravě žádosti vhodné oslovit. „Projekt Nová zelená úsporám je teď výrazně atraktivnější. Z Prahy jsme jej rozšířili na celou republiku a zvýšili jsme podíl na uznatelných nákladech. Celkem tak můžete na dotacích získat finance až na 50 % výdajů,” vysvětluje v něm například Jakub Hrbek, ředitel sekce energetiky, ochrany ovzduší a klimatu ze Státního fondu životního prostředí. 

„Podání žádosti o dotace v rámci NZÚ značně ulehčí využití materiálů, které jsou součástí Seznamu výrobků a technologií Státního fondu životního prostředí. U těchto výrobků jsou všeobecně známy parametry dopadu na životní prostředí, a žadatelé si je tak nemusí komplikovaně zjišťovat sami. Divize Weber má v tomto seznamu více než 50 produktů a žadatelé ji mohou požádat o pomoc s technickým doporučením materiálové skladby,” doplňuje Miloš Hutník, produktový manažer Weberu.

Na podzim loňského roku byl spuštěn dotační program Nová zelená úsporám
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )
Na podzim loňského roku byl spuštěn dotační program Nová zelená úsporám (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Součástí webináře jsou i odpovědi na přímé dotazy diváků. Témata tak nejsou abstraktní, ale vychází z reálných situací skutečných lidí, kteří o příspěvek žádají. V rámci webináře Stavební otvírák se můžete podívat na online nástroje, které vám usnadní plánování, pomohou vybrat ten správný stavební materiál a spočítají jeho spotřebu i cenu.

Poradíme, jak se stavebními materiály pracovat a na co si dát pozor. A nakonec představíme nabídku profesionálních školení zakončených certifikátem.

Dozvíte se odpovědi nejen na tyto otázky:

  • Jak si sám a zdarma navrhnout barevné řešení fasády?
  • Kolik bude stát zateplení, podlaha nebo jen nátěr fasády?
  • Kde se můžete profesionálně proškolit a získat osvědčení o proškolení?
  • Kde naleznete návodná videa pracovních postupů od zateplení až po aplikaci podlahy?
Poradíme, jak se stavebními materiály pracovat a na co si dát pozor
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )
Poradíme, jak se stavebními materiály pracovat a na co si dát pozor (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Pořadem vás provede Ing. Miloš Hutník,  manažer pro technickou a obchodní podporu Weber.

Dále vystoupí:

Ing. Tomáš Pošta, produkt manažer pro fasády a zateplovací systémy
Veronika Švejdová, technický poradce z Centra technické a obchodní podpory Saint-Gobain.

Vysílání si můžete pustit KDYKOLIV ZPĚTNĚ! Sledovat nás tak můžete z pohodlí domova či kanceláře.

Zdroj informací: Saint-Gobain

Publikováno: 24.3.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce