reklama

Webinář: Představíme nástroje, které vám pomohou při stavbě či rekonstrukci

Přestože zima ještě neřekla poslední slovo, jaro už nám pomalu, ale jistě klepe na dveře a s ním i letošní stavební sezóna. Pojďme se na ni společně připravit. Hezky v teple a pohodlí domova nebo kanceláře.

Online webinář
Webinář o stavbě či rekonstrukci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Online Webinář: Sledujte vysílání kdykoliv budete mít čas

Na podzim loňského roku byl spuštěn dotační program Nová zelená úsporám, díky němuž mohou vlastníci bytových jednotek, bytová družstva, města a obce, fyzické i právnické osoby a v některých případech také developeři podávat žádosti o příspěvek na rekonstrukce bytů a domů přispívající k udržitelnému rozvoji.

Online webinář 11. 3. 2022 od 10.00 hodin
Online webinář 11. 3. 2022 od 10.00 hodin (Zdroj: Saint Gobain, divize Weber)

Pro lepší orientaci v programu i zodpovězení těch nejpalčivějších otázek přinášíme webinář k NZÚ iniciovaný divizí Weber společnosti Saint-Gobain, který reaguje na dotazy žadatelů o příspěvek. Za Státní fond životního prostředí se jej zúčastnil Jakub Hrbek, za divizi Weber pak Miloš Hutník.

Konkrétně se v něm dozvíte například, jak elektronicky ověřit svou identitu při podávání žádosti, s jakou výškou dotací můžete zhruba počítat pro konkrétní rekonstrukce či jaké odborníky je při přípravě žádosti vhodné oslovit. „Projekt Nová zelená úsporám je teď výrazně atraktivnější. Z Prahy jsme jej rozšířili na celou republiku a zvýšili jsme podíl na uznatelných nákladech. Celkem tak můžete na dotacích získat finance až na 50 % výdajů,” vysvětluje v něm například Jakub Hrbek, ředitel sekce energetiky, ochrany ovzduší a klimatu ze Státního fondu životního prostředí. 

„Podání žádosti o dotace v rámci NZÚ značně ulehčí využití materiálů, které jsou součástí Seznamu výrobků a technologií Státního fondu životního prostředí. U těchto výrobků jsou všeobecně známy parametry dopadu na životní prostředí, a žadatelé si je tak nemusí komplikovaně zjišťovat sami. Divize Weber má v tomto seznamu více než 50 produktů a žadatelé ji mohou požádat o pomoc s technickým doporučením materiálové skladby,” doplňuje Miloš Hutník, produktový manažer Weberu.

Na podzim loňského roku byl spuštěn dotační program Nová zelená úsporám
Na podzim loňského roku byl spuštěn dotační program Nová zelená úsporám (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Součástí webináře jsou i odpovědi na přímé dotazy diváků. Témata tak nejsou abstraktní, ale vychází z reálných situací skutečných lidí, kteří o příspěvek žádají. V rámci webináře Stavební otvírák se můžete podívat na online nástroje, které vám usnadní plánování, pomohou vybrat ten správný stavební materiál a spočítají jeho spotřebu i cenu.

Poradíme, jak se stavebními materiály pracovat a na co si dát pozor. A nakonec představíme nabídku profesionálních školení zakončených certifikátem.

Dozvíte se odpovědi nejen na tyto otázky:

  • Jak si sám a zdarma navrhnout barevné řešení fasády?
  • Kolik bude stát zateplení, podlaha nebo jen nátěr fasády?
  • Kde se můžete profesionálně proškolit a získat osvědčení o proškolení?
  • Kde naleznete návodná videa pracovních postupů od zateplení až po aplikaci podlahy?
Poradíme, jak se stavebními materiály pracovat a na co si dát pozor
Poradíme, jak se stavebními materiály pracovat a na co si dát pozor (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Pořadem vás provede Ing. Miloš Hutník,  manažer pro technickou a obchodní podporu Weber.

Dále vystoupí:

Ing. Tomáš Pošta, produkt manažer pro fasády a zateplovací systémy
Veronika Švejdová, technický poradce z Centra technické a obchodní podpory Saint-Gobain.

Vysílání si můžete pustit KDYKOLIV ZPĚTNĚ! Sledovat nás tak můžete z pohodlí domova či kanceláře.

Zdroj informací: Saint-Gobain

Publikováno: 24.3.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce