reklama

Ochrana pro alergiky: KORASMART a KORAVENT – chytré a moderní větrání

Čerstvý a čistý vzduch – lidé ho potřebují dýchat, aby mohli zdravě žít, soustředit se i dobře odpočívat. Stejně tak ho ale potřebuje i náš domov. Aby se v místnostech nehromadily škodlivé látky, musí jimi správně a dostatečně proudit vzduch. Větrat je ale potřeba pravidelně a kontrolovaně.

Ochrana pro alergiky
Lokální větrací jednotka KORASMART a KORAVENT – chytré a moderní větrání pro alergiky (Zdroj: Korado a.s.)

Chytré a moderní větrání

Větrat je ale potřeba pravidelně a kontrolovaně. Ne vždy je ale tím pravým řešením otevřít okno. Někdy venku mrzne, jindy je tam velký hluk, přílišná prašnost nebo pylové sezona v plném proudu. Chytrým řešením pro moderní, zdravé, šetrné a efektivní větrání jsou nástěnné větrací jednotky KORAVENT a KORASMART od české společnosti KORADO.

Do místnosti řízeně přivádí čerstvý vzduch zvenku a zároveň odvádí ten spotřebovaný (vydýchaný) zevnitř. To vše s minimální spotřebou energie. Tento způsob větrání je plně v souladu s nařízením o snižování energetické náročnosti budov a významně se podílí na konečném hodnocení objektu v jeho energetickém štítku. Větrací jednotky nabízí i řadu doplňkových funkcí jako je například ochrana před vlhkostí, útlum hluku, filtrace vzduchu či rekuperace tepla. Výhodou je také jednoduchá montáž a údržba. 

KORAVENT 100: Malý, ale šikovný

Malá programovatelná větrací jednotka KORAVENT 100 je skvělým pomocníkem při větrání a boji s vlhkostí v jakékoli místnosti v bytě, domě, ale i na chatě či chalupě. Její předností jsou nejen minimální rozměry, ale také účinná ochrana proti rostoucímu obtěžování venkovním hlukem, nízká provozní hlučnost, lehké ovládání, účinná filtrace vzduchu díky volitelným filtrům, na LCD displeji nastavitelný vzduchový výkon a programovatelné nastavení času i délky doby větrání, rychlá montáž a snadná údržba. Kromě pravidelné výměny filtru, kterou signalizuje integrovaný ukazatel, je také nutné dvakrát do roka vymýt vnitřního prostor jednotky. Obojí je snadno proveditelné díky výklopnému čelnímu krytu. 

Malá programovatelná větrací jednotka KORAVENT 100 je skvělým pomocníkem při větrání a boji s vlhkostí
Malá programovatelná větrací jednotka KORAVENT 100 je skvělým pomocníkem při větrání a boji s vlhkostí (Zdroj: Korado a.s.)

KORASMART 1300: Chytrá a úsporná větrací jednotka

Energeticky úsporná lokální větrací jednotka KORASMART 1300 nabízí inovativní řešení pro chytré větrání. Kromě nízkých provozních nákladů, velmi tichého provozu, vysokého útlumu hluku zvenčí a možnosti volby větracího výkonu (tři stupně) patří k jejím přednostem také velmi účinná rekuperace tepla (až 66 %) a funkce automatické regulace vlhkosti.

Díky ní jednotka sama dokáže reagovat na aktuální vlhkost vzduchu v místnosti a dle toho automaticky upraví parametry svých funkcí. Systémem volitelných filtrů (prachový, pylový, s aktivním uhlím) umožňuje vybrat si ten správný podle vašich požadavků a preferencí. KORASMART 1300 pak dokáže výrazně pomoci i při problémech s alergií a jinými respiračními chorobami.  

Je tedy vhodným řešením pro obývací i dětské pokoje a ložnice. Indikátor výměny filtru napoví, kdy je potřeba sáhnout po novém. Zabudovaný LCD displej vám navíc ukáže i jakou v místnosti máte teplotu a vlhkost vzduchu. Bezproblémová montáž umožňuje jejich instalaci nejen do novostaveb, ale také do stávajících objektů. 

Větrací jednotka KORASMART nabízí inovativní řešení pro chytré větrání
Větrací jednotka KORASMART nabízí inovativní řešení pro chytré větrání (Zdroj: Korado a.s.)
Co je to rekuperace tepla?
Funkce rekuperace neboli zpětného získávání tepla, výrazně snižuje náklady na vytápění. Prostřednictvím hliníkového výměníku, který je uvnitř větrací jednotky, je teplo z odváděného vzduchu z místnosti zachyceno a následně je jím předehříván čerstvý chladnější vzduch přiváděný zvenku. Čerstvý vzduch proudí do místnosti bočními otvory, které zamezují vzniku průvanu.

KORASMART 1400: Ovládejte větrání i na dálku

Energeticky úsporná lokální větrací jednotka KORASMART 1400 s rekuperací tepla, útlumem hluku a programovatelným nastavením nabízí inovativní řešení pro chytré větrání. K jejím přednostem patří kromě řízeného větrání a účinné rekuperace tepla (až 73 %) také možnost volby větracího výkonu (deset stupňů) a individuálního nastavení maximální teploty i vlhkosti v místnosti.

Dalšími výhodami této větrací jednotky jsou velmi nízké provozní náklady a snadná instalace nejen do novostaveb, ale i do stávajících budov. KORASMART 1400 je díky systému výměnných a vysoce účinných filtrů vhodnou volbou pro domácnosti, kde žijí alergici, astmatici a lidé s respiračními chorobami. Zabudovaný LCD displej s podsvícením ukazuje, jaká je v místnosti vlhkost a teplota. Součástí balení je také komfortní dálkový ovladač. 

Energeticky úsporná lokální větrací jednotka KORASMART 1400 s rekuperací tepla, útlumem hluku a programovatelným nastavením
Energeticky úsporná lokální větrací jednotka KORASMART 1400 s rekuperací tepla, útlumem hluku a programovatelným nastavením (Zdroj: Korado a.s.)

KORASMART TUBE: elegantní řešení větrání

Lokální větrací jednotka KORASMART TUBE je elegantním a vizuálně nenápadným řešením pro řízené větrání v domácnosti. K přednostem této větrací jednotky patří velmi účinná rekuperace tepla (až 90 %), vysoce kvalitní filtr velkých prachových částic či možnost naprogramování chodu dle vlastních potřeb. Fungování jednotky je založeno na principu střídání směru proudění vzduchu.

Po spuštění se ventilátor v jednotce otáčí směrem z interiéru do exteriéru. Díky tomu odváděný vzduch z místnosti nabíjí tepelný výměník. KORASMART TUBE je k dostání ve dvou provedeních: s manuálně (KORASMART TUBE 2400) či elektronicky ovládanou klapkou (KORASMART TUBE 2400E).

Lokální větrací jednotka KORASMART TUBE je elegantním a vizuálně nenápadným řešením pro řízené větrání
Lokální větrací jednotka KORASMART TUBE je elegantním a vizuálně nenápadným řešením pro řízené větrání (Zdroj: Korado a.s.)

KORASMART TUBE ocení také ti, kteří mají chytrou domácnost. Větrací jednotku lze ovládat pomocí aplikace SI Comfort přes tablet či chytrý telefon.

Zdroj informací: Korado a.s.

Publikováno: 16.3.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce