reklama

Krásná a funkční střecha pro vaši novou i starou chalupu

Pryč jsou doby, kdy naše chalupy zdobily střechy z šindelů nebo slaměné krytiny. Stále větší popularitě se u investorů těší skládané krytiny z betonových tašek. Spojují tradiční vzhled s moderní technologií výroby a majitelům rekreačních nemovitostí přináší celou řadu praktických výhod. Které modely jsou konkrétně vhodné na střechu chalupy?

Střecha
Krásná a funkční střecha pro vaši novou i starou chalupu (Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.)

Betonové střešní krytiny oplývají mimořádnou odolností a dlouhou životností. Mohou dobře sloužit po dlouhá desetiletí, což má samozřejmě pozitivní dopad i na naše životní prostředí. Z užitného hlediska jsou jejich nespornou výhodou i minimální nároky na údržbu – betonové tašky dnes zpravidla disponují velmi odolnými a stálobarevnými povrchy. Vyrábějí se v nepřeberném množství tvarů a barevných odstínů, a tak se dá střecha dokonale sladit se stylem chalupy.

Řada chalup je postavená uprostřed přírody
Řada chalup je postavená uprostřed přírody (Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.)

Střecha pro moderní komfort

Volných chalup je na trhu málo, a tak se stále více investorů uchyluje k rozhodnutí postavit si novostavbu dřevěné roubenky, kanadského srubu nebo zděné chalupy v rustikálním stylu. Díky použití moderních stavebních materiálů a technologií nám poskytují veškerý komfort moderního bydlení. Navenek dokážou působit velmi tradičně, a citlivě tak zapadají do krajinného rázu.

Autentický ráz propůjčují novostavbám roubenek a srubů překvapivě krytiny s velmi moderním a minimalistickým vzhledem, jako je model betonové tašky Tegalit STAR z portfolia značky BMI BRAMAC. Tento model má plochý profil a obdélníkový tvar, čímž evokuje vzhled střechy z tradičních šindelů. STAR představuje nejnovější trend v technologii výroby střešních krytin. Tašky mají dokonale hladký povrch díky vrstvě jemnozrnného betonu. Ta je navíc přetažena i přes celou plochu předního řezu tašky. Toto vše zvyšuje ochrannou schopnost a odolnost krytiny před extrémními vlivy počasí a zajišťuje stabilitu barevnosti. Speciální, do povrchu integrované, pigmenty odráží část infračerveného záření, a tím omezují přehřívání střechy a podkroví.

Díky použitím moderních stavebních materiálů a technologií nám chalupy poskytují veškerý komfort moderního bydlení
Díky použitím moderních stavebních materiálů a technologií nám chalupy poskytují veškerý komfort moderního bydlení (Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.)

Na vlnách klasiky

Pokud máte tradiční zděnou chalupu, možná dáte přednost klasickému tvaru střešní tašky. Taková krytina působí na střeše nadčasově, elegantně, ale také živě. Vyniká zejména v kombinaci s hlazenými fasádními omítkami. Z portfolia betonových tašek značky BMI BRAMAC stojí za povšimnutí např. betonová taška Classic Protector PLUS. Protector PLUS patří k vyspělým technologiím výroby střešních krytin. Zatímco povrch standardních tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u tašky s technologií Protector PLUS je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného jemnozrnného betonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký povrch. Toto vše zvyšuje ochrannou schopnost krytiny před usazováním mechů a nečistot. Zajištěna je i dlouhodobá stabilita její původní barevnosti.

 Autentický ráz propůjčují novostavbám roubenek a srubů překvapivě krytiny s velmi moderním a minimalistickým vzhledem
Autentický ráz propůjčují novostavbám roubenek a srubů překvapivě krytiny s velmi moderním a minimalistickým vzhledem (Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.)

Sladěné příslušenství

Řada chalup je postavena uprostřed přírody. V průběhu své životnosti musí čelit vyšším teplotním výkyvům a leckdy velmi nepříznivým povětrnostním vlivům. Všechny betonové tašky z portfolia značky BMI BRAMAC disponují komplexním systémem originálních střešních doplňků a příslušenství, které zajišťují spolehlivou ochranu proti větru, dešti, sněhovým srážkám nebo úderům blesku. Jednotlivé systémové komponenty do sebe optimálně zapadají a dohromady vytvářejí Inteligentní střešní systém BMI BRAMAC. Jde o prověřené řešení střešního pláště, na které se vztahují nadstandardní záruky. Výrobce nabízí 30letou záruku na kvalitu všech nabízených typů krytin. Dle vybraného příslušenství pak mohou zákazníci získat i 10letou nebo 15letou záruku na funkčnost střešního systému.

Tašky mají dokonale hladký povrch díky vrstvě jemnozrnného betonu
Tašky mají dokonale hladký povrch díky vrstvě jemnozrnného betonu (Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.)
  • Volných chalup je na trhu málo, a tak se čím dál větší oblibě těší novostavby kanadských srubů.
  • Minimalistická taška Tegalit STAR evokuje vzhled střechy z tradičních šindelů.
  • Tegalit STAR v tmavých odstínech podtrhuje přirozenou krásu dřeva.
  • Pokud máte tradiční zděnou chalupu, možná dáte přednost klasickému tvaru střešní tašky se zvlněným profilem.
  • Mezi stavebníky jsou populární tmavší krytiny. Classic Protector PLUS je nabízen ve čtyřech odstínech, včetně tmavohnědě a ebenově černé.
  • Betonová krytina s technologií Protector PLUS má povrch, který odolává teplotním výkyvům, kyselým dešťům a působení mechů a lišejníků.
Pokud máte tradiční zděnou chalupu, možná dáte přednost klasickému tvaru střešní tašky
Pokud máte tradiční zděnou chalupu, možná dáte přednost klasickému tvaru střešní tašky (Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.)

Zdroj: BRAMAC střešní systémy, spol. s r.o.

Publikováno: 10.11.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce