reklama

Ochránit stavbu před horkem i zimou bravurně zvládne foukaná izolace

V letním období mohou sužovat podkrovní prostory velká horka. Je to způsobeno především absencí izolačního materiálu, díky kterému nedochází k prudkým teplotním změnám. V rámci ochrany staveb před horkem máme k dispozici hned několik různých možností.

Ochraňte dům před vedrem foukanou izolací (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Horko v podkrovních prostorách způsobuje především poškozená nebo nefunkční izolace. Zaprvé je zapotřebí se podívat, o jakou konstrukci se jedná.

U rovných ploch je možné doplnění materiálu, u střech šikmých je situace poněkud složitější. Izolační materiály řeší problémy nejen v létě, kdy v prostorách pod střechou mohou teploty stoupat až k 40 °C, zatímco v zimě zde mrzne.

Původní izolace
Původní izolace prostor pomocí skelné vaty (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Prvním druhem materiálu jsou deskové, které jdou řezat a různě tvarovat, ale izolace nemusí být vždy úplně dokonalá. Aplikace je snazší, protože ji zvládnete svépomocí. Problém je v tom, že neodstraníte všechny tepelné mosty.

Desková izolace
Desková izolace a její příprava k aplikaci (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

U foukaných izolací se spolehněte na odbornou firmu, která pomocí tohoto materiálu dokonale zaplní každou mezeru, tepelné mosty jsou přerušeny. A spotřebuje se pouze tolik, kolik je třeba. Spočívá to pouze v tom, že speciálním zařízením se nafouká materiál tam, kde je zapotřebí.

Foukaná izolace
Detail foukané izolace (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Foukanou izolaci je možné použít i celulózovou, protože je z výroby ošetřena proti hlodavcům či kunám, které ji nepoškozují.

Publikováno: 18.8.2021, Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos (https://cz.depositphotos.com), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Radoslav Ptáček