reklama

Zadržte horko ještě před oknem venkovními žaluziemi, roletami nebo clonami

Také se po dlouhé zimě nemůžete dočkat teplých letních dní? Připravte se na tropická vedra už teď, s tou správnou stínící technikou nedáte dusné atmosféře šanci!

Venkovní žaluzie díky nastavitelným lamelám umožňují regulaci světla proudícího do místnosti (Zdroj: Vekra)

„Exteriérová stínící technika zachytí teplé sluneční paprsky ještě před oknem a nedovolí jim proniknout do místnosti. Představuje tak velmi efektivní řešení, jak doma udržet příjemnou teplotu po celý den,“ vysvětluje David Šejvl, manažer divize stínění značky VEKRA, největšího českého výrobce oken. Z jakých druhů můžete vybírat a jaké jsou jejich přednosti?

Venkovní žaluzie

Nejběžnějším typem exteriérového stínění jsou venkovní žaluzie, které díky nastavitelným lamelám umožňují regulaci světla proudícího do místnosti.

Venkovní žaluzie VEKRA KOMFORT
Nejběžnějším typem exteriérového stínění jsou venkovní žaluzie (Zdroj: Vekra)

Venkovní rolety

Absolutní zastínění, útlum venkovního hluku a ochrana před horkem i mrazem… To jsou hlavní benefity venkovních rolet. Jejich přidanou hodnotou je navíc to, že v zavřeném stavu jsou překážkou pro případné zloděje a přispívají tak k ochraně majetku.

Venkovní rolety
Venkovní rolety chrání před okolním světem i zloději (Zdroj: Vekra)

Screenové clony

Méně známou a navíc ještě designovou variantu ochrany před slunečními paprsky jsou screenové rolety. Screenové rolety jsou ideální zejména pro denní zastínění, protože i když jsou stažené, je výborně vidět ven, ale dovnitř nepropustí přímé slunce ani teplo.

Screenové rolety
Screenové rolety jsou ideální zejména pro denní zastínění (Zdroj: Vekra)

Venkovní stínění zkrátka pomáhá udržet doma příjemné klima, ať už venku vládnou tropy, nebo panují mrazy. Jen si ho ale musíte pořídit včas!

Publikováno: 17.8.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce