reklama

S prostupem pro anténu od HPI-CZ se mokrých skvrn na stropě nebojte

Příčinu mokrých skvrn na stropě mnohdy odhalujeme dost obtížně. Pokud se skvrny objevily po deštích, může být na vině prostup střešní krytinou. Anténa představuje jedno z nejvíce rizikových míst, prostup anténní tyče musí být dokonale utěsněn.

Střecha
Nový anténní prostup riziko zatečení výrazně minimalizuje (Zdroj: Depositphotos)

Řešení v podobě moderních anténních prostupů, nově i pro šindel a plechové krytiny, nabízí HPI-CZ, jeden největších dodavatelů stavebního příslušenství pro střešní krytiny a zateplování budovu nás. Nový anténní prostup pro šindel a plechové krytiny umožňuje upravit otvor doslova na míru průměru tyče, takže riziko zatečení se výrazně minimalizuje. 

Vysoká oblíbenost plechových krytin vedla k rozšíření variant anténních prostupů v nabídce HPI-CZ také o typ určený pro šindel a plechové krytiny. Nový anténní prostup zajistí těsnost v místě průchodu antény střechou z asfaltových šindelů, plechové tvarované nebo trapézové krytiny. Prvek lze snadno barevně sladit se střešní krytinou, vyrábí se v barvě červené, tmavě hnědé a antracitové. Upravit průchod v anténním prostupu pro průměry tyče 22-85 mm je snadné: Požadovaný průměr získáte seříznutím integrované manžety. Instalace střešního prvku je jak rychlá, tak bezpečná.

Anténní prostup SET
Anténní prostup zajistí těsnost v místě průchodu antény střechou (Zdroj: HPI - CZ)

Set pro plechové krytiny od HPI-CZ obsahuje vše, co k instalaci potřebujete: Skládá se z prostupové tašky, anténního nástavce a spojovacího materiálu. Jednotlivé prvky jsou vyrobené z kvalitního polypropylenu s UV ochranou. Na výběr je celkem pět variant výrobku, ze kterých podle typu krytiny snadno vyberete ten správný: Pro tvarované plechové krytiny jsou určeny typy s nízkou vlnou (do 25 mm), s vysokou vlnou (do 32 mm) a s nejvyšší vlnou (do 48 mm). Názvy konkrétních názvů krytin pro jednotlivé typy jsou uvedeny na www.hpi.cz. Dále najdete v katalogu HPI-CZ variantu pro trapézové krytiny s maximální výškou trapézového profilu 35 mm a variantu pro rovné plechové krytiny. Tato poslední varianta s plochou základnou je vhodná pro falcovaný plech, krytinu typu "CLICK" a také šindel.

Doporučená cena setu anténní prostup pro plechové krytiny a šindel je dle typu od 1576 Kč bez DPH (1 907 Kč/ks vč. DPH). HPI-CZ doporučuje kombinovat při realizaci anténní prostup s těsnicí manžetou Solar, která se používá v místě prostupu hadic a kabelů střešním pláštěm střešní folií pro zabezpečení vodotěsnosti a vzduchotěsnosti. Více ZDE. Doporučená cena manžety Solar je 350 Kč/ks bez DPH (423,50 Kč vč. DPH).

Náš tip:

V místě, kde se protahují kabely od antény nebo satelitu, nezapomeňte na těsnění ve střešní fólii! K tomu se používá těsnicí manžeta Solar se samolepicím límcem. Je určena k zabezpečení vodotěsného a vzduchotěsného prostupu hadic a kabelů střešním pláštěm.

Manžeta Solar
Doporučujeme kombinovat při realizaci anténní prostup s těsnicí manžetou Solar (Zdroj: HPI - CZ)

Je vhodná pro všechny typy difúzních membrán, parotěsných fólií a parobrzd. Lze ji použít ze strany interiéru i exteriéru. Manžeta je z kvalitního materiálu EDPM čili syntetického kaučuku s vysokou odolností proti stárnutí, vysokým teplotám, nepříznivým povětrnostním vlivům. 

Těsnicí manžeta Solar
Těsnicí manžeta Solar se používá v místě prostupu hadic a kabelů střešním pláštěm a střešní fólií (Zdroj: HPI - CZ)

Publikováno: 16.7.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce