reklama

Krbová kamna jsou dobrou volbou nejen pro vaše pohodové večery

Jedny z nejekologičtějších krbových kamen, které maximálně využívají potenciálu dřeva, nabízí společnost Schiedel. Krbová kamna Sirius, dodávaná společně s kompatibilním nerezovým komínovým systémem Permeter Smooth Air, oceňují odborníci po celé Evropě pro své nízkoemisní a nízkouhlíkové řešení vytápění.

Kamna Sirius jsou jedny z nejekologičtějších (Zdroj: Schiedel)

Na rozdíl od standardních nerezových komínových systémů přivádí komínový systém Permeter Smooth Air vzduch potřebný k hoření meziprostorem komínového pláště. Systém je tak zcela nezávislý na vzduchu z místnosti a nachází uplatnění i v nízkoenergetických domech s řízeným větráním a rekuperací tepla. Vzduch z místnosti je potřeba pouze při zatápění. Po dosažení určité teploty se začne natahovat meziprostorem komínového systému, zatímco dvířka krbových kamen se díky interlock systému automaticky uzavřou.

Sirius rohová
Kamna mají nízkoemisní a nízkouhlíkové vytápění (Zdroj: Schiedel )

Krbová kamna Sirius od společnosti Schiedel přináší kromě komfortu sálavého tepla a ekologického rozměru i praktickou výhodu v podobě minimálního nároku na prostor. Běžná samostatně stojící krbová kamna napojená na nerezový, případně zděný komín zabírají cca dvojnásobek plochy než systém Sirius.

Sirius mezi okny
Kamna Sirius mají minimální nároky na prostor (Zdroj: Schiedel )

Navíc jsou kamna vybavena tzv. triple- air konektivitou. To znamená, že je možné, je napojit na spalovací vzduch a komínové těleso třemi způsoby - shora, zezadu ale i spodem, např. prostorem pod podlahou. 

Prázdná vyhaslá kamna
Design kamen je elegantní, vhodný do moderního interiéru (Zdroj: Schiedel )

Zajímavá je i estetická stránka komínového tělesa. Po celé jeho délce nenajdete klasické spoje se sponami. Výsledkem je hladký k elegantní komín do moderního interiéru.

Publikováno: 2.7.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce