reklama

Chybějící komín vyřeší elegantní nerez

Vývoj posledního roku nebývale zvýšil chuť Čechů nakupovat nemovitosti. Stavení, která dříve zůstávala dlouho v nabídce, mizí v řádu několika dní. Lidé zkrátka z pochopitelných důvodů baží po kousku vlastního zázemí, kde by mohli v případě potřeby v klidu pobývat.

Chybějící komín vyřeší elegantní nerez (Zdroj: Schiedel)

Pořízení zvláště starší stavby s sebou ale mnohdy nese nemalé nároky na úpravy. Jedním ze zásadních úkolů je zajištění bezpečného vytápění s ohledem na dlouhá zimní období.  Mnohé staré objekty na periferiích sice nějaký typ vytápění na tuhá paliva mají, ale kvalita letitých spotřebičů a komínových průduchů mnohdy neodpovídá současným parametrům. U novějších staveb může být naopak problémem úplná absence komínového průduchu a plné spolehnutí například na elektrické přímotopy. S ohledem na nezávislost je ale vždy dobré mít záložní vytápění.

Krbová kamna Sirius
Krbová vložka a komín od jednoho výrobce zaručí bezpečný a spolehlivý provoz (Zdroj: Schiedel )

Ať už potřebujete zcela nový komín nebo chcete přistoupit k rekonstrukci toho stávajícího, je třeba obrátit se na odborníky, kteří vám navrhnou řešení na míru vašim potřebám. Špičku v oboru představuje společnost Schiedel.

Červený dům
Jedním ze zásadních úkolů je zajištění bezpečného vytápění s ohledem na dlouhá zimní období (Zdroj: Schiedel )
Nerezový komín Schiedel ICS je možné kotvit na fasádě
Nerezový komín Schiedel ICS je možné kotvit na fasádě (Zdroj: Schiedel )

Nerezový komín nezatíží stávající stavbu

Starý zděný komín je někdy možné nově vyvložkovat, pokud ale již nejde zprovoznit, je lepší přistoupit k výstavbě nové spalinové cesty. V tomto případě jsou vhodným řešením lehké nerezové komíny, které je možné ukotvit zvenčí na fasádě a minimálně tak zasahovat do statiky domu. Jeho nespornou výhodou je i jednoduchá a rychlá montáž bez přítomnosti mokrých procesů.

Foto Tiny Home
Permeter Smooth Air našel uplatnění i v mini domku na kolečkách. Malému prostoru je přizpůsobena i velikost krbové vložky (Zdroj: Schiedel )
permeter
Nerezový komín Schiedel Permeter nebo ICS vedený po fasádě je nejjednodušší cestou k novému komínu bez složitých konstrukčních zásahu do obálky domu (Zdroj: Schiedel )

Verze pro příznivce keramiky

Ti, kdo preferují z objektivních důvodů keramiku, mohou sáhnout po řešení pro náročnější zákazníky. Na první pohled lehký nerezový komín, uvnitř prvotřídní keramická vložka - to je komín Schiedel Kerastar. Sofistikovaná kombinace lehkého nerezového komína a odolné keramické vložky vyniká těsností, odolností proti vlhkosti a vyhoření a dlouhodobou životností. Díky lehké nerezové konstrukci je zase vhodným řešením pro ty, kteří se rozhodnou pro komín dodatečně.

Schiedel Kerastar II
Řešení pro náročné zákazníky kombinující nerez s prvotřídní keramikou (Zdroj: Schiedel )

Nerez, který zabere minimum místa

Zajímavým řešením, které je hojně využíváno v menších prostorách, je napojení komínového tělesa shora přímo na krbovou vložku. V tomto případě je možné sáhnout po komplexním řešení Schiedel Sirius, jehož součástí je moderní krbová vložka Sirius a zcela hladký nerezový komínový systém Permeter Smooth Air. Sázkou na kompatibilní balíček rozhodně nešlápnete vedle. Získáte jedny z nejekologičtějších krbových kamen na našem trhu s přiměřeným výkonem produkujícím minium škodlivých emisí. Pokud zákazník preferuje jiný typ krbové vložky s možností napojení komínu shora, dokáže Schiedel na míru vyrobit redukci, která bezpečně odvede spaliny z topeniště. Výhodou komínového systému Permeter Smooth Air je přívod vzduchu potřebného k hoření meziprostorem v komínové tělese. Tím je možné docílit otopné soustavy zcela nezávislé na  vzduchu z místnosti. Jisté úskalí představuje nutnost vedení komínu skrz střešní konstrukci. V případě komínů Schiedel se ale není čeho obávat. Problematický prostup střechou je ošetřen díky sadě VermiS, která zajistí těsnost a bezpečnost veškerých spojů mezi komínem a částmi střešní konstrukce.

Permeter Smooth Air
Zajímavým řešením, které je hojně využíváno v menších prostorách, je napojení komínového tělesa shora přímo na krbovou vložku (Zdroj: Schiedel )

Publikováno: 12.7.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce