reklama

Venkovní žaluzie ve fasádě snadno namontujete svépomocí

Stavíte dům, nebo rekonstruujete a přemýšlíte, co chybí k dokonalosti? Začíná teplo, už teď je doma vedro a to ještě nepřišla pravá letní parna. Nevyhovuje vám představa puštěné klimatizace a radši byste volili přirozenější cestu? Pak se podívejte na to, co vše můžete získat pořízením venkovních žaluzií. A víte, co je nejlepší? Že si je zvládnete objednat a namontovat bez problémů svépomocí.

Venkovní žaluzie ve fasádě snadno namontujete svépomocí (Zdroj: Labona)

Velký výběr – jasná volba?

Na trhu si dnes budete moci vybírat z mnoha variant venkovních žaluzií. Nenechte se však zmást – ne každé řešení je v konečném důsledku stejně efektivní. A pokud ještě nemáte hotovou fasádu, pak budou venkovní žaluzie zapravené do fasády zřejmě vaší volbou – z hlediska designu i funkčnosti. Ale pozor – i tady se opět dá vybrat vhodnější řešení. Tím jsou venkovní žaluzie s PurBoxy.

Venkovní žaluzie s PurBoxy
Venkovní žaluzie s PurBoxy jsou z hlediska designu i funkčnosti skvělou volbou (Zdroj: Labona)

Žaluzie s PurBoxy – izolačně nejlepší řešení

Zatím možná tápete a přemýšlíte, co název znamená. Jedná se o kastlíky pro žaluzie, které jsou vyrobené z konstrukčních desek Purenit. Tyto kastlíky se montují po osazení oken a na stavbě, i po dokončení stavby, vám přinesou nemálo výhod. PurBoxy jsou bezesporu nejefektivnějším podomítkovým systémem pro instalaci předokenních žaluzií.

podomítkový systém pro instalaci předokenních žaluzií
PurBoxy jsou podomítkovým systémem pro instalaci předokenních žaluzií (Zdroj: Labona)

Díky použitému materiálu (Purenit a PIR izolace) boxy vynikají skvělou izolační schopností, nereagují na změny teplot, vlhkost, nepodléhají tlaku ani tahu. Jsou chemicky stabilní, lehké a přitom pevné. Izolaci překladu zajistí PIR izolace, která tvoří zadní stranu boxu. Oproti polystyrenu může být použita i v menší šířce. Boxy se jednoduše opracovávají a vám tak bude bohatě stačit běžné nářadí ze stavby k jejich instalaci.

V jednom kroku vyřešíte hned několik stavebních detailů

Pokud už jste se o venkovní stínění zajímali, pak jistě víte, že nesprávným zapravením do fasády budou vznikat tepelné mosty. Ty zapřičiní to, že vám buď bude pronikat nežádoucí teplo skrz nezaizolovaná místa dovnitř, anebo v zimních měsících tudy bude teplo z domu naopak unikat. Žaluzie s purenitovými boxy tomuto zamezí a vy tak v budoucnu nebudete lamentovat nad účty za elektriku či topení.

Žaluzie s PurBoxy jednoduše zvládnete sami vyměřit nebo si je objednáte podle dokumentace oken. Například na e-shopu Labona.cz najdete všechny k tomu potřebné návody. Po zadání rozměrů a navolení všech dalších atributů, jako jsou například tvar lamel žaluzií, nebo jejich barva a další, vám je vyrobí na míru a dodají na stavbu.

Montáž probíhá následovně: po osazení oken namontujete PurBoxy a ostění. Poté případně přichystáte elektrovývod z kastlíku, pokud budete mít žaluzie ovládané motoricky, a můžete napenetrovat a nanášet fasádu. Postup je natolik jednoduchý, že k němu nebudete potřebovat žádné odborníky, ani řemeslníky. Není potřeba časově ladit ani postup jednotlivých prací a čekat (jako je tomu u jiných, méně ekonomických, variant zaomítacích žaluzií) a vám tak nebude docházet k časovým prodlevám.

montáž venkovních žaluzií
Postup montáže je jednoduchý, nebudete potřebovat odborníky, ani řemeslníky (Zdroj: Labona)

Navíc v jednom stavebním kroku budete mít vyřešenou izolaci těchto jinak náročných míst, nebude docházet k dilataci a jako bonus bude u ostění třeba i krásně zapracované skryté vedení lamel žaluzií.

Publikováno: 7.7.2021, Autor: Labona (text a foto) , Profil autora: Redakce