reklama

Keramický komín, který přežije generace

Při průjezdu českou krajinou to vypadá, že se část stavebníků rozhodla oželet dříve neodmyslitelnou část domu - komín. Běžně se novostavby plně spoléhají například na elektrické vytápění. Nejistota na trhu s energiemi, nestabilní hladina cen ale jednoznačně zvýhodňuje ty, kteří zvolí alternativu například v podobě krbové vložky. Doplňkové vytápění dřevem může výrazně snížit celkové náklady na vytápění, přináší svobodu a jistotu v dodávkách energie. Plápolající oheň v krbových kamnech navíc dokáže zútulnit každý interiér.

Keramický komín, který přežije generace (Zdroj: Schiedel)

Výběr krbové vložky musí přirozeně následovat volba komínového tělesa. U zaběhnuté domácnosti se nabízí nejsnazší řešení v podobě lehkých nerezových komínových systémů.

U novostaveb je výběr širší. Někdo preferuje nerezovou variantu z estetického hlediska. S ohledem na životnost je ale vždy výhodnější keramická komínová vložka. Keramika je lidstvem využívána po tisíciletí. Z našeho území dokonce pochází i nejstarší keramická dochovaná památka vůbec, slavná Věstonická Venuše. Keramika v čase neztratila nic ze svých unikátních vlastností, proto ji i dnes najdeme všude tam, kde potřebujeme mimořádně odolný materiál. Keramické komínové vložky společnosti Schiedel patří k naprosté špičce  ve svém oboru. Specifická výroba dává vzniknout odolným produktům, které jsou schopny trvale snášet výzvy, které s sebou vytápění nese.

Absolut
Plápolající oheň v krbových kamnech dokáže zútulnit každý interiér (Zdroj: Schiedel)

Výhodná novinka UNI SMART

Pro ty, kteří hledají kompromis mezi výjimečnou kvalitou a příznivou cenou, nabízí Schiedel nově  v segmentu těsných třísložkových komínových sestav systém s názvem UNI SMART. Ten představuje zlatou střední cestu pro stavebníky hledající vhodný univerzální komín pro novostavby s téměř nulovou spotřebou energie.

Skládá se z lehkých betonových tvárnic s broušenou ložnou spárou a čistě přírodní keramické tenkostěnné izostatické vložky. UNI SMART je možné napojit na všechny druhy spotřebičů a paliv, a to až do teploty spalin 400 ºC. Tento univerzální komín je vhodný zejména do novostaveb. Novinka samozřejmě vyhovuje požadavkům současného stavebnictví, a tím je dokonalá těsnost celého sytému a možnost napojení na krby nezávislé na vzduchu z místnosti, své uplatnění tak najde i v nízkoenergetických domech s řízeným větráním a rekuperací tepla.

Vzduch potřebný k hoření je nasáván meziprostorem mezi tvárnicí a keramickou vložkou. Perfektně funguje například ve spojení s krbovými kamny Sirius z nabídky Schiedel. Ta se řadí k jedněm z nejekologičtějších krbových kamen na našem trhu, jelikož dokáží maximálně využít potenciálu dřeva. Krbová kamna Sirius jsou oceňována pro své nízkoemisní a nízkouhlíkové řešení vytápění odborníky po celé Evropě. Krbová vložka potřebuje vzduch z místnosti při zatápění. Po dosažení určité teploty se vzduch začne natahovat meziprostorem komína a dvířka krbových kamen se díky interlock systému automaticky uzavřou.

uni smart
Ideální kombinace systému UNI SMART a SIRIUS (Zdroj: Schiedel)
Vystavba komina UNI SMART
Výstavba komínu UNI SMART (Zdroj: Schiedel)

Precizní stavba díky betonovým tvárnicím

Výhodou keramického komínového systému UNI SMART je jednoduchá modulová výstavba. Komínové těleso je dodáno ve formě jednotlivých tvárnic, které obsahují všechny složky daného komína. Stavba je tak mnohem jednodušší, rychlejší, preciznější a výsledný produkt maximálně bezpečný. Především pak eliminace konstrukčních chyb, které v případě komínového tělesa mohou být fatální, je hlavním cílem technologií Schiedel.

ABS_XPert_TL_Parat_2
Keramické komínové vložky společnosti Schiedel patří k naprosté špičce ve svém oboru (Zdroj: Schiedel)

Publikováno: 23.6.2021, Autor: Schiedel (text a foto) , Profil autora: Redakce