reklama

Dům z kontejnerů vlastními silami. Podívejte se na časosběrné video, které je hitem českého internetu

V dubnu minulého roku začal Marek Popálený stavět svépomocí dům z kontejnerů. Zvolil si obdélníkový půdorys z celkem pěti ocelových jednotek. A protože je muž činu, vrhl se do práce s vervou.

Kontejnerový dům
i (Zdroj: chcisvujdum.cz)
Jak se žije v kontejnerovém domě? (Zdroj: chcisvujdum.cz)

Připravil základy, osadil kontejnery, svařoval, řezal, izoloval, obkládal. A teď už spokojeně bydlí i s celou svou rodinou. Čtěte dál a dozvíte se, jak je to s know-how o kontejnerových domech a jak vzniklo video, které viděly už skoro čtyři miliony lidí.

Československý Youtuber ukazuje stavbu svépomocí

Svou cestu se Popálený rozhodl sdílet se světem – na svůj YouTube kanál 2apples nahrával každou neděli epizodu ukazující progres na domě. Krátké díly seznamují zájemce se specifičností kontejnerových staveb, ideálním pořadí prací na kontejnerech a dalšími tipy a triky, které zručný autor vysvětluje a ukazuje přímo na video.

Obývák
i (Zdroj: chcisvujdum.cz)
Prostorný obývací pokoj (Zdroj: chcisvujdum.cz)

Do domu se nastěhoval i se svou manželkou a dvěma dcerkami již na konci minulého roku, svou internetovou aktivitu však ještě nekončí. Nedávno zveřejněné video trhá čísla českého internetu – patnáctiminutový časosběr ukazuje, jak dům rostl před očima. „O video je takový zájem, že nám to vyrazilo dech. Píšou nám velcí hráči z celého světa a žádají nás o práva k videu, aby jej mohli sdílet pro své sledující. Ozvaly se nám americké stránky, které mají na facebooku miliony fanoušků,“ přiznává potěšeně stavitel. Těší ho, že se kutilové z celého světa chtějí inspirovat jeho projektem a zápalem pro věc.

Ušák
Najdete zde i zóny pro relaxaci (Zdroj: chcisvujdum.cz)
Sprcha
Dům disponuje stylovou koupelnou (Zdroj: chcisvujdum.cz)

Po úspěšném časosběru se Popálený chystá na další video tvorbu. „Mnoho lidí se nás ptá, jak to vypadá vevnitř domu. Chystáme proto komentovanou prohlídku skrze celý dům v 360 °.“ Další v plánu je pak epizoda kontejnerových Bořičů mýtů. Kolem stavby z ocelových bloků koluje spousta pověr a nepřesností. Popálený je proto popře nebo vyvrátí a zodpoví nejpalčivější otázky, které se vznáší nad stavbami z kontejnerů. Mezi nimi třeba: Kolik stojí kontejnerový dům? Nerezaví? Jak je to se signálem? A mnoho dalších.

Vana
i (Zdroj: chcisvujdum.cz)
Z vany máte přehled o všem, co se venku děje (Zdroj: chcisvujdum.cz)

Jak na samotnou stavbu?

Kromě samotných epizod "reality show“, jak každotýdenní videa autor rád nazývá, vznikl ještě videonávod. „S kolegou, který mi na stavbě pomáhal, jsme si sedli a na kameru svěřili veškeré know-how, které je potřeba znát, když stavíte z kontejneru. Sdílíme celý postup, pro a proti, návrhy na levnější i dražší varianty i rady, které bych si sám přál znát, než jsme začali stavět. Ušetřily by mi týdny práce a spoustu peněz,“ vzpomíná Popálený. Podle svých slov je však alespoň rád, že jeho přešlapům se mohou vyhnout všichni ostatní. Tento video návod nabízí zdarma k zakoupenému projektu. Ten je spolu s kompletní projektovou dokumentací dostupný na webu chcisvujdum.cz.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 13.5.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce