reklama

Montážní úhelník od HPI-CZ: Pro zábradlí, které nepovolí

Ať už plánujete užší propojení s venkovním prostředím v podobě velkého okna se zábradlím či balkonu, nebo naopak větší soukromí prostřednictvím okenic, v obou případech potřebujete EJOT Iso-Corner, certifikovaný montážní úhelník z nabídky HPI-CZ. Jak zábradlí, tak okenice neváží málo a musejí být do fasády pevně ukotvené. V případě zateplené fasády je EJOT Iso-Corner odpovědí na otázku, jak zábradlí či okenice upevnit spolehlivě, a přitom se vyhnout tepelným mostům.

Upevňovací prvek EJOT Iso-Corner
Montážní úhelník od HPI-CZ: Pro zábradlí, které nepovolí (Zdroj: HPI-CZ)

Upevňovací prvek EJOT Iso-Corner

Upevnit lze pomocí tohoto úhelníku na fasádu nejen balkonová zábradlí, ale i rozměrné okenice, křídlové i posuvné, ale i konzole pro klimatizační jednotky nebo záchytné systémy.  EJOT Iso-Corner se přizpůsobí tloušťce tepelného izolantu. Díky izolačnímu materiálu redukuje tepelné mosty. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí, únosností a přenosem sil až do vzdálenosti 20 mm od montážní plochy, což se hodí při přemostění neúnosných vrstev např. omítky. EJOT Iso-Corner nabízí dvě montážní plochy, z nichž si vyberete tu, která lépe vyhovuje upevňovanému prvku, například tvaru zábradlí. 

HPI-CZ_zateplovaniEJOT_Iso-Corner_Pos2 cb
Upevňovací prvek EJOT Iso-Corner je určen pro plánovanou montáž středně těžkých i těžkých dílů do zateplených fasád ETICS s redukcí tepelného mostu (Zdroj: HPI-CZ)

Montáž úhelníku do fasády se provádí pomocí hmoždinek přímým zašroubováním ve dvou krocích: předvrtání, zašroubování, hotovo. Při montáži k podkladu lze upevňování šrouby kombinovat s chemickými kotvami. EJOT Iso-Corner je v nabídce ve třech délkách, pro stavební výšku 140, 200 a 300 mm. Základová část je vždy 140 x 270 mm. Úhelník si lze dle potřeby na stavbě upravit. Přesné zkrácení úhelníku EJOT® Iso-Corner se provádí po montáži ETICS do roviny s povrchem s povrchem izolantu. Pozice a počet šroubů jsou volitelné pro snadné přizpůsobení připojovanému dílu.

HPI-CZ_zateplovaniEJOT_Iso-Corner fasada
Úhelník Ejot Iso-Corner určený pro pevné uchycení zábradlí, okenic a dalších (středně) těžkých prvků do ZATEPLOVANÉ fasády (Zdroj: HPI-CZ)

O jednoduchosti postupu montáže se můžete přesvědčit ve videu:

Více na www.hpi.cz.

Publikováno: 1.5.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce