reklama

Izolace SuperFOIL jsou pro každého. V létě chladí, v zimě hřejí

Je veřejným tajemstvím, že bez klimatizace v létě nestačí tepelné izolace udržet v nových domech příjemnou teplotu a předcházet jejich přehřívání. V zimě pak, abychom překonali noční vlny chladu, musíme více vytápět, i když nám slunce umožní topení vypnout. Chceme-li se zbavit teplotních vln a realizovat účinnou tepelnou izolaci domu, jsou vhodným řešením vícevrstvé reflexní tepelné izolace.

Dům nákres
i (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)
SuperFOIL jsou ideálním řešením (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)

Firma Scaffmont s.r.o. si při stavbách lešení všimla mezery na trhu a rozhodla se přijít s izolací SuperFOIL, vyráběnou ve Velké Británii. Dceřiná společnost THIRD SOLUTION s.r.o. se stala výhradním dovozcem těchto izolací pro ČR, Slovensko a Polsko.

Reflexní izolace fungují i tam, kde běžné nestačí

Vysvětlení, proč jsou reflexní tepelné izolace tak účinné, je jednoduché. Přímo totiž pracují s tepelným zářením (sáláním), které má, a to především, na „svědomí” popsané letní a zimní účinky horka nebo chladu na interiér domů. Reflexe neboli odraz, jak tepla, tak i chladu, odrazí celkem až 95 % tepla nebo chladu zpět.

Izolace SuperFOIL

Tepelně-reflexní izolace SuperFOIL jsou v oblasti tepelné ochrany budov nejmodernějším a nejúčinnějším řešením, které chrání domy jakékoliv velikosti a určení před zimními ztrátami tepla, letním přehříváním od horkého vzduchu, a ještě víc od sluncem rozpálené střechy a fasády. Izolace SuperFOIL je produkt 3 v 1, který poskytuje vysoce účinnou tepelnou izolaci, zároveň parotěsnou (paropropustnou) zábranu a navíc, jak již bylo řečeno, i sálavou bariéru.

Izolace SuperFOIL je vyrobena z několika vrstev tepelně izolační pěny, vatové vrstvy a reflexní fólie, která brání volnému prostupu tepelného záření. SuperFOIL je tenká, lehká, flexibilní izolace, která se snadno a rychle instaluje. Materiál SuperFOIL byl testován v mezinárodně akreditovaných laboratořích ILAC, BBA, DIBt v souladu se stavebními předpisy a má certifikát kvality ISO 9001:2015.

Použití termoreflexní izolace SuperFOIL

Izolaci SuperFOIL můžeme použit nejen na střechy, ale i zdi a podlahy bytových a průmyslových prostor. Takže jedním druhem výrobku můžeme zateplit celý dům. Dá se použít v novostavbách, ale i při rekonstrukci stávajících objektů. Můžeme ji využít také při izolaci půdní vestavby, zahradních domků, garáží, stavbě bazénů a saun, obytných kontejnerů, karavanů a dodávek.

Izolace půdní vestavby
Využití izolace při izolaci půdní vestavby (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)
Izolace střechy
Izolaci SuperFOIL můžeme použít na střechy (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)

SuperFOIL je v České republice nabízena v různých variantách určených pro tepelnou izolaci střechy, zdí a podlahy. Nejvíce poptávané jsou parotěsné izolace SF6, SF19, SF19+, SF40 a SF60 nebo paropropustné izolace SFBB, SF19BB a SF40BB. Tvoří kvalitní tepelnou a zároveň ochranu proti UV záření celého domu.

Tabulka
i (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)
Izolace tvoří kvalitní tepelnou a zároveň ochranu proti UV záření celého domu (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)

Pokud jde o tepelný odpor R, čím vyšší číslo, tím lepší výkon. U součinitele prostupu tepla U se snažíte docílit nejnižší hodnoty pro lepší výkon.

Reflexní izolace
Výjimečná vícevrstvá reflexní izolace (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)
Paropropustná izolace
Paropropustná izolace (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)

Na podlahovou izolaci SuperFOIL SFUF lze přímo pokládat všechny typy podlahového topení. Izolace řady SFFR má navíc i lepší protipožární vlastnosti. SuperFOIL představuje na českém trhu špičkový materiál, kterým se při správné aplikaci snadno dosáhne hodnoty součinitele prostupu tepla až U = 0,1 W/(m²K).

Paro a vzduchotěsná bariéra
i (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)
Univerzální tepelná, paro & vzduchotěsná bariéra (Zdroj: THIRD SOLUTION s.r.o.)

Instalace SuperFOIL

Instalaci zvládne každý. Šetří prostor, čas a peníze oproti klasickým izolacím. Stačí nůžky, sponkovačka a lepicí páska.

Více informací o jednotlivých produktech najdete na webových stránkách firmy
THIRD SOLUTION

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 25.3.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce