reklama

5 důvodů k výměně oken

Proč už vážně uvažovat o výměně oken? Doopravdy pádné důvody spočítáme na prstech jedné ruky, avšak o to závažnější jsou.

5 důvodů k výměně oken (Zdroj: VEKRA)

1. Okny dovnitř protahuje

Starými okny může odcházet až polovina z celkového úniku tepla z bytu! „Nová a především dobře namontovaná okna přitom těsní tak dobře, že sníží celkovou spotřebu tepla v domě až o jednu čtvrtinu, což poznáte už při první zimě,“ uvádí hned na úvod Ing. Pavel Kašpar, manažer montáží značky VEKRA.

okno_VEKRA_Futura_standard_hlinik_foto_zdroj_VEKRA
Standardní okno v hliníkovém rámu (Zdroj: VEKRA)

2. Když okny do bytu zatéká

Ve vlhkém ostění zatékajícího okna se mohou tvořit vlhké mapy, které jsou živnou půdou pro nebezpečné plísně vypouštějící do ovzduší interiéru jedovaté spory. Chronická únava, časté bolesti hlavy, ekzémy – to vše mohou být následky života v takovém prostředí. Investice do nových, kvalitních oken se správně provedenou montáží je tedy částečně i investicí do vlastního zdraví. 

okno_otec a dcera_2_foto_zdroj_VEKRA
Plastové okno v detailu (Zdroj: VEKRA)

3. Okenní rámy a křídla jsou zkroucená

Stará dřevěná okna se časem deformují. „A ani nekvalitně provedená plastová okna se zkroucení nevyhnou, za což zpravidla může jejich nedostatečná či chybějící vnitřní kovová výztuha,“ dodává Ing. Milena Tomčíková, produktová manažerka značky VEKRA. Jakmile je okno pokřiveno, nemůže okenní křídlo těsně doléhat k rámu, čímž vznikají nechtěné netěsnosti. 

2_vyztuhy_plastového_oa_plast_vyztuha_rozdily_foto_zdroj_VEKRA
Rozdíly ve výztuhách plastového okna (Zdroj: VEKRA)

4. Z ulice dovnitř proniká hluk

 Přes opotřebená okna jde všechno slyšet – a to zvenčí i zevnitř. Výměnou oken, která hluk znatelně utlumí, si zajistíte jak klid v domě, tak soukromí. Ve většině případů postačí okna s dnes už běžnými trojskly. Ovšem pokud se byt nachází v doopravdy rušném prostředí, vyplatí se rovnou uvažovat o investici do zvukově izolačních oken. „Ta se vyplňují buď speciálním akustickým, nebo vrstveným sklem, které zajišťuje i vyšší bezpečnost,“ popisuje Milena Tomčíková.

okno_drevo_foto_zdroj_VEKRA
Dřevěné okno (Zdroj: VEKRA)

5. Plánujete zateplovat

Přikračujete k zateplení domu, abyste snížili celkové tepelné ztráty a s tím i náklady na vytápění? Nová okna jsou logickým prvním krokem. Moderní okenní profily disponují vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, k úsporám energií tak přispívají zásadní měrou. „Výměnou oken během zateplování fasády ušetříte čas, peníze a vyhnete se zbytečným starostem. Při dodatečné montáži oken totiž může dojít k poškození nové fasády a jejího zateplení,“ upozorňuje manažer montáží Pavel Kašpar.

okno_drevo_roh_foto_zdroj_VEKRA
Rohové okno v dřevěném rámu (Zdroj: VEKRA)

TIP: Proč se toho nebát aneb výměna oken hrou

„Výměnu oken si ulehčete hned na jejím počátku,“ radí Pavel Kašpar, „a to díky naší chytré aplikaci, kterou má každý náš odborný technik ve svém tabletu, a s její pomocí si nasnímá stavbu i její reálné rozměry.“ Do nasnímané stavby pak můžete umisťovat jednotlivá nová okna, měnit jejich barvy a vybírat k nim to nejvhodnější okenní kování. Okamžitě tak v plné kráse vidíte, jak bude dům i interiér s novými okny vypadat. Je to jako hra, ovšem s opravdovým koncem. Protože jaká okna si zvolíte na tabletu, taková si můžete okamžitě objednat a taková budete mít. Je to rychlé a chytré!

1_Chytra_aplikace_VEKRA_aplikace-konfigurator_foto_zdroj_VEKRA (3)
Chytrá aplikace VEKRA (Zdroj: VEKRA)

Publikováno: 1.3.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce