reklama

Při výběru osvětlení se vyplatí spolupracovat s odborníky

Výběr správného osvětlení je při zařizování bydlení velmi důležitý. Ať už jde o svítidla vnitřní, nebo venkovní, vždy dotvoří celkovou atmosféru prostoru, a zároveň fungují jako designový prvek. Svým umístěním, intenzitou či barvou dotváří atmosféru celého prostoru a zlepšují pocit pohodlí, náladu i výkonnost.

Stůl se židlemi a lustrem
Při výběru světel se vyplatí spolupracovat s odborníky (Zdroj: ELKOV elektro)

Proč je důležité zvolit správný typ osvětlení

Díky vhodně zvolenému osvětlení je možné např. opticky zvětšit místnost, zvýraznit nebo naopak potlačit detaily prostoru či stavby a dodat interiéru požadovanou atmosféru. Správně zvolené světlo navíc dokáže šetřit vaše zdraví.

Kulatý stůl se židlemi a lustrem
Osvětlení dokresluje celkovou atmosféru prostoru (Zdroj: ELKOV elektro)

Poraďte se s odborníky

Aby osvětlení vytvořilo příjemnou atmosféru a dalo vyniknout vašemu interiéru, vyplatí se při jeho výběru navštívit světelné studio a poradit se s odborníky. Výběr osvětlení je dobré řešit již v počáteční fázi stavby nebo rekonstrukce bytu či domu. Ve světelných studiích ELKOV elektro vám nabídnou víc, než jen samotná svítidla. Zkušení odborníci vám poradí a proberou účel a umístění svítidel, vezmou v potaz rozvržení nábytku, umístění oken i výmalbu stěn. Zdarma navrhnou celkové řešení s ohledem na vaše potřeby, osobní vkus a finanční možnosti.

Prodejna se svítidly
Ve světelných studiích vám s výběrem rádi poradí odborníci (Zdroj: ELKOV elektro)

Každé ze studií nabízí široké portfolio interiérových a exteriérových svítidel tuzemských i zahraničních výrobců. Vystavena jsou stropní, závěsná či nástěnná svítidla, lustry, stolní i stojací lampy – jednotlivě i v celých sériích. Kromě vystavených kusů můžete vybírat z katalogové nabídky několika desítek prověřených dodavatelů.  

Prodejna s vypínači
Ve studiu si také vyberete z nepřeberné nabídky vypínačů a příslušenství (Zdroj: ELKOV elektro)

A pokud nevíte, jaké vypínače a zásuvky použít do vašeho interiéru, inspiraci vám poskytnou výstavní panely, na kterých je několik set vypínačů a zásuvek různých designů, barevných provedení i použitých materiálů od plastu, přes sklo, kůži až po keramiku. Produkty z nabídky ELKOV elektro si můžete objednat také v e-shopu: eshop.elkov.cz.

ELKOV elektro je multioborový velkoobchod, který se kromě prodeje elektroinstalačního materiálu, nářadí a fotovoltaických komponentů zabývá také problematikou osvětlení. Ve světelných studiích ELKOV elektro vám pomohou vyřešit osvětlení domácnosti, a to od drobných výměn svítidel, až po celé projekty osvětlení bytu, či rodinného domu.

Publikováno: 21.2.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce