reklama

Elektroinstalační krabice umožní správnou montáž zásuvek do ETICS a eliminují tepelné mosty

Zásuvky, kamery, světla, domovní zvonky, různé vypínače… Elektrických zařízení, která potřebujeme instalovat na zateplovanou fasádu, je celá řada. Pokud má být obálka domu zateplená precizně z hlediska estetiky i funkčnosti, musí být správně provedeny i tyto detaily.

Elektroinstalační krabice umožní správnou montáž zásuvek (Zdroj: HPI)

Díky správné montáži těchto zařízení nedojde v budoucnu k degradaci zateplovacího systému a snížení jeho životnosti. Elektroinstalační krabice pro ETICS se svou promyšlenou konstrukcí přizpůsobují plánované tloušťce zateplení a brání vzniku tepelných mostů.

Uvažujeme-li nad umístěním zásuvek, vypínačů nebo například světla či kamery na fasádě, musíme předem zajistit, aby byla tato zařízení pevně zakotvena zároveň bylo zvoleno řešení, při kterém nevzniknou tepelné mosty. K tomu slouží elektroinstalační krabice pro ETICS od HPI-CZ, největšího dodavatele stavebního příslušenství pro zateplení a střechy u nás. HPI-CZ nabízí hned dvě varianty elektroinstalační krabice pro umístění elektrických zařízení na fasádu.

Elektroinstalační krabice
Elektroinstalační krabice zajistí správné ukotvení (Zdroj: HPI)

Krabice ELEKTRO K1 PRO ETICS pro zásuvku

Použití elektroinstalační krabice K1 z nabídky HPI-CZ umožňuje instalovat zásuvku do fasády s izolantem pro max. tloušťku izolantu 200 mm, respektive 300 mm, dle varianty. Řešení eliminuje tepelný most a zajišťuje trvalý a bezpečný prostup kabelů zateplením. Sada obsahuje nosný tubus s vyznačenými drážkami. Ty se před montáží seříznou podle uvažované tloušťky izolantu. Tubus se pevně připevní na zeď pomocí přibalených kvalitních hmoždinek a vrutů, ve variantách do dutého zdiva a do plného materiálu. Součástí je také vnitřní izolace z EPS válcového tvaru, která se vkládá do tubusu, a dále vnější izolant. Jeho použití usnadní a zkvalitní umístění krabice do izolační hmoty zateplovacího systému. Krabice je určená pro rozvody s napětím do 400 V. Vyrobena je ze samozhášivého polypropylenu a má certifikát dle ČSN EN 60670-1.

Elektroinstalační krabice umožní správnou montáž zásuvek do ETICS a eliminují tepelné mosty (Zdroj: HPI)
Krabice K1 slouží pro plánovanou instalaci zásuvky v zateplených fasádách (Zdroj: HPI)

Krabice ELEKTRO K3 PRO ETICS pro dvě až tři elektrická zařízení

Krabice elektro K3 zajišťuje bezpečný prostup zateplovacím systémem a ochranu kabelů. Krabice s širokým vrchním dílem se hodí pro instalaci dvou až tří elektrických zařízení ve sdružených rámečcích do zateplené fasády s izolantem pro max. tloušťku izolantu 200 mm. Svou konstrukcí a provedením eliminuje vytváření tepelných mostů. Pokud budeme instalovat jen dvě zařízení, využijeme v jedné z krajních pozic vrchního dílu přiloženou záslepku. Tak je možné  vytvořit sdružený rámeček právě pro dva přístroje. K oddělení obvodů v jedné krabici slouží přiložená příčka. Součástí balení krabice K3 je nejen tubus, vrchní díl a izolační prvky z EPS, ale také kvalitní hmoždinky, vruty pro montáž dle typu zdiva. 

Elektroinstalační krabice umožní správnou montáž zásuvek (Zdroj: HPI)
Krabice K3 slouží pro instalaci dvou až tří přístrojů (Zdroj: HPI)

Vrchní část krabice se na fasádu umístí tak, aby nevystupovala nad fasádu. Dírkování na krajích umožňuje lepší spojení prvku s okolní omítkou a redukuje riziko vzniku trhlin či prasklin omítce. Krabice ze samozhášivého polypropylenu je určená pro rozvody s napětím do 400 V. Certifikována dle normy ČSN EN 60670-1. 

Aktuální katalog je ke stažení na www.hpi.cz. Výrobky z katalogu lze objednat nejen na stránkách HPI-CZ, ale i u obchodních partnerů.

Publikováno: 4.2.2021, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce