reklama

Tepelněizolační systém iRoof vhodný pro každou střechu

Tři difuzně otevřené skladby iRoof a nové PIR panely se postarají nejen o tepelný komfort, ale i kvalitní a zdravé prostředí v interiéru. Profesionálně navržené a současně jednoduché skladby jsou určeny pro novostavby i rekonstrukce.

Tepelněizolační systém iRoof vhodný pro každou střechu (Zdroj: Wienerberger)

Vývoj stavebních materiálů jde neustále dopředu. Výsledkem jsou stavební systémy, které díky své kompaktnosti umožňují splnit i nejpřísnější požadavky neustále se zpřísňujících norem. Při novostavbě i rekonstrukci střech se vyžadují tepelněizolační vlastnosti, které jsou stanoveny platnou normou ČSN 730540-2: 2011: Tepelná ochrana budov. Část: Požadavky. Pro nové budovy postavené od roku 2020 platí doporučné hodnoty pro budovy s téměř nulovou potřebou energie.

Aby bylo možné tohoto standardu dosáhnout, je zapotřebí splnit kritéria minimálních tepelněizolačních vlastností stavebních konstrukcí – maximální hodnoty součinitele prostupu tepla konstrukce U, minimální teplotu vnitřního povrchu – hygienické kritérium, minimální průměrnou výměnu vzduchu v místnosti – kritérium výměny vzduchu a maximální měrnou spotřebu tepla na vytápění – energetické kritérium. Stavební konstrukce musí zároveň vyhovovat požadavkům na vyloučení rizika růstu plísní na jejich vnitřním povrchu, na vyloučení kondenzace vodní páry ve stavební konstrukci nebo na jejím vnitřním povrchu. Toho lze dosáhnout použitím vhodných stavebních materiálů ve správně navržených skladbách.

CZ_PHO_Tondach iRoof_komplet
Skladby Tondach iRoof (Zdroj: Wienerberger)

iRoof – řešení zdánlivě neřešitelné situace

Tato zdánlivě neřešitelná situace má vhodné řešení – nový systém iRoof. iRoof je difuzně otevřený systém polyuretanových PIR panelů, který zajistí vysokou kvalitu vnitřního prostředí a konstrukci bez tepelných i akustických mostů. Nadkrokevní izolace iRoof zabraňuje přehřívání interiéru v letním období a úniku tepla v zimě. I navzdory chemicky znějícímu názvu jde v případě PIR desek o zdravotně nezávadný materiál, který je využíván i pro výrobu umělých chlopní v lidském srdci. Je plně recyklovatelný. Jde tedy o vysoce ekologický výrobek. iRoof zároveň patří mezi doporučený sortiment pro stavbu e4 domů společnosti Wienerberger.

Pozitivní ekologická bilance

Díky vysokému tepelněizolačnímu výkonu je díky iRoof možné dosáhnout pozitivní ekologické bilance již po první topné sezóně. Spotřeba energie při výrobě tepelněizolační desky z polyuretanové pěny se proto amortizuje již v prvním roce po instalaci. Každoroční sčítání této spotřeby u šikmé střechy s plochou např. 150 m2 se za 50 let zjistily úspory více než 1 milionu kWh.

CZ_TON_PHO_Image_Photo_iRoof_natahovani_folie_001
S Tondach iRoof zůstane teplo pod střechou (Zdroj: Wienerberger)
CZ_TON_PHO_Image_Photo_iRoof_pokladka_PIR_002
iRoof je moderní PIR izolace, která výrazně zrychluje realizaci střechy a zvětšuje obytný prostor v podkroví (Zdroj: Wienerberger)

Možné kombinace i se stávající izolací

K dispozici jsou tři druhy tvarově stálých tepelněizolačních desek z polyuretanové pěny (PIR), které umožňují kombinace se stávající mezikrokevní tepelnou izolací.

  • Tondach Thermo Classic – oboustranně opatřena difuzně otevřeným rounem odolným proti roztržení, s maximální tloušťkou desky 220 mm;
  • Tondach Thermo Comfort – oboustranně opatřena difuzně otevřeným rounem odolným proti roztržení, na vrchní straně desky difuzní fólie DHV 3 se samolepicími okraji pro dokonalé napojení, s maximální tloušťkou desky 220 mm;
  • Tondach Thermo Classic Alu – oboustranně opatřena hliníkovou fólií pro zvýšené nároky na tepelnou izolaci, s maximální tloušťkou desky 220 mm.

Desky se vyrábějí ve formátu: 2 400 × 1 020 mm, v tloušťkách 80, 100, 120, 140, 160, 180, 200 a 220 mm. Jedna deska váží přibližně 7–16 kg, což ulehčuje manipulaci i montáž.

Ke zrychlení montáže přispívají i drážky Comfort P + D, umístěné po celém obvodu desky. Díky montáži na pero a drážku vzniká plošná tepelná izolace střechy bez tepelných a akustických mostů.

Při požáru se desky chovají podobně jako dřevo. Neskapávají a po ohoření a vytvoření uhlíkové kůrky se požár již dále nešíří (třída reakce na oheň E).

Bezpečný systém

Všechny součásti systému iRoof jsou od jednoho dodavatele, což zaručuje optimální souhru jednotlivých produktů: pálených střešních tašek, izolace, příslušenství. Vhodná kombinace funkčních vrstev střešního pláště také zaručuje vysokou bezpečnost systému.

Stavba
Tradiční materiály spojené s netradičním designem vytvoří z každé budovy unikát (Zdroj: Wienerberger)

Komplexní systém Tondach

iRoof díky svým vlastnostem skvěle doplňuje pálenou střešní tašku Tondach. „Systém PIR desek umožňuje navíc rychlou a jednoduchou montáž. Jeho použití minimalizuje výskyt montážních chyb. Je vhodný jak pro novostavby, tak rekonstrukce,“ doplňuje Jiří Dobiáš.

www.wienerberger.cz

Publikováno: 31.12.2020, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce