reklama

5 tipů, jak si vybrat kvalitní vinylovou podlahu

Konečně jste se dočkali a můžete do svého nového domova začít vybírat podlahu? Rekonstruujete a začínáte pěkně od podlahy? Investice do podlahové krytiny není malá, na druhou stranu se jedná o investici na několik let dopředu. Jsou totiž podlahy, které vám při správné pokládce a péči vydrží i desítky let. Jak vybrat podlahu, která se stane nedílnou součástí vašeho domova?

5 tipů, jak si vybrat kvalitní vinylovou podlahu (Zdroj: vinylfloor.cz)

Podlaha je základ každé místnosti

Podlaze dáváme pořádně zabrat. Chodíme po ní, stavíme na ní nábytek, děti se po ní plazí a jezdí autíčky. Je základem každé místnosti, a tak k ní musíme také přistupovat.

Vybrat takovou podlahovou krytinu, která bude hezká, funkční, odolná a kvalitní, to nám dá pořádně zabrat. Napadlo by vás, že její výběr působí i na naše zdraví? V koberci se drží prach, některé krytiny taky odvádí rychle od nohou teplo.

Jak vybrat podlahu do každé místnosti?

Než se pustíte do výběru, ujasněte si, co od podlahy očekáváte, jak ji zatížíte a jaké jsou vaše finanční možnosti. Podlaha se nemění tak často jako třeba barva stěn, dejte si na jejím výběru opravdu záležet.

Na materiálu záleží

Z jakého materiálu by podlaha měla být vyrobena? Co od ní očekáváte? Chcete mít doma podlahu ze dřeva, dlažbu, lamino, vinyl?

Ložnice
Když vybíráte podlahovou krytinu, je třeba vědět, jak bude místnost zařízená (Zdroj: vinylfloor.cz)

Vezměte v potaz vzhled interiéru

Když vybíráte podlahovou krytinu, je třeba vědět, jak bude místnost zařízená. Podlaha by totiž měla s celým interiérem ladit a dotvářet ho v jeden celek. Výrobci krytin na to naštěstí myslí, takže své krytiny nabízí v mnoha dekorech a imitacích.

Víte, že do velké místnosti se světlými stěnami se hodí tmavší dekory, malé a tmavé místnosti opticky zvětší světlá podlaha? K venkovsky laděnému interiéru se zase hodí dřevo.

Není nutné vybrat jeden druh podlahy do celého domu

Nemůžete se rozhodnout pro jeden druh podlahy? Klidně je kombinujte. Do koupelny můžete dát vinyl nebo dlažbu, do dětského pokoje klidně dejte vinyl i koberec. Nikde není psáno, že v celém domě musí být jen jeden druh podlahové krytiny.

Podlahová krytina
Nemůžete se rozhodnout pro jeden druh podlahy? Klidně je kombinujte (Zdroj: Depositphotos)

Myslete taky na to, jak náročná bude péče o vybranou podlahovou krytinu

Při výběru podlahy se zamyslete i nad tím, jak náročné bude udržet podlahu čistou a krásnou. Podlahu ze dřeva je třeba neustále zametat a vysávat, aby na ní nezůstalo nic, co by ji mohlo poškrábat. Navíc se nesmí moc často umývat, stejně tak podlaha z lamina. Vinyl snadno očistíte vlhkým mopem nebo vysavačem, péče o ně není nijak extra náročná.

Náš tip: Ať už vybíráte podlahu do kuchyně, koupelny nebo ložnice, vsaďte na tu z vinylu

Určitě jste se s ní už setkali. Podlaha z vinylu patří k těm nejoblíbenějším, protože se poměrně snadno pokládá, dobře se udržuje, pěkně vypadá, je odolná a může vám sloužit i desítky let. Na trhu ji najdete v několika provedeních:

  • Vinylová podlaha v metráži je praktická a příjemná na došlap. Když sáhnete po PVC s filcem, potěší vám skvělé izolační vlastnosti a schopnost vyrovnat drobné nerovnosti podlahy.
  • Vinylové lepené dílce snesou i vyšší tlak, třeba od nábytku, navíc, když dojde k poškození, dílec jednoduše vyměníte za nový.
  • Plovoucí vinylové podlahy s click systémem po celém obvodu lamel se mohou používat i ve vlhkých prostorách jako koupelny, prádelny apod. Jsou fajn i pro rekonstrukce, protože je klidně můžete položit na původní parkety, beton, dlažbu.
Vinyl
Podlaha z vinylu patří k těm nejoblíbenějším (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 2.12.2020, Autor: Vinylfloor.cz (text a foto), Depositphotos (foto) , Profil autora: Redakce