reklama

Ruukki Monterrey: Rekonstrukce střechy

Zajeli jsme se podívat za majitelem domu, na kterém je už čtyři roky naše střecha s krytinou Ruukki Monterrey. Střecha byla na první pohled ve skvělé kondici a její majitel se o ní s chutí rozpovídal. Třeba vás jeho nadšení inspiruje a střecha nad vaší hlavou se také brzy promění. Rodinný dům je zasazen do zahrady protkané cestičkami, které se vinou mezi obrovskými kameny a okrasnými keři.

Rekonstrukce střechy
Ruukki Monterrey Grand Rekonstrukce střechy (Zdroj: Ruukki)

Pan Vladimír měl od začátku jasno v tom, jakou střechu pro svůj dům zvolí. Rodinný dům v obci Obříství měl před sebou celkovou rekonstrukci. Majitelé se nejdřív zaměřili na fasádu a pak hledali vhodnou střešní krytinu.

Líbila se nám barva, protože nejdříve jsme udělali fasádu a pak teprve přišla na řadu střecha. Monterrey se hodila skvěle a důležitá byla taky garance kvality,” vysvětluje pan Vladimír důvody, proč si vybrali pro svůj dům střechu od Ruukki.

BU9A9771
Rodinný dům v obci Obříství měl před sebou celkovou rekonstrukci (Zdroj: Ruukki)

Teď už žije rodina pana Vladislava pod střechou Ruukki Monterrey čtyři roky. To je dost na to, aby mohli posoudit, jak si vede v jednotlivých ročních obdobích a jak jsou s ní celkově spokojeni.

V létě chládek v zimě teplo

“Nahoře máme krásný chládek i v létě. V zimě se tam zase drží příjemné teplo, ale to už nikomu nevadí. Strašně velké plus vidím v tom, že jsme mohli obložit stejnou krytinou i římsy. Bylo to vyřešeno tak precizně, že člověk nevěří, že je to plech,” objasňuje pan Vladimír.

BU9A9752
Barvu zvolili obyvatelé rodinného domu podle vzorníku a také podle toho, co bylo v prodejně vystaveno (Zdroj: Ruukki)

Barvu zvolili obyvatelé rodinného domu podle vzorníku, a také podle toho, co bylo v prodejně vystaveno.

Chtěli jsme, aby střecha byla výrazná. Červenou jsme nechtěli a tahle nám vyhovuje,” dodává pan Vladimír.  

Montáž trvala dva měsíce. Probíhala v jednom z nejparnějších červenců za poslední roky, a tak to nebylo pro certifikovanou realizační firmu Realvestav s.r.o. snadné. Ale přesto se rekonstrukce střechy na domě zasazeném do zahrady plné krásných keřů skvěle povedla a obyvatelům se zde spokojeně žije a věříme, že ještě dlouho jim bude nová střecha dělat radost.

BU9A9620
Rekonstrukce střechy na domě zasazeném do zahrady plné krásných keřů se skvěle povedla (Zdroj: Ruukki)

Publikováno: 11.9.2022, Autor: Ruukki (text a foto) , Profil autora: Redakce