reklama

Barevné teplo pro každou koupelnu

Teplo v té nejkrásnější podobě – to jsou designové radiátory od společnosti Zehnder. Nyní lze navíc nejoblíbenější typy pořídit v atraktivních barvách za cenu základního provedení. Podívejte se, jak si zařídit teplo třeba do koupelny.

Barevné teplo pro každou koupelnu (Zdroj: Zehnder)

Už nejen bílá nebo chromová – koupelnový radiátor Zehnder může hrát mnoha barvami, a to bez příplatku. Švýcarský výrobce mimořádně kvalitních radiátorů pravidelně vypisuje akci na zajímavá barevná provedení za cenu modelu v základní bílé barvě. I letos byly odstíny zvoleny tak, aby odpovídaly aktuálním barevným trendům v zařizování interiéru koupelny nevyjímaje.

Zehnder_RAD_Kazeane_detail_Print_70755
Inovativní, v prestižní designové soutěži oceněný radiátor Zehnder Kazeane je k dispozici v chromu i téměř 50 barevných odstínech. Zde v barvě červené Ruby Red 3003 (Zdroj: Zehnder)
Zehnder_RAD_Kazeane_detail_Print_70755
Inovativní, v prestižní designové soutěži oceněný radiátor Zehnder Kazeane je k dispozici v chromu i téměř 50 barevných odstínech. Zde v barvě Black Matt 0557 (Zdroj: Zehnder)

Co hledáme v koupelně

Čistota, jednoduchost, komfort. Relax, zklidnění, ale i ranní restart a „nakopnutí“ do každodenního shonu – koupelna plní roli prostředí s velmi protichůdným posláním. Zatímco ráno vás má připravit na nástrahy všedního dne, večer je místem pro uvolnění, hledání harmonie a celkovou regeneraci. Proto bychom jejímu zařízení měli věnovat zvýšenou pozornost.

Zender
Topné těleso Zehnder Metropolitan Bar disponuje integrovaným ventilem – estetičnost tak dokonale ladí s funkčností. Barva White Matt 0556 (Zdroj: Zehnder)

Jaké jsou aktuální trendy

Agresivní kontrastní prvky obkladů vystřídaly přírodní tóny, a dokonce i přírodní materiály. Do popředí se dostává kámen či dokonce materiál donedávna v „mokrém provozu“ nepředstavitelný čili dřevo. Pokud hledáte ekonomickou variantu moderní koupelny, volte keramické obklady, které se výše uvedeným decentně přibližují – obklady s designem kamene či zvrásněné do podoby téměř dřevěného povrchu. Velkou roli hraje výběr baterií či sanitární keramiky – a i zde se kromě základních barevných variant objevují pořád častěji i atraktivní odstíny šedé, krémové bílé či matné černé. Koupelnový radiátor – druhdy poslušný pomocník, jehož výběru se nevěnovala velká pozornost a sloužil hlavně na sušení ručníků a staral se o celkovou tepelnou pohodu v místnosti – si nově získává velkou pozornost. Díky správnému výběru totiž tato ryze praktická součást interiéru může plnit i zcela nové funkce – třeba optického centra koupelny. Proto je potřeba jeho pořízení věnovat náležitou péči.

Zehnder_RAD_Subway_Inox look_Print_25456
Designově čistý radiátor Zehnder Subway ve vzhledu nerezové oceli s označením Inox Look 0332 (Zdroj: Zehnder)

Designové radiátory Zehnder domov vyhřívají i jej opticky zhodnocují. Není se čemu divit, byly přece navrženy známými designéry. A přitom funkčnost, vyžadovaná pro jednotlivé prostory, jako je koupelna, kuchyně, toaleta a fitness, není opomíjena, naopak je u výrobků Zehnder samozřejmá. Radiátory Zehnder jsou vyrobeny z přesných ocelových trubek, dokonale spojených bez viditelných svárů. Mimořádnou kvalitu radiátorů podtrhuje vysoce jakostní chromování a dvojvrstvé lakování, jehož výsledkem je dlouhá životnost, vyšší odolnost vůči mechanickému poškození a proti korozi, snadnější čištění i lepší vzhled.

Zehnder_RAD_Forma_Asym_chrome_bathroom_towel_Print_46250
Antracitový Zehnder Forma Asym - dokonale svařené ocelové trubky bez viditelných spojů přinesou radost do nejedné koupelny – ať už vytápěné teplovodně či elektricky, nebo s kombinovaným provozem (Zdroj: Zehnder)
Zehnder_RAD_Yucca_Asym_open access_Print_30083
Stálice mezi asymetrickými radiátory Zehnder Yucca Asym je k dostání také ve variantě pro rozdělení prostoru koupelny. Červená barva Ruby Red 3003 krásně vynikne v kontrastu s ostatními prvky (Zdroj: Zehnder)

Barevné odstíny zdarma

Barvou roku 2020 je modrá – ať už v odstínu klasická, kobaltová či námořnická. V koupelně dominují přirozené tóny – hnědá, béžová, šedá, bílá, černá a taky jemné odstíny zejména tmavší modré. Na tyto trendy reaguje i renomovaný producent topných těles Zehnder: nejoblíbenější koupelnové radiátory Zehnder Yucca Asym, Zehnder Quaro, Zehnder Metropolitan Spa, Zehnder Metropolitan Bar, Zehnder Subway, Zehnder Kazeane, Zehnder Forma Asym, Zehnder Roda Spa Asym a nově také Zehnder Vision jsou v rámci akce Colours free bez příplatku dostupné
v 6 barevných odstínech – od černé matné, přes antracitovou, matně bílou, béžovou „quartz“, rubínovou červeň až po barvu připomínající nerezovou ocel.

Zehnder Vision_black_bathroom_Print_76660
Zehnder Vision vyniká čistým tvarem díky čtvercovým trubkám. Nově k dostání také v chromované verzi, na obrázku v barvě černá mat 0557 (Zdroj: Zehnder)
Zehnder_RAD_Quaro_bathroom_radiator_red_Print_25611
Radiátor Zehnder Quaro můžete vlastnit ve verzi s vestavěnou elektrickou topnou tyčí řízenou dálkovým ovládáním. Např. v barvě Ruby Red toho času bez příplatku (Zdroj: Zehnder)

Ovšem nemusíte truchlit ani v případě, pokud byste si nevybrali – Zehnder standardně nabízí až 50 barevných odstínů pro topná tělesa a téměř u všech typů také chromované nebo nerezové provedení.

Na všechny teplovodní radiátory poskytuje společnost Zehnder záruku 5 let.

Zehnder – vše pro komfortní, zdravé a energeticky úsporné vnitřní klima

Publikováno: 9.11.2020, Autor: Zehnder (text a foto) , Profil autora: Redakce