reklama

Konvektory, řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění

Dnešní doba klade čím dál tím vyšší důraz na energetické úspory na vytápění budov. Moderní stavební materiály dokáží snížit tepelné ztráty na minimum, a tak je použití tepelného čerpadla nebo jiného nízkoteplotního zdroje standardní volba. Pokud se rozhodnete pro teplovodní vytápění s nízkoteplotním zdrojem, je potřeba vyřešit otázku vhodného koncového otopného tělesa. Ideální volbou jsou vedle klasických radiátorů i teplovodní konvektory.

Konvektory, řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění (Zdroj: Korado)

Při vytápění teplovodními konvektory se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí. Dochází k cirkulaci, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze. Velkou předností konvektorů je, že se velmi rychle ohřívají a dokážou účinně předávat teplo do místnosti. Oproti standardním radiátorům disponují nižším vodním objemem (až o 90 % menším ve srovnání s běžnými radiátory), což má za následek nižší tepelnou setrvačnost těchto těles. Konvektory lze zapojit i do systému chytré domácnosti.

Novinkou jsou i modulární řešení konstrukce konvektorů pro atypické interiéry, kde se nachází např. sloupy, rohy či oblouky. Ze široké nabídky těchto designových modulů je možné jednoduše a rychle vytvořit požadovanou sestavu podlahových konvektorů přesně pro daný interiér.

KORAFLEX
Při vytápění teplovodními konvektory se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí (Zdroj: Korado)

Speciální zakázková provedení konvektorů lze napojit na přívod čerstvého vzduchu např. centrální rekuperaci. 

Česká společnost KORADO nabízí celé portfolio inovovaných podlahových konvektorů KORAFLEX, lavicových konvektorů KORALINE, které lze umístit pomocí stojánkových konzol i na zeď či samostatných výměníků KORABASE. Široké portfolio produktů umožňuje komplexní projektová řešení pod jednou značkou pro každou stavbu, což přináší maximální kompatibilitu, projekční pohodlí a servis, individuální řešení a také finanční úspory. Díky moderní technologii výroby je možné vyrábět i atypické rozměry konvektorů dle potřeb jednotlivých projektů.

KORAFLEX_inovace(6)
Široké portfolio produktů umožňuje komplexní projektová řešení (Zdroj: Korado)

Příklady jednotlivých řešení

V zimě topí, v létě chladí

Řada KORAFLEX Variant reaguje na nové energetické požadavky. Konvektor umožňuje vytápění i chlazení. Tepelný výkon tělesa je odvozen od jeho velikosti, začíná na 67 W a maximum dosahuje 14 609 W. Chladící výkon se pohybuje v rozmezí od 99 do 2 180 W. Na výběr je mezi dvou- a čtyřtrubkovou variantou.

KORAFLEX_inovace(1)
Konvektor umožňuje vytápění i chlazení (Zdroj: Korado)

Když chybí hloubka

Pro případy, kdy není možné do podlahy zabudovat hlubší konvektory, vznikla speciální řada KORAFLEX Thin.  Pro její zabudování stačí otvor o hloubce 6 cm. I při nízké hloubce však konvektor dodává solidní výkon až 644 W. Tento model je vhodný především do interiérů s nízkou hloubkou podlah, a jako sekundární otopné těleso pro odstínění chladu z francouzských oken. K dostání je ve čtyřech šířkách a s různými krycími mřížkami.

KORAFLEX Variant F2V s pricnou mrizkou hlinik_stribrna
Konvektory mohou topit i chladit díky inovativnímu technickému řešení (Zdroj: Korado)

5 důvodů, proč se rozhodnout pro konvektor

  1. Ekonomický provoz – rychlý nástup tepla, nízká spotřeba energie, ochrana životního prostředí
  2. Široká nabídka, designové řešení – pro rodinné a bytové domy, administrativní budovy a nebytové prostory
  3. Povedení pro interiér, suchá i vlhká prostředí
  4. Vhodné pro všechny zdroje energií – tepelná čerpadla, plyn, elektřina, solární panely, dřevo i biomasa
  5. Konvektory mohou topit i chladit díky inovativnímu technickému řešení

Publikováno: 15.11.2020, Autor: KORADO (text a foto) , Profil autora: Redakce