reklama

Nová terasa je pýchou každé zahrady

Terasy bývají čím dál častěji nejvyhledávanějším místem celé zahrady, možná i celého obytného prostoru. Moderní trend obytnému exteriéru přeje, tak proč si nepostavit kvalitní terasu pro slunečné dny a teplé večery? V první řadě je důležité plánovat. Vyberte vhodné místo s dobrým přístupem, s dostatečnou velikostí a ideálně i místo, kde si dopřejete soukromí a budete se cítit pohodlně.

Terasa
Nová terasa je pýchou každé zahrady (Zdroj: BEST)

Komfortní terasa musí být dostatečně velká a pohodlná. I když betonová dlažba není na trhu žádným nováčkem, stále je nejpoužívanějším materiálem. Důvody jsou prosté. Mezi hlavní přednosti tohoto materiálu patří trvanlivost, jednoduchá pokládka i údržba a především široký výběr rozměrů, barev i povrchových úprav.

Nejširší výběr sortimentu betonových dlažeb a dalších prvků do zahrady naleznete u společnosti BEST - jedničky na českém trhu.

_MG_0527_vikio
Dlažba BEST – TERASOVÁ VIKIO (Zdroj: BEST)

Dlažba na terase by měla být nejen potěchou pro oči, ale především musí poskytovat dostatek komfortu i při došlapu bosou nohou. Ideální volbou je možnost pokládky na gumové terče, které vytvářejí mnohem měkčí a pohodlnější pocit při došlapu. Terče jsou jednoduchým pomocníkem při pokládce. Jsou většinou kruhové a je možné je rozřezáním rozdělit na poloviny nebo čtvrtiny pro použití do krajů. Potřebný počet terčů lze zjistit jednoduchým výpočtem, návod najdete na stránkách www.best.info. K tomuto druhu pokládky se nejlépe hodí velkoformátové a terasové dlažby, které se pokládají na střih. Vybírat můžete z rozměrů od 30x30 cm až po 1x1 m a z mnoha barevných či povrchových úprav. Za zmínku jistě stojí nové reliéfní povrchy, které se velmi podobají přírodním kamenům. Jejich struktura i přirozená barva nepokazí žádnou terasu.

_MG_6437_ravertino
Dlažba BEST – TERASOVÁ RAVERTINO, barva tryskaná antracitová (Zdroj: BEST)

Velmi oblíbenými dlažbami jsou také sestavy více kamenů v menších či větších rozměrech, které vytvářejí originální, většinou nepravidelné vzory. Mezi nejžádanější patří BEST – BELEZA a BEST – BELISIMA. Tyto betonové kostky jsou vyráběny ve výšce 6 i 8 cm, proto nachází využití nejen na terasách, ale i chodnících a příjezdových cestách. Na výběr je 6 barevných variant v teplých i studených odstínech nepravidelně prolínaných colormixů. A také 4 povrchové úpravy, od hladkého provedení až po ostařenou nebo otryskanou strukturu. Novinkou u této dlažby je také speciální lakování ULTRA UV. Pomocí této technologie lze zušlechtit povrch betonové dlažby a zvýšit tak její užitnou hodnotu. Povrch betonové dlažby tak dosahuje lepších odolností při styku s nečistotami, snadněji se čistí a zvyšuje se její odolnost proti mechanickému poškození. Po aplikaci laku pomocí nové technologie se zvýrazňuje rozdílnost barev a zvyšuje se tak jejich jas a kresba, to především v případě výrobku v barvě colormix.

_MG_0586_Beleza
Dlažba BEST – BELEZA, povrch SAMETOVÝ UV, barva colormix brilant (Zdroj: BEST)

Při realizaci nové terasy je ideální přemýšlet koncepčně. Tedy pokud uvažujete i o dalších betonových prvcích, ať už na plot nebo příjezdovou cestu, doporučujeme ladit vše do stejného stylu a vybírat tak sortiment od jednoho výrobce. Pokud si nejste jisti, že vyberete správně nebo chcete své nápady profesionálně zkonzultovat, pak doporučujeme navštívit odborníky. Proškolení pracovníci v podnikových prodejnách BEST jsou připraveni kdykoliv pomoci. K dispozici mají rozsáhlé venkovní vzorkovny a moderní showroomy. Ochotně vás provedou Arch Centry, poradí s výběrem, s propočty i se samotnou objednávkou. Při výběru je velkou výhodou prvky vidět, sáhnout si na ně a mít tak reálnou představu o barvě i povrchové úpravě. Podnikové prodejny BEST jsou skvěle dostupné na osmi místech České republiky.

_MG_1724_prodejna
Vnitřní vzorkovna a podniková prodejna (Zdroj: BEST)
_MG_9549_vzorkovna
Venkovní vzorkovna a podniková prodejna, Nehvizdy u Prahy (Zdroj: BEST)

Více na www.best.info nebo na infolinkách + 420 800 858 858, + 420 800 848 848. 

Publikováno: 23.11.2020, Autor: BEST (text a foto) , Profil autora: Redakce