reklama

Luxusní velkoformátová dlažba

Trend v oblasti dlažeb velí jasně. Čím větší, tím lepší. Velkoformátová dlažba je oblíbená zejména pro své univerzální použití. Nádech luxusu dodá jak domům moderního formátu, tak historickým objektům. Vyskládaný prostor dokáže sjednotit a opticky zvětšit. Své uplatnění tak nachází ve stísněných prostorech, ale i tam, kde je žádoucí velikost vyskládané plochy naopak podtrhnout.

velkoformátová dlažba
Luxusní velkoformátová dlažba (Zdroj: Presbeton)

Výrobce betonových betonových dlažeb a komponentů na exteriérové i interiérové použití, česká společnost Presbeton, nabízí celou řadu velkoformátových dlažeb, které dodají vašemu domu a zahradě náležitý šmrnc.

Betonová dlažba je vhodná zejména do exteriéru, kde je schopná odolávat odolávat zdejším klimatickým podmínkám. Výhodou je pak příznivá cena, která ani u velkorozměrové luxusní dlažby nešplhá do závratných výšin. Díky moderním výrobním technologiím dnes navíc beton rozhodně není nudným šedým materiálem. Různé struktury a probarvené varianty naopak dokáží velmi věrně napodobit například kámen nebo dřevo.

velkoformátová dlažba monume xl
Velkoformátová dlažba MONUME XL snese i velké zatížení (Zdroj: Presbeton)
dlažba kolem bazénu
Velkoformátová dlažba MONUME XL dodá nádech luxusu každému domu a je ideální k různorodému využití (Zdroj: Presbeton)

Monumentální velkoformátová dlažba, která vydrží všechno

Prémiová dlažba, která snese jakoukoliv zátěž, tak by se dala charakterizovat dlažba MONUME XL z nabídky společnosti Presbeton. K dostání je v opravdu impozantním rozměru 1 m x 1 m nebo 1 m x 0,5 m a třech barevných odstínech, šedé, bílé a černé. Tloušťka dlaždice 12 cm zaručuje maximální odolnost i při dennodenní zátěži například pojezdem nákladních vozů. Dlažba MONUME XL má i výborné protiskluzové vlastnosti a je opatřena vnitřním ochranným systém Protect System IN, který zamezuje pronikání vody do struktury dlažby a usnadňuje čištění.

Síla a krása inspirovaná přírodním kamenem

Velkoformátová betonová dlažbě ALMA má jemný zvrásněný povrch a nepravidelné hrany a je tak k nerozeznání od přírodního kamene. Je nabízena v několika rozměrech, z nichž největší dosahuje 800 mm x 800 mm. Výhodou této dlažby je i široký výběr přirozených odstínů od bílé, šedé, přes žlutou, okrovou a terakotu. Bez problémů se dá sladit s jakýmkoliv objektem. Dlažba ALMA  je nabízena v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT pro snadnou údržbu a čistění. Úprava PCT zamezí pronikání vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek z grilování či rozlité víno tak stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

velkoformátová dlažba alma
Velkoformátová dlažba ALMA se vyrábí i v populárním a nadčasovém bílém reliéfním povrchu, který dokonale imituje přírodní kámen (Zdroj: Presbeton)
velkoplošná dlažba alma
Melírové žluté odstíny velkoformátové dlažby jsou ideální i k historickým domům (Zdroj: Presbeton)

Dřevo nebo beton?

Další oblíbenou strukturou betonové dlažby je imitace dřeva. Dřevo je jeden z nejoblíbenějších materiálů vůbec. Při venkovním použití však vyžaduje více pozornosti a péče, než jsou mnozí ochotní pravidelně podstupovat. Betonový obklad s reliéfem dřeva představuje kompromis mezi jedinečnou strukturou dřevěných prken a bezúdržbovým provozem betonového povrchu. Plošná dlažba DAREA o rozměru  800 mm x 400 mm zkrášlí jakoukoliv terasu či prostor kolem domu. Minimální nasákavost, snadné čištění a možnost povrchové impregnace PCT je u prémiové dlažby samozřejmostí.

dlažba imitace dřeva
Velmi oblíbená dlažba v dekoru dřeva (Zdroj: Presbeton)
venkovní terasa
Dřevo, na rozdíl, od betonové dlažby v jeho dokonalé imitaci, potřebuje pravidelnou péči. Oproti tomu betonové dlažby jsou prakticky bezúdržbové (Zdroj: Presbeton)

Více informací zjistíte na www.presbeton.cz

 

Publikováno: 1.9.2020, Autor: Presbeton (text a foto) , Profil autora: Redakce