reklama

Opravdu bezpečné dveře...

Všichni se snažíme o zabezpečení majetku, věcí, cenností, bytu, domu, zkrátka čehokoliv, co chceme mít, jak se říká pod zámkem, abychom se o to nemuseli bát a v klidu mohli odjet na dovolenou a hlavně abychom každé ráno opouštěli svůj byt – domov – zázemí s klidným srdcem. Pro tyto účely slouží tzv. bezpečnostní dveře.

Víte, podle čeho vybírat bezpečnostní dveře? Poradíme Vám, jak na to. Získejte spoustu praktických informací v našem článku a dozvíte se víc!
Opravdu bezpečné dveře...

Samozřejmě je pojem bezpečnostní dveře v dnešní době již velice rozšířený a známý, ovšem to, co se neustále různí, jsou představy, názory a očekávání, které o nich má má každý z nás!

Běžné obyčejné dveře, ať už jsou z dřevotřískových desek potažených fólií či laminem, ať z masivu, plní funkci uzavírání prostor, které potřebujeme. Je jedno, je-li to vchod do domu, vstup do bytu nebo do vyhrazených prostor (firmy, komerční zóny, apod.). U většiny běžných dveří, které nejsou bezpečnostní, řešíme jejich vzhled a designové prvky jako kování, prosklené tabulky a ozdobné rámečky.

Tyto dveře ovšem, jakkoliv krásné, neplní funkci zabezpečení. Proto v mnohých případech raději volíme bezpečnostní dveře.

Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře?
Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře?

Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře

Někdo preferuje tuhle značku, druhý tamtoho výrobce, třetí chce levně pořídit, čtvrtý se nechá ovlivnit druhým a tak dále. Kde je ale skutečná pravda? Jak zjistit, které bezpečnostní dveře jsou nejbezpečnější, anebo který výrobce je bezpečnější než jiný? Pokusíme se tedy zodpovědět často kladené dotazy a vysvětlit nejasnosti, které okolo problematiky bezpečnostních dveří existují.

1. Které bezpečnostní dveře jsou opravdu kvalitní?

  • Ty, které mají ocelovou vyztuženou konstrukci a ocelový plášť, na kterém je teprve povrchová úprava.
  • Ty, které jasně deklarují certifikaci výrobku a srozumitelně vysvětlují pojem bezpečnostní třídy - odolnosti proti násilnému vniknutí.
  • Ty, které mají přehledný a jasně čitelný výrobní štítek s označením typu, výrobce, krajiny původu, bezpečnostní třídy, výrobní a zkušební normy, výrobní číslo a označením protipožární odolnosti.
  • Ty, které zaručují dobré tepelně izolační vlastnosti (součinitel prostupu tepla U) a odhlučnění (dB).
  • Ty, jejichž cena by měla odpovídat kvalitě použitých materiálů a technologii výroby součastně s pravostí všech deklarovaných certifikátů. Zároveň i serióznost výrobce a délka jeho působení na trhu je puncem kvality.
Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře
Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře

2. Které bezpečnostní dveře jsou nepřekonatelné?

Žádné!!

Je toto tvrzení překvapivé? Pro některé z vás možná ano. Jde o to, že na světě neexistuje věc či výrobek, který by hrdě mohl nést přízvisko „nepřekonatelný“. Vše se nějakým způsobem dá jednou překonat. Je to vždy otázkou času a prostředků k dispozici. Příkladem když pojedete s tankem na ty „nejbezpečnější, nejdražší, nejlepší bezpečnostní dveře“ je pak zcela jedno, jakou bezpečnostní třídu mají, jak byly drahé a jak jsou super. Před tankem neobstojí ani vteřinu, byť prodejce/výrobce tvrdí opak.

Záleží ovšem na tom, co od výrobku a řešení očekáváme a co chceme, aby splňoval. Jaká kritéria je třeba si stanovit, abychom vlastně věděli, co vlastně chceme zabezpečit a ochránit? Jaký nejvhodnější způsob a míru bezpečnosti zvolit?

Pokud toto víte, víte, co chcete a zvolíte takový výrobek, který bude splňovat požadavky zadání na provedení a zabezpečení, které potřebujete.Velkým rizikem totiž i nadále zůstává pořizování bezpečnostních dveří bez alespoň základní znalosti problematiky této oblasti. Pak se velice často stává (bohužel i v dnešní době), že neseriózní výrobce či prodejce využije vaší neznalosti a vnutí vám své, mnohdy klamné, myšlenky – jen, aby prodal…

Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře
Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře

3. Zbavím se tak rizika vykradení?

Ano i ne.

Podstatou tohoto paradoxu je to, že nikdy nemůžete vědět či tušit, zda se nějakému zloději váš byt nezalíbí. Samozřejmě horší alternativou je pořizovat bezpečnostní dveře až po vykradení…, neboť jde o řešení, jak se říká, „s křížkem po funusu“. Nejde o to, že byste si zahrávali s hrozbou „co když nás vykradou také?“ i když se to ještě nestalo. Nejde ani o to, zda si namlouváte „nám se přece nemůže nic stát“ a spoléháte se kdesi ve svém nitru, na klamnou domněnku štěstěny a nedotknutelnosti.

Naprostá většina obětí takových případů se shoduje v tom, že kromě faktu ztráty hmotných – movitých věcí a předmětů nebo financí a jiných cenností, šlo o frustrující pocit z pohybu naprosto cizí osoby po jejich bytě. Představa o „tom mém zázemí, soukromí, které je přece nenarušitelné“ je náhle pryč a již se těžko budete zbavovat pocitu ohrožení. Z našich zkušeností z reakcí takto vykradených lidí vyplývá, že nemalé procento volí raději přestěhování do jiného bytu a následné pořízení bezpečnostních dveří. Uvědomit si je třeba i to, že zloděj přece většinou neví, co vše se za dveřmi bytu skrývá, tudíž je mylná i představa, že „já nic cenného nemám, proč by vykrádali zrovna mě“…

Jde o to, že stát se to může naprosto každému. Nikdy nikdo z nás neví, co a jak se může přihodit. Historie nás přitom varuje z nekonečného množství smutných případů, které se také zdály téměř nemožné a nejnepravděpodobnější na světě…, ale staly se. Jde také o to, nečekat na zloděje. Jde o to, eliminovat či snížit riziko vzniku krádeže na co nejmenší možnou hranici. Prostě a jednoduše zabezpečit se a být v klidu.

Více informací naleznete na www.sherlock.cz.

Publikováno: 31.1.2011, Autor: SHERLOCK bezpečnostní dveře, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce