reklama

Z čeho stavět? Ptejte se on-line odborníka

Z čeho postavit rodinný dům? Tuto otázku si položí každý, kdo začne uvažovat o výstavbě vlastního bydlení. Ptejte se odborníka. Na 15. září od 11 do 13:00 hodin pro vás připravujeme on-line diskusi s ing. Petrem Velebou, produkt technikem společnosti Wienerberger. Svoje otázky můžete posílat již nyní, a to na adresu: denisa.dolejsova@ceskykutil.cz.

Z čeho stavět? Ptejte se on-line odborníka

Na co se můžete zeptat? Třeba na to, z čeho postavit rodinný dům.

Zdění s pěnou DRYFIX. Hrubá stavba hotová do týdne. Na co si dát při stavění pozor. Průkaz PENB. Pasivní dům z cihel i bez zateplení zdiva. Bezplatná pomoc při založení stavby. Zateplování zdiva. Zjištění nákladů na stavbu. Zelená úsporám i při úpravách stávajícího bydlení. Zdění i za mrazu. A z čeho postavit rodinný dům?

Wienerberger na FOR ARCHu

Zajímavou inspirací pro budoucího stavebníka může být například i návštěva stavebního veletrhu. Na návštěvníky stánku společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čeká řada zajímavých novinek. Představí se zde jak nové cihly POROTHERM pro pasivní domy, tak nové zajímavé služby pro koncové zákazníky.

Expozici firmy návštěvníci naleznou ve stánku č. 14, hala A1. Zájemci se zde budou moci seznámit i s novou cihlou plněnou minerální vatou POROTHERM T Profi, jež byla uvedena na trh letos na jaře.

Wienerberger na FOR ARCHu
Wienerberger na FOR ARCHu

Oblíbené ukázky zdění

Ve stánku budou probíhat i velmi oblíbené praktické ukázky zdění. Prezentovat se zde bude práce se zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX, která již má na svém kontě několik významných ocenění. Nově se bude zdít i s maltovacím vozíkem pro celoplošnou maltu. Jedná se o technologii, která se používá speciálně u broušených cihel a u cihel plněných minerální vatou. Návštěvníci zde mohou zhlédnout také novinku – speciální konstrukci pohledově velmi efektního rohového okna, u něhož již není nutné budovat mohutný rohový sloupek.

Pro pasivní i nízkoenergetické domy

Velký zájem je očekáván hlavně o cihly plněné minerální vatou POROTHERM T Profi a cihelné bloky POROTHERM EKO+. Z obou lze při vhodně řešeném projektu a dodržení dalších podmínek postavit nízkoenergetický či pasivní rodinný dům bez toho, aby se muselo zateplovat obvodové zdivo. Podle Ing. Busty je to dáno nejen zájmem stavebníků o domy s nízkou energetickou náročností, ale i skutečností, že intenzivní vývoj cihel a moderní technologie zdění umožňují stavět velmi rychle a přesně. Roli hraje i možnost využít systém doplňků, které jednoduše řeší i dříve složitá místa na stavbě. Při zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX se stavebníci nemusí bát ani blížící se zimy, s pěnou lze pracovat až do -5°C.

Pro pasivní i nízkoenergetické domy
Pro pasivní i nízkoenergetické domy

Program výstavby POROTHERM DŮM Wienerberger

V expozici Wienerbergeru je připravena i mimořádná nabídka určená jak pro zájemce o hrubou stavbu nebo o výstavbu rodinného domu na klíč. V programu POROTHERM DŮM je přitom zcela na nich, zda budou stavět podle typového nebo individuálního projektu. „Podmínkou programu je pouze výstavba z našich cihel a realizace domu jednou z vybraných a proškolených stavebních firem,“ uvádí ing. Roman Šulista, vedoucí programu POROTHERM DŮM Wienerberger. Za to stavebníci získají jistotu spolupráce s kvalitní a ověřenou stavební firmou i další výhody programu.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2011 bude probíhat v Praze Letňanech od 21. do 25. září. Expozice společnosti Wienerberger bude umístěna v hale A 1, stánek č. 14. Návštěvníkům zde budou k dispozici odborníci, kteří poradí v otázkách výstavby nebo rekonstrukce. Více informací najdete na www.porotherm.cz.

Publikováno: 6.9.2011, Autor: Wienerberger (text a foto) , Profil autora: Redakce